Série Divergence

Four- A Divergent story

23. července 2014 v 13:21 | Klára

Autor a kniha

Autorkou knihy je Veronica Roth, která se stala bestsellerovou spisovatelkou díky sérii Divergence. Pochází z Chicaga, tam zasadila i příběh svých knih.
Kniha Four už nepatří úplně do série- je to pouze dodatek pro ty nejnadšenější čtenáře a fanoušky. Skládá se ze čtyř částí: The Transfer, The Initiate, The Son a The Traitor,přičemž jsou navíc v knize tři bonusové scény, které se do příběhu nehodily. Původně díly vycházely pouze jako e-knihy po částech.
Abyste ovšem pochopili příběh (a to hlavně poslední části), měli byste si přečíst předtím alespoň Divergenci, nejlépe však všechny.

Nakladatelství: Harper Collins Publishers (zakoupeno v anglickém jazyce)
Rok vydání: 2014 (originál)

Obsah


Život Čtyřky začal dřív než potkal Tris. Ale kromě pár věcí o něm vůbec nic nevíme. Tato část života byla skryta. Až doteď. Doopravdy ho Marcus týral? Jak probíhalo jeho začleňování do Neohroženosti? A proč se tolik nesnáší s Ericem? Na tyto otázky dostanete odpovědi. První tři části se věnují Čtyřkovi před Tris a poslední část už jde paralelně s Divergencí. A proto můžeme i sledovat pocity Čtyřky, když má blízko sebe Tris.

Hlavní postavy


Jak už napovídá název (a samozřejmě, všichni fanoušci by tohle jméno mohli vykřiknout i ze spánku a čtyři pro ně neznamená jenom pouhé číslo), hlavní postavou je Čtyřka, pravým jménem Tobias.
Tobiasovi je šestnáct let, když se rozhodne z Odevzdanosti přejít do tak odlišné Neohroženosti. Nejdříve mi připadal jako tichý introvert, ale není se co divit, v Odevzdanosti je téměř každý takový. Snažil se dosáhnout co nejlepších výsledků a s lidmi se nestýkal. Potom ho ale jejich vůdce přesvědčil, aby se začleňoval. A Tobias si pomalu začínal nacházet přátele.
U Tobiase se mi líbilo, že byl loajální, vcelku snaživý a měl rád legraci, ale někdy byl až moc ostýchavý a zuřivý. I přesto u něj převažují dobré vlastnosti. A nesmím zapomenout na jeho sílu!

Ukázka z knihy


I have a new name, which means I can be a new person. Someone who doesn't put up with cutting comments from Eritude know-it-alls. Someone who can cut back.
Someone who's finally ready to fight.
Four.
Mám nové jméno, což znamená že můžu být i nový člověk. Někdo, kdo se nesmíří s bodavými komentáři od Sečtělých všeználků. Někdo, kdo může bodat.
Někdo, kdo je konečně připraven bojovat.
Čtyřka.Můj názor


Začnu od začátku, kdy jsem se dozvěděla, že tato kniha existuje bude existovat. Už několikrát jsem váhala, že si ji koupím jako e-knihu. Nakonec jsem ráda, že jsem to neudělala. Projížděla jsem internetem a najednou....strnu. Vidím dodatek k mé milované sérii Divergence. Nemohla jsem se dočkat dne, kdy ji konečně budu držet v mých nedočkavých rukou a kniha bude čekat jenom na to, až si ji někdo přečte.
Ten den nadešel a já jsem se ochotně ujala úkolu přečíst si ji. Měla jsem tolik nezodpovězených otázek, na které byly odpovědi právě tady!
Spousta věcí mě překvapilo. Něco ne. Musím říct, že jsem četla na internetu pár (no, nebylo jich pár) názorů, že už nechtějí další dodatky. Já jsem mezi ně nikdy nepatřila. Podle mého názoru je kniha velmi dobrá. Myslíte si, že znáte Čtyřku, jako kdyby jste s ním vyrůstali? Jste na omylu. Zdaleka nevíte všechno.
Jediné moje malé výhrady- nemám moc ráda, když je kniha v obalu, který se sundává. Ten obal se pak pomačká (tedy aspoň v mém případě). A další- kniha byla MOC KRÁTKÁ! Chci více Čtyřky!Hodnocení
Obálka 4/5
Příběh 9,5/10

zdroje nevyfocených obrázků: www.weheartit.com

Allegiant

10. prosince 2013 v 21:40 | Klára
Autor: Veronica Roth
Nakladatelství: Harper Collins Publishers (zakoupeno v anglickém jazyce)
Rok vydání této knihy: 2013 (originál)
Originální název: Allegiant

Obsah: Tris a Tobias se zase vrací do světa, kde kvůli válce už nejsou žádné frakce, na které byli všichni doteď zvyklí. Tento svět je krutě vedený Tobiasovou matkou Evelyn. Oba dva se rozhodnou, že už to tam nemůžou déle vydržet a s pár jejich přáteli se vydají do světa, který dosud téměř nikdo neprozkoumal- do světa ,,za plotem'', nikdo neví, co tam je. Když tam dorazí, zjistí, že toho strašně moc netuší- netuší, že jsou i jiné země, ve kterých zkoušeli stejný experiment s frakcemi, ale že většina se nepodařila a oni jsou jedním z nejpodařenějších. Nejdříve se všichni zdají být hodní a přívětiví, ale nic není, jak se zdá a Tris s Tobiasem budou muset pořádně přemýšlet, jak se kdy rozhodnout. Tato cesta je bohůžel bude stát i mnoho obětí....

Můj komentář: Na tuto knihu jsem strašně dlouho čekala, a když konečně vyšla, skákala jsem metr dvacet metr padesát. S radostí jsem se pustila do té úžasné velké knihy, která byla plná anglických slov. Ani nevím, co jsem od toho očekávala. Párkrát jsem se opravdu napjala, ale myslím, že mě to i trochu zklamalo. Neříkám, že to bylo špatné, to vůbec ne, povedlo se to, ale.... asi jsem od toho očekávala víc. Proč ta kniha musela skončit takhle?!?! Dozvíte se jak, až si to přečtete....


Ukázka: They died for me, I answer. And now I have something to do, in return. I have to stop other people from losing everything. I have to save the city and the people my mother and father love.
Umřeli pro mě, odpovím. A teď musím něco udělat na oplátku. Musím zastavit ostatní lidi, aby vše ztratili. Musím zachránit město a lidi, které moje matka a otec milovali.A tímto končí celá série Divergence- ach, jaká škoda!

Rezistence

22. září 2013 v 18:11 | Klára
Autor: Veronica Roth
Nakladatelství: CooBoo
Rok vydání této knihy: 2012, 2011 (originál)
Originální název: Insurgent

Obsah: V minulém díle přijali Tris Priorovou do Neohrožených, začala chodit s Tobiasem a myslela si, že bude žít normální život v této frakci. Opak je však pravdou, strhla se válka mezi Sečtělými a Odevzdanými, kde padlo spoustu lidí, dokonce i její rodiče a přátelé. Společně s Tobiasem, Calebem, Marcusem (otec Tobiase) a dalšími utíká na různé základny a snaží se zjistit informace. A kdo za tohle všechno může? Vůdkyně Sečtělých, Jeanine Matthews, která se snaží tak moc střežit jedno tajemství, že kvůli tomu zabíjí nevinné lidi. Nic ovšem není, jak se zdá. Budou všichni stát na té správné straně nebo je někdo zradí? A co je to za tajemství? Vydrží Tris tuhle válku?

Můj komentář: D-O-K-O-N-A-L-É! Naprosto šokující, napínavý a skvělý díl! Spousta nečekaného a mnohokrát se mi stávalo to, co u Hunger games- na konci kapitoly byla tak nečekaná situace, že jsem o ní musela vždy dlouho přemýšlet. A konec té knihy? Ten přímo svádí k tomu koupit si další díl! Naprosto úžasná kniha, opravdu, nemám slov.

Ukázka: ,,Vezmu na sebe novou totožnost, s falešnými vzpomínkami a uměle vytvořenou minulostí. Abyste však věděli, že informace, které jsem vám svěřila, jsou důvěryhodné, prozradím vám jméno, které zanedlouho přijmu za vlastní. '' Rozšíří rty do úsměvu a mně se na chvíli zdá, že ji znám. ,,Mé jméno bude Edith Priorová, '' řekne. ,,A s radostí zapomenu na mnoho zlého.'' Priorová. Video skončí. Místo něj se na stěnu promítá jen modrá záře. Stisknu Tobiasovi ruku. Na chvíli se rozhostí ticho, jako by všichni zatajili dech. Pak se strhne povyk.Divergence

5. září 2013 v 9:15 | Klára
Autor: Veronica Roth
Nakladatelství: Slovart (zakoupeno ve slovenském jazyce)
Rok vydání této knihy: 2012, 2011 (originál)
Originální název: Divergent

Obsah: Když je člověku šestnáct let, musí si vybrat, do jaké frakce bude navždy patřit-Upřímnost, Obětavost, Statečnost, Mírumilovnost a Moudrost. Znamená to, že bude muset opustit třeba i rodinu a přátele, když si vybere jinou frakci, než ve které vyrůstal. Když si vyberou, musí ještě udělat vstupní testy a pokud je neudělají, stanou se bezprizorními- nepatří do žádné frakce. Hrdince tohoto příběhu Tris vyjde při testu, který jí ukáže, jakou frakci si má vybrat, výsledek neurčitý- je divergentní. Vybere si svoji nynější frakci-Obětavost i když cítí, že nikdy taková nebyla nebo nějakou jinou frakci? A co ji tam čeká? Přijmou ji?

Můj komentář: Nějak jsem neplánovala si tuhle knihu koupit. Ale když jsem neměla co číst, tak mi padla do oka a já si řekla, že si to zkusím přečíst. Kniha mě upoutala už od první kapitoly a já vždycky čekala, co se stane dalšího. Tuhle knihu bych doporučovala rozhodně pro fanoušky Hunger games(ale nejen pro ně),protože tohle je přesně něco ve stylu Hunger games, ale na druhou stranu to je úplně jiné než Hunger games. :)

Něco o spisovatelce: Americká spisovatelka Veronica Roth se psaní věnuje od dvanácti let. Studovala tvůrčí psaní a její první kniha Divergence se zařadila mezi bestsellery.

Ukázka: Nemám domov, budúcnosť ani istotu. Už nie som obetavá Tris ani statočná Tris. Myslím, že ich budem musieť obe prekonať.

 
 

Reklama