Ostatní

Změna je život

13. srpna 2014 v 16:50 | Klára
Zdravím, mí milí čtenáři!
Jak už napovídá název, mám pro vás novinku. Doufám, že vás to neodradí se koukat na mé stránky a že neztratím čtenáře, jsem za vás všechny strašně ráda! Ráda sdílím s ostatními mou vášeň ke knihám. Ale k hlavnímu tématu. Už dlouho jsem o tom přemýšlela a nakonec jsem se rozhodla.... Přecházím na blogspot (už slyším ty naštvané hlasy!). Prosím, neodsuzujte mě! Velmi dlouho jsem nad tímto přemýšlela a dalo mi velkou práci, než jsem blogspot dala do provozu a všechno tam nastavila- je to těžší, v tom má výhodu blog.cz, na kterém jde všechno lehce. Ale blogspot se mi líbil kvůli možnostem. Přenesla jsem tam některé recenze na mé obíbené knihy- samozřejmě tam nejsou všechny, ale většina tam je, a ty, co tam nejsou, najdete stále na tomto blogu. Takže odteď mě najdete na adrese:
Pokud mě už nebudete chtít číst, pochopím to. Ale dejte mi prosím šanci! :) Blog byl skvělý, ale potřebovala jsem změnu. Děkuju! Klára

Hodně štestí, zdraví

23. července 2014 v 6:53 | Klára

Ano, je to tak. Dneska je to rok co jsem na blog napsala první článek. Tedy, myslím první recenzi. A nemohla být na žádnou jinou knihu, než na Hunger games. :) Za ten rok jsem počítala, že jsem sem uveřejnila něco okolo šedesáti knih. Vím, že nemám moc velkou návštěvnost, ale i přesto budu pokračovat v blogování, protože mě to baví. A jak jsem říkala v předešlém článku, pokusím se to tu vynovit, a to hlavně recenze. Držte mi palce! :)

Co čtu na dovolené?

23. července 2014 v 6:43 | Klára
Zdravím všechny čtenáře! Co čtete vy, když ležíte na pláži, na trávě před chalupou, nebo u bazénu? Já mám letos čtyři favority. A ty vám chci představit. Mimochodem....rozhodla jsem se, že tenhle blog trošku vynovím. A to hlavně recenze. Budou vypadat jinak (doufám) a budou rozsáhlejší. Snad se mi to povede. Teď už ale k těm knihám!  1. Four- Veronica Roth- Tuhle jednoduše musím uvést jako první. Dlouho jsem na ni čekala a když jsem ji konečně objevila, málem jsem na místě zkolabovala! Byla jsem šťastná, že budu mít tu možnost nahlédnout do světa Čtyřky, než se setkal s Tris. Víc psát nebudu, jelikož vás bude čekat recenze!
  2. Eleanor and Park- Rainbow Rowell- Díky Fangirl (recenze na blogu) jsem se dozvěděla, že existuje i tato kniha, Eleanor and Park, a je velmi vysoce hodnocená. Tak jsem si řekla, proč ne, přečtu si to. A musím říct, že to opravdu stojí za to. Ti, kteří nemají rádi romantiku v knihách, by tohle radši neměli číst. Ale pro čtenáře knih o lásce je to nutnost.
  3. Dangerous creatures- Kami Garcia a Margaret Stohl- A tady je něco pro čtenáře série Nádherné bytosti. Pamatujete si na Ridley a Linka? Sirénu a čtvrt- Inkubuse? Sestřenici Leny a nejlepšího kamaráda Ethana? Tak právě těm se tento příběh věnuje.
  4. Pretty little liars- Burned- Sara Shepard- K této knize ani nemám moc co říct, ještě jsem ji nečetla. Ale rozhodně tam bude pokračování příběhů a lží našich lhářek z předešlých knih.

Nové knihy!

24. dubna 2014 v 17:30 | Klára
Včera se (jak určitě někteří víte), konala v knihkupectvích akce Knihy bez DPH, což znamenalo, že byly o 15 procent zlevněné. A to jsem samozřejmě musela využít, že? :)
Nejdříve moje knihy. První jsou Carrie diaries, které jsem si jednoduše chtěla přečíst, protože mě zajímaly. Četl je někdo z vás? Jak se vám líbili? Další knihou (nebo spíš komiksem) je Nezadaná, který jsme nejdřív vůbec neměly v plánu koupit, ale zdál se nám vtipný, jedinou nevýhodou je nedostatek stránek (jenom 53!). Dýchání pod vodou je od samé spisovatelky, která napsala Hvězdu, Dýchání pod vodou je vlastně první díl a Hvězda pokračování. No a nakonec Le journal de Valerie, protože francoužština mě opravdu baví a chtěla bych se naučit číst stejně jako v angličtině.


Tohle už jsou knihy mé sestry, která má radši fantasy a hry. Na fotce chybí ještě komiks Simpsonovi (taky její oblíbený žánr). Assassin's creed má strašně ráda, hraje i hru. No a Percyho Jacksona si také zamilovala a chtěla další díl.

Využili jste také této akce? A jaké knihy jste si koupili?

Po delší době opět zpět!

13. ledna 2014 v 19:15 | Klára
Zdravím, milí čtenáři! Ano, já vím, že jsem tady už dlouho nebyla, ale opravdu není čas. Vždyť to víte, samé pololetní testy.... určitě je to u vás stejné. Ale dobré je, že jsem stihla přečíst rovnou DVĚ knihy! První byla kniha Zlodějka knih a poté Charlie and the chocolate factory. Za chvíli sem napíšu recenzi na Zlodějku, ale na Karlíka si budete muset ještě počkat, recenze není hotová. Hodně štěstí při různých testech!

Soutěž Blog.cz- Vánoce

6. prosince 2013 v 20:51 | Klára
Vánoce. Co si pod tímto pojmem představíte? Dlouhé zimní večery se svou rodinou u rozsvíceného stromečku? Teplé ponožky a horkou čokoládu? Cukroví a dárečky? Dny strávené pod dekou se svou oblíbenou knihou? Nebo si představíte nekonečný shon po všech obchodních centrech kvůli dárkům pro svou rodinu, pro příbuzné a kamarády? U každého je to jiné. Když se zeptám: ,,Těšíš se na Vánoce,'' nevím, které odpovědi převažují, jestli ty typu, že si konečně člověk odpočine nebo naopak ty typu, že musíme zase přemýšlet nad dárky. U mě by to asi byla ta první odpověď. Upřímně, už od září pomalu počítám týdny, které zbývají do Vánoc. I když je pravda, že po Vánocích mám běhání po obchodech víc, než dost, tak se těším na společně strávený čas se svou rodinou. Máme takovou hezkou tradici, že každý rok si koupíme na stromek novou ozdobu, která pak vyčnívá svou novotou nad ostatními. Pamatuji si, jak kouzelné bylo, když jsme spolu jedli štědrovečerní večeři a náš táta rok co rok pokaždé na chvíli odběhl a já s mojí sestrou už jsme jen slyšely cinkání zvonečku a hrnuly se ke stromečku, kde se plnila naše přání- vždy tam byl nějaký ten vysněný plyšák nebo chodící pes nebo bělostný, hýbající se medvěd. Jak jsme rostly, tak už jsme samozřejmě zjistily, kam táta odbíhal a naše přání se měnila. Nyní se pod stromečkem objevují stohy knih, spoustu oblečení a nějaká ta elektronika. Vše si znovu a znovu prohlížím a říkám si, jaké mám štěstí. Nesmíme zapomínat na rodiny, které bohužel takové štěstí nemají nebo na sirotky v dětských domovech. Uvědomuji si to a za vše- hlavně za svou milující rodinu- jsem vděčná. Po nějakém tom filmu v televizi a po spoustě objetí mezi sebou si lehnu do postele s pocitem, že Vánoce jsou opravdu jedním z nejhezčích a nejmilejších období v roce....

Začátek.

29. listopadu 2013 v 15:41 | Klára
Určitě jste si všimli, že jsem na stránky nastavila nový layout. A s ním se také změní i tento blog. Vím, že v poslední době jsem na tento blog moc nepsala, ale je to kvůli tomu, že opravdu není čas. Ovšem teď se budu snažit a na blog nebudu dávat jeden článek jednou týdně, ale více článků. Zároveň tady nebudou pouze knihy, ale také recenze na film podle knihy nebo moje myšlenky a názory. Opravdu se budu snažit, ale častokrát nemám čas.
 It's a new start.  
 

ANO! ANO! Už jsem hrdým vlastníkem knihy Allegiant!

9. listopadu 2013 v 15:53 | Klára
ANO! K-O-N-E-Č-N-Ě! Ve svých rukách nyní držím knihu, na kterou jsem strašně dlouho čekala a na kterou jsem se strašně, strašně těšila. ALLEGIANT. Nemůžu se dočkat, až se zase ponořím do děje Tris, Tobiase a dalších a hlavně jsem zvědavá, jak to skončí! Po přečtení prvních pár stránek je tam jedna odlišnost. Příběh nevypráví jen Tris, ale i Tobias. Já jsem tak šťastná!

Čekání!

3. listopadu 2013 v 13:21 | Klára
Ach, ach, stále čekám a nemůžu se dočkat, až u nás vyjde v angličtině poslední díl série Divergence, a to Allegiant. Chodím skoro každý den do různých knihkupectví (i do těch samých, už se snad musí divit, proč tam pořád chodím Mrkající) a ptám se a koukám, jestli už nevyšla. To čekání je hrozné, chci vědět, jak to dopadne!!!! A měli jste i vy někdy nějakou knihu, na kterou jste se nemohli dočkat a těšili jste se na ní?

Zdravím!

22. září 2013 v 17:12 | Klára
Zdravím všechny! Dočetla jsem knihu Rezistence, což znamená, že se tu za chvíli objeví nová recenze! :) Mimochodem, co vy teď zrovna čtete? Smějící se

Soutěž Blog.cz- Setkání s literární postavou

4. září 2013 v 9:38 | Klára
Nejlepším odpočinkem je lehnout si do postele se skvělou knihou.Tentokrát tou knihou byla Terapie láskou.Tiše se usmívám, když Pat věří, že na světě vždy musí existovat ,,stříbrné lemování'', jak to on nazývá a vzlykám, když zjistí, že mu lhali a že se k němu Nikki už nevrátí.Zavřu knihu a zachumlám se do peřin.
Najednou se vzbudím, ale zjišťuji, že jsem v domě, který nepoznávám.Z obýváku se ozývá televize a lidé křičí:,,Eagles!''Jdu se podívat a užasnu:To je Pat!Ten Pat, kterého jsem litovala a obdivovala!Přejdu k němu a zeptám se:,,Co tady dělám?''Pat bezstarostně odpoví:,,Nechceš s námi fandit?''Po chvíli si sedne na sedačku a já se znovu zeptám:,,Co se to děje?Ty jsi přece z knihy!'' ,,Copak na tom záleží?Možná jsem, ale to neznamená, že nemůžu existovat v tvé fantazii.''A pak mi to dojde-tohle je pouze sen, ale já mám jedinečnou příležitost zjistit, jak pokračuje příběh. ,,S Tiffany se vzájemně podporujeme a zapomínáme na bolestivou minulost.Byly dny, kdy jsem brečel kvůli Nikki, ale lepší se to.Dokonce už můžu poslouchat píseň od Kennyho G, která hrála mně a Nikki na svatbě a taky při tom...vždyť víš, incidentu.Tiffany mi pomáhá, společně se připravujeme na další ročník taneční soutěže.Našel jsem si práci a hledáme dům.Mám pocit, jako by už i v mém příběhu bylo ,,stříbrné lemování''.'' Tiše se pousměji a oči mám plné slz.,,Jsi opravdu statečný a silný člověk, víš to, Pate?'' ,,Děkuji.A nezapomeň.Pokud je slunce schované za mrakem, vždycky je na okrajích vidět ,,stříbrné lemování'', které mi a všem tady připomene, že to nesmíme vzdávat.''
Odvede mě ven, koukáme na mraky.Jsem zpátky ve svém pokoji,oči opuchlé a červené od pláče,ovšem okouzlená příhodou,kterou jsem právě snila.Mám pocit, jakoby Pat na obálce knihy mrknul přímo na mě.

Umělecký koutek

2. září 2013 v 11:57 | Klára
Ahoj všichni čtenáři! Stále jsem nedočetla Divergence (ale už jsem skoro na konci!), tudíž sem nemůžu nic přidávat. Ale včera jsem si jen tak něco vyráběla a chtěla bych se s vámi o můj výtvor podělit.


Je to úplně jednoduché vytvořit. :) Uvnitř mám nejoblíbenější citáty z těchto knih. A dá se to někam dát jako přívešek. Smějící se

Omlouvám se za moji krátkou neaktivitu!

31. srpna 2013 v 8:30 | Klára
Ahoj všichni čtenáři! Omlovám se za mojí neaktivitu, ale momentálně sem nemám jakou knihu napsat, už jsem sem všechny, co jsem přečetla a chtěla sem dát, napsala. Ale nebojte, teď čtu knihu Divergence a už jsem za polovinou, takže v následujících dnech by tady mohla být další recenze. Smějící se A mimochodem, vypadá to, že kniha Divergence se zařadí mezi mojich Top 5 nejlepších knih, společně s Hunger games, Terapie láskou, Struck by lightning a Roztomilými malými lhářkami! Příběh se může zdát podobný knize Hunger games, ale ve skutečnosti je to něco jiného než Hunger games, jestli mi rozumíte :).

Zpět na blogu!

25. srpna 2013 v 14:09 | Klára
Zdravím vás, mí milí čtenáři! Doufám, že si užíváte poslední týden prázdnin, relaxujete, chodíte na výlety, sportujete nebo třeba čtete.... :) Jestli jste tyhle prázdniny četli něco zajímavého a chtěli se o to podělit, tak neváhejte a napište to do komentářů! Za chvilku očekávejte dva nové články!

Pár dní tu nebudu!

16. srpna 2013 v 10:44 | Klára
Ahoj! Pár dní tu nebudu, ale mám předdělané nějaké články, tak snad se vám budou líbit. Zatím ahoj a užívejte si prázdniny! Smějící se

Anketa Hunger games

12. srpna 2013 v 10:02 | Klára
A máme tady první anketu! Hlasujte! :) Díky!

Jsem zpátky!

30. července 2013 v 12:59 | Klára
Ahojky! Moc se omlouvám, že jsem sem už déle nic nenapsala, ale bylo toho prostě moc, neměla jsem moc času. Ale za chvíli očekávejte recenzi! Mrkající

Vítejte na mém novém blogu!

22. července 2013 v 16:17 | Klára
Ahoj! Vítám tě tu na mém blogu, který je zaměřený na recenze knih. Nejdřív jsem s návrhem, že si založím blog, moc nesouhlasila, protože jsem velkým zastáncem psaní rukou, ovšem rodina mi říkala, že by to byl dobrý nápad, tak jsem to zkusila a společně s mojí úžasnou sestrou (která mi při tvoření moc pomohla :)) jsme tyto stránky vytvořily. Tohle je můj první blog, takže se předem omlouvám za všelijaké zádrhely, které se tady vyskytnou. :) Doufám, že se ti můj blog bude alespoň trochu líbit a moc děkuji, že jsi sem zavítal nebo zavítala! Smějící se
 
 

Reklama