Legenda

Legenda

31. prosince 2013 v 12:12 | Klára
Autor: Marie Lu
Nakladatelství: CooBoo
Rok vydání této knihy: 2013, 2011 (originál)
Originální název: Legend

Obsah: Na území, kde dříve byla Severní Amerika, se nyní rozprostírá Republika s okolními Koloniemi, s nimiž jsou stále ve válce. Ve věku deseti let musí každý projít Zkouškou- v ní dostanete určitý počet bodů, pokud máte dostatečný počet bodů, můžete dál studovat, ale pokud ne, jste odvezeni pryč. V těch nejchudších částech se šíří epidemie. Když je nějaká rodina nakažena, dveře jejich domu jsou označeny červeným X a nesmí vycházet z domu. Holka jménem June bydlí v té nejbohatší části Republiky, dosáhla nejvyššího počtu bodů ve Zkoušce a připravuje se na vojenskou kariéru. Zhroutí se jí svět, když je nečekaně zabit její bratr Metias a chce pomstu. Mezitím kluk jménem Day pochází z té nejchudší části a je nejhledanějším zločincem. Jak je možné, že se životy těchto dvou úplně odlišných lidí střetly?

Něco o autorce: Marie Lu je původem z Číny, ale nyní žije v Americe. Dříve pracovala jako umělecká ředitelka ve společnosti, která se věnuje vývoji videoher.

Můj komentář: Tahle kniha byla dobrá a napínavá (to mám ráda). Podle obsahu jsem si myslela, že to bude něco podobného jako Hunger games a Divergence, musím ale říct, že těmto knihám se to nevyrovná. Nebylo to špatné, to vůbec ne, ale ne že by mě to nějak hrozně ohromilo.

Ukázka: Ležíme jeden vedle druhého, posloucháme pleskání kapek a vzdálené hromobití a společně čekáme na úsvit dalšího deštivého dne.

 
 

Reklama