Když moc fantazíruji....

4. srpna 2014 v 19:09 | Klára |  Myšlenky
Co já považuji za kouzelné země? A proč?
Když jsem spatřila toto téma týdne, vybavilo se mi spoustu, spoustu míst. Tak zaprvé- určitě sem patří Česká republika. Přece jenom je to moje rodná země a já tady vyrůstám odmala. Pocházím z Prahy. Vždy se ráda procházím po tom rušném centru, znovu si prohlížím památky a říkám si: ,,Jsem ráda, že bydlím zrovna v České republice.''
Další mojí srdcovkou je Francie. Když jsem byla v Paříži, strašně na mě zapůsobila. Její elegancí. Krásou. Líbí se mi francouzský jazyk. Doteď vzpomínám na návštěvu a zahřeje mě u srdce. Bohužel, v žádných jiných městech Francie jsem nebyla, ale ani ta by mě určitě nezklamala. Jednou bych tam chtěla i žít. Francie je pro mě prototyp kouzelné země, i když jsem ji zatím navštívila jenom jednou.
Nesmím zapomenout zmínit Slovensko. Velmi ráda tam jezdím a moc se mi tam líbí. Mám tam příbuzné, které mám hoodně ráda. Návštěvu si vždy užiju a čekám, kdy tam zase pojedeme.

Tohle jsou ovšem opravdové země. Co kdyby existovala nějaká kouzelná země, kde se vyskytují nadpřirozené bytosti? Nebo (bože, to by byl sen!) země, kde by byly všechny knihy zdarma? A četl by každý? Nebo úplně nejlepší- žily by zde postavy ze všech knih. Představte si, že by Hazel bydlela s Augustem navždy, vedle nich by bydleli Katniss s Peetou, kteří by byli dobrými přáteli Tris a Tobiase? I když to už asi moc fantazíruji. :D Jejda.

Počkat moment! Tahle kouzelná země se mi právě rozvíjí v hlavě! Hazel a Augustus žijí spolu v jejich roztomilém malém domečku a užívají si jeden druhého. Vedle bydlí Katniss s Peetou a jejich malinkými dětmi a v obýváku sedí Tris s Tobiasem, kteří přišli na návštěvu (poznámka: tady NIKDO neumírá!). Pat a Tiffany z Terapie láskou by bydleli naproti Hazel a Augustovi a rádi by si k nim chodili jen tak si povídat o životě. Sam z Chvíle před koncem by chodila s Nickem z Dýcháni pod vodou, protože oba mají podobnou, celkem namyšlenou povahu. Mia z If I stay by se stala nejlepší kamarádkou Caitlin z knihy Hvězda. Zatímco by Mia hrála na cello, Caitlin by zpívala a společně se doplňovaly. Cath z Fangirl by se ráda bavila s Carsonem ze Struck by lightning, protože oba mají hodně rádi psaní. Už stop, Klárko! STOP! To už vážně hodně fantazíruju, pardon. :D

Každopádně, pro každého pojem kouzelná země znamená něco jiného a je jen a jen na vás, jak bude vypadat.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Regina Regina | Web | 5. srpna 2014 v 9:58 | Reagovat

Moc krásně jsi to napsala :D U mě by byla kouzelná země plná andělů a dalších nadpřirozených stvoření, i když se musím přiznat, že anděly mám nejradši. Jednoho bych si klofla a nechala ho, ať se se mnou prolétává nad New Yorkem :D No a ty knížky zdarma by byly samozřejmost, kdo za ně má pořád platit takový peníze? :-D (vážně nejsem knihovnový typ, miluju tu vůni novoty a zaschlého lepidla :D)

2 klarinyknihy klarinyknihy | Web | 5. srpna 2014 v 10:14 | Reagovat

[1]: To by bylo super! :) Přesně, knihy by měly být prostě a jednoduše zdarma. :-D Taky nemám ráda knihovny- knihy chci mít pořád doma!

3 Regina Regina | Web | 5. srpna 2014 v 10:34 | Reagovat

Není zač, mně se tvůj blog hrozně líbí :)

4 e-knihmol e-knihmol | 10. prosince 2017 v 3:49 | Reagovat

nevím zda čtete i ebooky  novinka: tajneknihy.cz     sekce Lit.faktu pecka: Inkvizice v Čechách po 400 letech nebo sekce Historie-Dějiny České , velmi stará kniha oskenovaná a našimi dějinami. Pokud znáte někoho kdo čte ebooky pošlete mu odkaz - tak dík e-knihmol

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama