Hunger games

Hunger games- Síla vzdoru

23. července 2013 v 17:04 | Klára
Autor: Suzanne Collins
Nakladatelství: Ikar
Rok vydání této knihy: 2012, 2010 (originál)
Originální název: Mockingjay

Obsah: V posledním dílu této trilogie jde opravdu do tuhého. Jelikož dvanáctý kraj už neexistuje, musí se všichni ubytovat ve třináctém kraji, který ovšem- jak si všichni mysleli- měl být srovnaný se zemí. Peeta byl zajat Kapitolem. Lidé ze třináctého kraje se tedy rozhodnou, že už proti tomuto městu vážně musí zakročit. A zapojí do toho Katniss, která se tímto stane tváří celé revoluce.... Podaří se Peetu zachránit a konečně osvobodit kraje od příšerného Kapitolu? Budou všichni už konečně žít v míru? A co její rodina? A Hladové hry? Tohle všechno už je jen na Katniss....

Můj komentář: Ach.... Poslední, nádherný, smutný, strhující a napínavý díl. Skvělý příběh celé knihy. Akční průběh a krásný konec. Série Hunger games jsou knihy, které považuji za nejlepší knihy všech dob a strašně na mě zapůsobily. Hunger games budou navždy patřit mezi knihy, které si ráda přečtu a na které budu vzpomínat jako VÝBORNÉ DÍLO....

Ukázka: Prezradím im, vďaka čomu ich zvládám. Poviem im, že sú rána, keď mám pocit, že sa nedokážem z ničoho tešiť, lebo mám strach, že o to prídem. Vtedy si v mysli píšem zoznam všetkých dobrých skutkov, ktorých som bola svedkom. Je to ako hra. (zakoupeno ve slovenském jazyce :))

Hunger games- Vražedná pomsta

23. července 2013 v 16:05 | Klára
Autor: Suzanne Collins
Nakladatelství: Ikar
Rok vydání této knihy: 2012, 2009 (originál)
Originální název: Catching fire

Obsah: Katniss a Peeta se stali výherci Hladových her a cestují po všech krajích. Doufají, že už je nikdy nic jako aréna nepotká. Když nastanou jubilejní Hladové hry, je to vždy něco speciálního. Na 25. hry vymysleli, že každý kraj musel vybrat své zástupce, na 50. hry vymysleli, že do arény šlo dvakrát více splátců a na 75. hry vymysleli něco opravdu šokujícího, co nikdo nečekal a ani nechtěl zažít.... Katniss a Peeta stále předstírají milenecký vztah před kamerami a na Katniss je naštvaný prezident Snow kvůli incidentu s bobulemi, kterým chtěla oklamat loňské Hladové hry.

Můj komentář: Druhý díl výborné trilogie. I v tomto díle bylo spoustu věcí šokujících a nečekaných a já jsem od něj znovu nemohla odtrhnout oči. Překvapuje mě fantazie autorky Suzanne Collins, opravdu nechápu, jak někdo může vymyslet něco tak nápaditého a skvělého! Katniss Everdeen-DÍVKA V PLAMENECH.... To zbožňuju! :)

Ukázka: Áno, víťazi sú najsilnější z nás. Prežili v aréne a unikli zo slučky chudoby, ktorá nás škrtí. Pre všetkých ostatných sú stelesneným nádeje v zúfalstve. (zakoupeno ve slovenském jazyce :))

Tohle je fotka kompletu všech tří knih.

Hunger games-Hladové hry

22. července 2013 v 19:41 | Klára
Autor: Suzanne Collins
Nakladatelství: Ikar
Rok vydání této knihy: 2012, 2008 (originál)
Originální název: The Hunger games

Obsah: V troskách Severní Ameriky se nachází dvanáct krajů zaměřených na různé činnosti- rybolov, farmaření nebo těžení uhlí. Na základě mírové smlouvy s hlavním městem Kapitolem musí všechny kraje vyslat chlapce a dívku ve věku dvanácti až osmnácti let do smrtící arény, kde musí bojovat doslova na život a na smrt, dokud nezbyde jediný vítěz. Ten poté žije v přepychu a nemusí se bát, že bude chudý. Hrdiny tohoto příběhu jsou Katniss Everdeen a Peeta Mellark, splátci z dvanáctého kraje, kteří musí prokázat sílu a chytrost v tomto zvráceném, krvavém boji.

Můj komentář: Viděla jsem nejdříve film, na který mě odtáhla moje sestra Áďa. Vůbec jsem netušila, o čem tohle vlastně je, ale příběh se mi tak zalíbil, že jsem po kině řekla: ,,Tohle si chci přečíst. '' A musím říct, že mě kniha zcela pohltila a musela jsem číst a číst a číst, dokud jsem ji nedočetla. Na konci každé kapitoly se stalo něco šokujícího, nad čím jsem vždy dlouho přemýšlela. Příběh se netáhne, je napínavý od začátku do konce a já se stala velkým fanouškem série Hunger games. Kdo váhá, jestli si tuhle knihu přečte, rozhodně neváhejte! Ano, je to místy docela dost krvavé, ale stojí to vážně za to. Přiznávám, že tohle je ta absolutně NEJLEPŠÍ KNIHA, co jsem doposud četla!

Něco o spisovatelce: Spisovatelka Suzanne Collins pochází z Ameriky a od roku 1991 začala psát scénáře k různým dětským pořadům, z nichž několik bylo dokonce nominováno na cenu Emmy. Mezi knihy, co napsala, patří také série Gregor the overlander, která má pět dílů.

Ukázka: Na okamih ma oslní slnko a vnímam len silný vietor a nádejnú vôňu borovic. Potom začujem hlas legendárného hlásateľa Claudia Templesmitha. Jeho hlas buráca široko-daľeko.,,Dámy a páni, sedemdesiate štvrté Hry o život sa začínajú!'' 
 

Reklama