Kronika prokletých zaklínačů

Nádherné vykoupení

31. července 2013 v 17:24 | Klára
Autor: Kami Garcia, Margaret Stohl
Nakladatelství: Knižní klub
Rok vydání této knihy: 2013, 2011 (originál)
Originální název: Beautiful redemption

Obsah: Lena truchlí po Ethanovi, který v minulém díle seskočil z vodárenské věže, protože mu došlo, že on je Jeden, jenž jsou dva. Mezitím Ethan je v říši mrtvých a setká se se svou milovanou osobou, která zemřela- jeho mámou. Ta mu však poradí, aby se nevzdával. Ethan začíná hledat cestu ven z Říše mrtvých a posílá Leně a ostatním zašifrované vzkazy. Vydává se na dlouhou cestu, na jejímž konci by mohl zase patřit mezi živé.... Podaří se mu to a budou moci s Lenou být konečně spolu bez jakýkoliv zábran?

Můj komentář: Po přečtení třech dílů jsem vůbec netušila, že existuje i čtvrtý, takže to bylo takové příjemné překvapení. :) A z této knihy jsem byla nadšená! Ano, zase se příběh někdy táhl, ale z velké části tam bylo hodně napětí a bavilo mě to. Krásné ukončení Kroniky prokletých zaklínačů. Kronika prokletých zaklínačů je moc hezká, romantická a zajímavá série a určitě si ji ještě někdy přečtu.

Ukázka: Vklouzla mi do náruče a rozvzlykala se tak, až se její tělo otřásalo. Mně se to stalo taky. Nedalo se nijak poznat, kdo z nás brečí víc. Ani nevím, jestli jsme se nezapomněli políbit. Protože mezi náma se odehrávalo něco daleko hlubšího než polibek.


Nádherný zmatek

31. července 2013 v 16:15 | Klára
Autor: Kami Garcia, Margaret Stohl
Nakladatelství: Knižní klub
Rok vydání této knihy: 2012, 2011 (originál)
Originální název: Beautiful chaos

Obsah: Jelikož Lena přivolala měsíc vyžádání dříve, než měla, tak se na světě dějí velice podivné věci- jako třeba invaze kobylek, rekordní horka nebo vedro v zimním období. Lena se nakonec stala Světlou i Temnou zaklínačkou, což byla asi ta nejlepší volba, jelikož se stále bála, aby se nestala Temnou. Její oči jsou nyní krásně dvoubarevné- jedno oko zlaté a druhé zelené. Lena, Ethan a ostatní se snaží zjistit, jak spravit situaci ve světě, aby už nebyla horka a kobylky. Snaží se najít někoho, kdo je- Jeden, jenž jsou dva. A nikdo by snad nikdy nečekal, kdo to nakonec je....

Můj komentář: Tento díl byl- dle mého názoru- lepší než ten předešlý. Bylo tam napětí a.... prostě to hodnotím jako velice dobrý díl s překvapivým a smutným koncem. Už ani ten John Breed mi tam nevadil.... :)

Ukázka: Stál jsem na vrcholku bílý vodárenský věže a díval se na měsíc. Postrádal jsem už úplně stín. Jestli v tu chvíli svítily hvězdy, neviděl jsem je. Pode mnou se rozprostíralo Summerville a jeho roztroušený, osamělý světýlka. A pak už jen temnota směrem k jezeru.Nádherná temnota

31. července 2013 v 15:51 | Klára
Autor: Kami Garcia, Margaret Stohl
Nakladatelství: Knižní klub
Rok vydání této knihy: 2011, 2010 (originál)
Originální název: Beautiful darkness

Obsah: V minulém díle se zaklínačka Lena ještě nevyžádala, takže se neví, zda bude Temná nebo Světlá. Při krutém boji s její matkou Sarafine ovšem přišla o toho nejbližšího- jejího strýčka Macona Ravenwooda. Lena se tedy od všech oddaluje, dokonce i od Ethana a začne se stýkat s tajemným napůl zaklínačem- napůl inkubem (inkubus je bytost, která se živí lidskými sny, avšak existují i krvaví inkubové, ktří se živí krví) Johnem Breedem, se kterým pak i uteče. Ethan se ale jen tak nevzdá. Seznámí se s pomocnicí knihovnice Liv, která ví vše o celém světe zaklínačů. A s ní a s kamarádem Linkem cestují za Lenou, protože Ethan jí samozřejmě nechce ztratit a chce jí chránit. Po cestě zachrání i někoho velice důležitého a utkají se v dalším hrozném boji.

Můj komentář: Další, ovšem trošku slabší díl. Sympatická mi byla nová postava Liv, normální holka, která ví o světě zaklínačů. Ale John Breed mi sympatický nebyl. No, příběh byl místy zdlouhavý, ale jinak ho hodnotím celkem pozitivně. Byl to dobrý díl. Ale těším se na další.

Ukázka: Neexistovala jediná barva, kterou by se dala namalovat tahle holka z Ravenwoodu. Byla červenej svetr a modrý nebe, šedivej vítr a stříbrnej vrabčák, černej pramínek vlasů, kterej jí vyklouznul zpod ucha.Nádherné bytosti

30. července 2013 v 13:27 | Klára
Autor: Kami Garcia, Margaret Stohl
Nakladatelství: Knižní klub
Rok vydání této knihy: 2011, 2009 (originál)
Originální název: Beautiful creatures

Obsah: Ethan žije v nudném městečku- nebo spíše ,,zapadákově''- jménem Gatlin. Je úplně normální kluk, který má rád basketbal a má nejlepšího kamaráda jménem Link. Nikomu ovšem nepřizná, že má rád knihy a že se mu každou noc zjevuje ve snu jedna a ta samá dívka. Jaké je překvapení, když tato dívka jménem Lena Duchannesová najednou přijde do jeho školy. Ethan má potřebu jí chránit, a tak s ní je na každém kroku. Ona s tím nejdřív nesouhlasí, ale poté se jejich vztah čím dál tím více prohlubuje. Prohloubí se tak moc, že mu Lena řekne své největší tajemství.... A dobrodružství může začít!

Můj komentář: Tuto knihu jsem si koupila, protože jsem na její zfilmovanou verzi viděla upoutávku v kině a řekla jsem si, že by to mohlo být dobré. A ono opravdu bylo. Mně osobně je velice sympatické, když je kniha psaná v první osobě, jako kdyby to někdo vyprávěl a tys tam byla s ním. Takže to je bod k dobru. Další co se mi velice líbilo bylo to, že se tam musela hodně používat vlastní fantazie, protože tam bylo tolik věcí, které si člověk musí představit. Samozřejmě bylo dobré i to, že v knize vystupují lidé s nadpřirozenou silou, ale takovou silou, která mě ještě nikdy nenapadla. Takže žádní upíři nebo vlkodlaci, nýbrž něco úplně jiného. A pak samozřejmě láska mezi Ethanem a Lenou.... Takže tuto knihu rozhodně doporučuji! :)

Něco o spisovatelkách: Kami Garcia vyrostla ve Washingtonu. Kromě spisovatelky se živí tak, že je učitelkou a společně s Margaret Stohl napsaly tuto sérii. Margaret Stohl zase vyrůstala v Kalifornii a kromě toho, že je spisovatelkou, pracuje ve videohrách.

Ukázka: Byla to holka. Pomalu si stáhla kapuci a nechala si po obličeji stejkat déšť. Zelený oči, havraní černý vlasy. Lena Duchannesová. 
 

Reklama