Knihy mého dětství- nedělní článek

Knihy mého dětství 8

24. listopadu 2013 v 11:38 | Klára

Další nový článek do pravidelné rubriky!


Tentokrát se jedná o knihu Tajný finty oblíbených holek. Dvě holky si píšou deník o tom, jak se stát populární, dělají takový průzkum. Jenomže postupem času se do toho tak ,,zažerou'', až pomalu zapomínají, kdo jsou jejich pravé kamarádky. Deník je moc hezký i uvnitř, mění se tam písmo a jsou tam i dobré obrázky.

Knihy mého dětství 7

17. listopadu 2013 v 10:28 | Klára

Je tu neděle a to znamená.... další článek do rubriky Knihy mého dětství!


Tentokrát jsem zvolila knihu Paní Láryfáry. Příběh pojednává o paní jménem Láryfáry, která léčí různé neobvyklé dětské ,,nemoci''- například lakomici, žalobajdu nebo šuškandu. Všechny děti jí zbožňují. Žije v domě naruby- střechu má dole! Tahle kniha je moc zábavná a odpočinková.

Knihy mého dětství 6

10. listopadu 2013 v 10:46 | KláraA je zde pravidelný nedělní článek. Tuto sérii knih jsem měla ráda, vždy je tam nějaký zajímavý příběh a zápletka. V tom prvním- Scarlett- se dívka jménem Scarlett přestěhuje k tátovi, protože pro její mámu už je nezvladatelná a Scarlett se tam nejdříve nelíbí, ale poté potká jednoho kluka. Lásky jedné rusovlásky- hlavní hrdinka zjistí, že i když se kamarádí s nejpopulárnější holkou ve škole a je úplně jiná, než když byla dítě, tak minulost stejně nejde smazat a uvnitř je stále tou stydlivou holčičkou. A nakonec Srdce ze zmrzliny- máma hlavní hrdinky má pozitivní vztah k alkoholu- někdy má dobrou náladu a někdy špatnou. Takže to je takové malé shrnutí všech třech knih.

Knihy mého dětství 5

3. listopadu 2013 v 13:17 | Klára
Nyní se koukneme na další (tentokrát slovenské) knihy mého dětství.


Tyto knížky se mi moc líbily. Jsou o čarodějce a jejím kocourovi, který si píše deník o tom, co všechno vyvádí. Jednou se chce čarodějka stát baletkou, potom zase kuchařkou nebo vystupovat v cirkusu.... Knížka je moc hezká i vizuálně, uvnitř je to zajímavě provedené, kolikrát jsem se u těchto knih i zasmála. V České republice jsem tyhle knihy tedy neviděla, koupila jsem si je na Slovensku. Vážně dobré.

Knihy mého dětství 4

27. října 2013 v 11:32 | Klára

V tomto pravidelném nedělním článku se nyní koukneme na knižní sérii Deník malého poseroutky.


Tohle je série, která mě z ,,knižních deníků'' baví opravdu nejvíc. Nyní existuje spoustu knižních deníků, ale všechno už je podle mého názoru jen taková napodobenina k Deníku malého poseroutky. Deník malého poseroutky je velice vtipný, vždy se u něj pobavím a je to taková oddychovka, která se v pohodě dá přečíst za hodinu. Greg společně s kamarádem Rowleym provádějí různé hlouposti a Greg popisuje, jak jednou bude slavný, ale zatím musí sedět ve třídě mezi pitomci, rád hraje počítačové hry.... Má staršího bratra Rodericka, který má hroznou kapelu a mladšího bratra Mannyho, na kterého rodiče nedají dopustit. Skvělá série, na které (jak jsem už určitě zmiňovala) se můžete naučit číst anglicky, protože angličtina je zde vážně lehká. Poslední díl mám právě v angličtině.

Knihy mého dětství 3

20. října 2013 v 8:00 | Klára

A další článek do rubriky Knihy mého dětství.


Ano, ano, na tyhle knihy si moc dobře pamatuji a kolikrát si je i nyní, když se nudím a nemám co číst, vytáhnu a přečtu. Když tahly knihy vyšla, byla jsem strašně šťastná, protože jsem zbožňovala (a stále zbožňuji) čtení knih jako deníků. A protože jsem ráda četla Deník malého poseroutky a tohle bylo v podstatě to samé, jen v holčičí formě, tak to byla správná volba! :) Já mám pouze dva díly, ale myslím, že už vyšel nedávno čtvrtý. Tahle kniha mě vážně bavila! :)

Knihy mého dětství 2

13. října 2013 v 13:11 | Klára


Tak jsem tu zase s nedělním článkem- Knihy mého dětství.


Ano, tohle byla další série, kterou jsem ráda četla, když jsem byla menší. Teď už bych si to asi nekoupila, protože by mě to už nezaujalo tak, jako předtím, ale myslím, že pro menší je tohle dobrá série. Tím nechci říct, že větší by ji nemohli číst, naopak! Já například nikdy nejsem dost stará na to, abych si přečetla Deník malého poseroutky (který chystám do dalšího dílu této rubriky) a znova a znova se u něj nasmála. Příběh vypráví o Viki a jejím životě, prožívá různé trable a zážitky se svou rodinou a kamarádkami, samozřejmě je tam nějaký ten podraz od kamarádky, nový přírůstek do rodiny, kluci.... Prostě ,,normálka''. :)

Knihy mého dětství

6. října 2013 v 16:32 | Klára


Je tu nová rubrika, kterou sem budu přidávat pravidelně (doufám :D) v neděli. V této rubrice se zaměřím na knížky, které jsem zbožňovala, když jsem byla menší. Takže hodně té Jacqueline Wilson nebo jiných. Tak nebudu zdržovat a jdeme na první knihu!


Tuhle knihu jsem opravdu, opravdu měla ráda a upřímně, někdy, když nemám co číst, tak se k ní vracím. Je to krásný příběh od zmiňované spisovatelky Jacqueline Wilson. Jedná se o holčičku, která má jméno Beauty, ale rozhodně si tak nepřipadá a ve škole se jí kvůli jménu posmívají. Má skvělou maminku Dilly, ale její táta je pravý opak. Je výbušný a zlý. Nikdy neví, jestli se naštve nebo jestli se bude smát. Když řekne, že by si přála k narozeninám malého králíčka, tak se rozzuří. A když ho na své narozeniny dostane od kamarádky, tak její otec nechá otevřená dvířka jeho klece.... Beauty a její máma už to nehodlají takhle nechat a odstěhují se od něj. Začnou úplně nový život ve městě Rabbit Cove. Ale bude se jim tam dařit? A nenajde je zlý otec? Krásný příběh.

Doufám, že se vám rubrika líbí a můžete hlasovat v anketě. :)
 
 

Reklama