Karanténa

Karanténa- Samotáři

12. října 2013 v 16:02 | Klára
Autor: Lex Thomas
Nakladatelství: Fortuna Libri
Rok vydání této knihy: 2013, 2012 (originál)
Originální název: Quarantine- The Loners

Obsah: Nastal první den školy a David s jeho bráchou Willem (který byl v prváku), nasedli do auta. Když přijeli do školy, rozprchli se do tříd, ale najednou něco vybuchlo, učitelé začali zvracet krev a vyděšení žáci běželi pryč s chomáči vlastních vlasů v rukách. Po delší době se jim konečně dostalo odpovědi, proč jsou uvězněni ve škole- byli nakaženi virem, kterému jsou odolní jen puberťáci, a proto musí zůstat ve škole až do konce puberty. Všichni se rozdělí do gangů (Krásky, Borci, Nerdi, Geekové, Skejťáci....) a David je vůdcem gangu Samotáři. Gangy bojují o jídlo, zabíjejí a hlavně- snaží se přežít, což není vůbec lehké.

Můj komentář: Páni, moc dobrá kniha. Rozhodně bych nechtěla, aby se něco takového stalo u nás. Ale jak jsem říkala- ten, kdo nerad čte o krvi a o vraždách.... tomu bych to nedoporučovala. Kolikrát mi bylo i docela nevolno, protože některé pasáže byly vážně nechutné. Takže, ano, dobrá kniha, ale ne pro slabé žaludky.

Něco o spisovatelích: Lex Thomas je umělecké jméno pro spisovatele Lexe Hrabea a Thomase Voorhiuse. Potkali se v spisovatelském kroužku a Karanténa je jejich první román.

Ukázka: Při nárazu o zem se rozpadl a zásoby se rozsypaly po celém dvoře. Vrtulník se začal vzdalovat a neviditelný mechanismus zalátal štěrbinu v šedém baldachýnu. Studenti rozestoupení kolem dvora se vrhli k hromadě zásob. Barvy se střetly. Všude kolem Davida se navzájem kopali a škrábali spolužáci, dupali si po nohách, aby se dostali k jídlu. Davida nikdy nenapadlo, že střední škola bude takhle drsná.

 
 

Reklama