Srpen 2014

Změna je život

13. srpna 2014 v 16:50 | Klára |  Ostatní
Zdravím, mí milí čtenáři!
Jak už napovídá název, mám pro vás novinku. Doufám, že vás to neodradí se koukat na mé stránky a že neztratím čtenáře, jsem za vás všechny strašně ráda! Ráda sdílím s ostatními mou vášeň ke knihám. Ale k hlavnímu tématu. Už dlouho jsem o tom přemýšlela a nakonec jsem se rozhodla.... Přecházím na blogspot (už slyším ty naštvané hlasy!). Prosím, neodsuzujte mě! Velmi dlouho jsem nad tímto přemýšlela a dalo mi velkou práci, než jsem blogspot dala do provozu a všechno tam nastavila- je to těžší, v tom má výhodu blog.cz, na kterém jde všechno lehce. Ale blogspot se mi líbil kvůli možnostem. Přenesla jsem tam některé recenze na mé obíbené knihy- samozřejmě tam nejsou všechny, ale většina tam je, a ty, co tam nejsou, najdete stále na tomto blogu. Takže odteď mě najdete na adrese:
Pokud mě už nebudete chtít číst, pochopím to. Ale dejte mi prosím šanci! :) Blog byl skvělý, ale potřebovala jsem změnu. Děkuju! Klára

Knižní řetězovka no. 2

10. srpna 2014 v 8:00 | Klára |  Knižní řetězovka


Další část řetězovky od Luu.

12. Čteš někdy tu samou knihu víckrát?
Ano, skoro vždycky. Když nemám co číst, tak tohle je moje záchrana. Vždy jsem to tak dělala, ale musím říct, že jednou- bylo to nedávno- se mi to moc nepovedlo. Četla jsem znovu Divergenci (film jsem už viděla) a tolik mě to nebavilo....Nevím, čím to bylo! :O

13. Dokážeš číst v autobuse?
Samozřejmě! V dopravních prostředcích toho přečtu nejvíc!

14. Oblíbené místo na čtení?
Na sedačce v obýváku nebo v postýlce.

15. Zásady při půjčování knih?
,,Tady máš tu knihu. Je to poklad, který musíš hlídat jako oko v hlavě. A jestli se jí něco stane- ohlý hřbet, špinavé stránky, nebo se nedejbože ztratí- stihne tě strašný trest!''

16. Děláš knihám oslí uši?
Nikdy! Kdo by se k tomuto činu odvážil?!

17. Píšeš si na okraje knihy poznámky?
Ne! Zásadně nepíšu do knih.

18. A do učebnic?
To už je něco jiného.... Tedy, já ne, prstem ukazujte na mé kreativní spolužačky!

19. V kterém jazyku čteš nejraději? V kolika dohromady to zvládneš?
Tak taaaady se rozepíšu. V současné době čtu nejraději (a to jste si mohli všimnout) v angličtině. Mnohem více mě to baví a více mě to pohltí. Je to v podstatě něco jako koukat na filmy v originálu. Mají své kouzlo. Chci své čtení v angličtině dál a dál rozvíjet, abych si pak úplně všechny knihy mohla kupovat v angličtině (netroufám si na nějaké hodně těžké knihy pro dospělé). A hlavně se tím hrozně zlepšuje angličtina! :) Zvládnu v čestině (aby taky ne), ve slovenštině (příbuzní na Slovensku a moje povinná návštěva knihkupectví), angličtině (viz výše) a postupem času bych si moc přála číst i ve francoužštině. Ten jazyk se mi strašně líbí!

20. Co musí kniha mít, aby sis jí zamilovala?
Určitě musí mít zajímavý příběh, nejlépe napínavý. Dále sympatické postavy a citáty, které si pamatujete navěky. :)

21. Co musí kniha mít, abys jí doporučila dál?
Všechno z bodu 20.

22. Oblíbený žánr?
Rozhodně young adult a někdy detektivky nebo thrillery. Ale young adult je nejlepší. :)

To je vše! Více příští neděli!

Zmizelá

8. srpna 2014 v 17:31 | Klára |  Jednodílné knihy

Autor a kniha


Gillian Flynn je americká bestsellerová spisovatelka žijící v Chicagu. Její knihy byly přeloženy do osmadvaceti jazyků. Kromě Zmizelé napsala i Ostré předměty a Temné kouty.

Originální název: Gone girl
Nakladatelství: Knižní klub
Rok vydání: 2013, 2012 (originál)


Celý článek pod perexem!

Lehký záchvat abibliofobie a přiznání

7. srpna 2014 v 19:18 | Klára |  Myšlenky
Zdravím, mí milí čtenáři! Jelikož jsem dneska dočetla Zmizelou (recenzi čekejte zanedlouho!), nemám co číst a trpím záchvatem abibliofobie (ehm, když člověk nemá co číst). Co zrovna čtete vy? Máte pro mě nějaké tipy?

Mimochodem....musím se přiznat, dneska jsem....tamtadadá....byla znovu na filmu Hvězdy nám nepřály! Já vím, já vím, jsem závislák, ale ten film je tak skvělý, vtipný, smutný, krásný, roztomilý! John Green opravdu napsal dílo, které nebude jen tak zapomenuto.... Ukazuje, že i špatné věci se mohou brát s optimismem. Že život je vzácný. A to je to důležité.

P.S.: To, že jsem na tenhle film šla zčásti i kvůli Anselovi, to nemusím zmiňovat. :D
zdroje obrázků: www.weheartit.com
Když moc fantazíruji....

4. srpna 2014 v 19:09 | Klára |  Myšlenky
Co já považuji za kouzelné země? A proč?
Když jsem spatřila toto téma týdne, vybavilo se mi spoustu, spoustu míst. Tak zaprvé- určitě sem patří Česká republika. Přece jenom je to moje rodná země a já tady vyrůstám odmala. Pocházím z Prahy. Vždy se ráda procházím po tom rušném centru, znovu si prohlížím památky a říkám si: ,,Jsem ráda, že bydlím zrovna v České republice.''
Další mojí srdcovkou je Francie. Když jsem byla v Paříži, strašně na mě zapůsobila. Její elegancí. Krásou. Líbí se mi francouzský jazyk. Doteď vzpomínám na návštěvu a zahřeje mě u srdce. Bohužel, v žádných jiných městech Francie jsem nebyla, ale ani ta by mě určitě nezklamala. Jednou bych tam chtěla i žít. Francie je pro mě prototyp kouzelné země, i když jsem ji zatím navštívila jenom jednou.
Nesmím zapomenout zmínit Slovensko. Velmi ráda tam jezdím a moc se mi tam líbí. Mám tam příbuzné, které mám hoodně ráda. Návštěvu si vždy užiju a čekám, kdy tam zase pojedeme.

Tohle jsou ovšem opravdové země. Co kdyby existovala nějaká kouzelná země, kde se vyskytují nadpřirozené bytosti? Nebo (bože, to by byl sen!) země, kde by byly všechny knihy zdarma? A četl by každý? Nebo úplně nejlepší- žily by zde postavy ze všech knih. Představte si, že by Hazel bydlela s Augustem navždy, vedle nich by bydleli Katniss s Peetou, kteří by byli dobrými přáteli Tris a Tobiase? I když to už asi moc fantazíruji. :D Jejda.

Počkat moment! Tahle kouzelná země se mi právě rozvíjí v hlavě! Hazel a Augustus žijí spolu v jejich roztomilém malém domečku a užívají si jeden druhého. Vedle bydlí Katniss s Peetou a jejich malinkými dětmi a v obýváku sedí Tris s Tobiasem, kteří přišli na návštěvu (poznámka: tady NIKDO neumírá!). Pat a Tiffany z Terapie láskou by bydleli naproti Hazel a Augustovi a rádi by si k nim chodili jen tak si povídat o životě. Sam z Chvíle před koncem by chodila s Nickem z Dýcháni pod vodou, protože oba mají podobnou, celkem namyšlenou povahu. Mia z If I stay by se stala nejlepší kamarádkou Caitlin z knihy Hvězda. Zatímco by Mia hrála na cello, Caitlin by zpívala a společně se doplňovaly. Cath z Fangirl by se ráda bavila s Carsonem ze Struck by lightning, protože oba mají hodně rádi psaní. Už stop, Klárko! STOP! To už vážně hodně fantazíruju, pardon. :D

Každopádně, pro každého pojem kouzelná země znamená něco jiného a je jen a jen na vás, jak bude vypadat.

Knižní řetězovka no.1

3. srpna 2014 v 8:00 | Klára |  Knižní řetězovka

Konečně jsem se odhodlala a podařilo se mi přihlásit k řetězovce od Luu. Rozdělím ji na několik částí. Řetězovka spočívá v 55 bodech o vás a vašich knihách.

1. Oblíbená kniha z dětství?
Tak to bude asi určitě Pusinka od Jacqueline Wilsonové. Tuhle spisovatelku jsem úplně zbožňovala a Pusinka mi přišla jako nádherná, ale i celkem smutná kniha.

2. Co právě čteš?
Zmizelou od Gillian Flynn. Je to pěkná bichle, ale to mě tedy vážně neodradí, spíš naopak. :) Těším se, protože to má být psychothriller a navíc bude v kinech film.

3. Máš právě nějakou rezervaci v knihovně?
No....já jsem ten typ, který nerad chodí do knihovny. Chci mít knihy doma, abych si je mohla pokaždé, když chci, vyndat a znovu si je přečíst.

4. Knižní zlozvyk?
Nesundávání obálek z knih. To se mi vždycky vymstí, protože obaly mám pak ze stálého přenášení a vytahování celý pomačkaný. Ups.

5. Co máš právě půjčené z knihovny?
Nic (viz bod 3.) :D

6. Máš čtečku e-knih?
Nemám, a ani ji nechci. Mám radši, když jsou knihy papírové a tak příjemně voní.

7. Preferuješ číst jenom jednu, nebo víc knih najednou?
Nevadí mi číst víc knih najednou, ale spíš mi vadí, že je mám pak dřív přečtené. :D Když čtu jednu, tak mám aspoň další knihu, kterou čtu potom, jestli mi rozumíte. :D

8. Změnily se tvoje čtecí návyky odkdy jsi začala blogovat?
Ani ne.

9. Nejhorší kniha, kterou jsi tenhle rok přečetla?
Kompars od Scotta Westerfielda- volné pokračování série Oškliví. Opravdu mě tahle kniha výjimečně nebavila, ani jsem ji nedočetla!

10. Oblíbená kniha, kterou jsi tenhle rok přečetla?
Těch bude hoodně, ale musím vybrat jenom jednu.... Asi to bude Zlodějka knih, ne asi, určitě! Je to překrásná, silná kniha, jedna z mála, u které jsem brečela.

11. Jak často čteš knihy mimo tvého oblíbeného žánru?
Musím říct, že ne moc často, skoro vůbec. Jenom ojediněle.

A to je dnes vše! Více příští neděli!

Ohlédnutí za červencem

2. srpna 2014 v 18:06 | Klára |  Že by má maličkost?
Chtěla jsem sem přidat něco, abyste mě víc poznali, pokud vás to tedy zajímá. :) Každý měsíc se ohlédnu za tím, co bylo pro mě oblíbené.

Oblíbená kniha


Rozhodně Four: A divergent story. Nejenom kvůli tomu příběhu (bože, více Čtyřky!), ale kvůli tomu, jak jsem se na to těšila a byla překvapená, když jsem to konečně objevila. Držela jsem ji v ruce. Hladila tu krásnou obálku. A nahlédla dovnitř.


Oblíbený film

Páni, musím si vzpomenout, co jsem viděla.... Asi Pařba ve Vegas. Začíná to jako něco romantického, ale hned se to obrátí a ukazuje se nám vážně super a vtipná komedie o čtyřech chlapech a jejich rozlučce se svobodou. Na kterou si ráno potom vůbec nepamatují. A hraje tam Bradley Cooper!

Oblíbená píseň


To bude Chandelier od Sii. Nejdřív jsem tomu nějak moc nevěnovala pozornost, ale potom jsem se do toho zaposlouchala. A to hodně. Bože, ty její výšky, z těch mrazí! A viděli jste videoklip? Teda!

,,I'm gonna swing from the chandelier, from the chandelier,
I'm gonna live like tomorrow doesn't exist, like it doesn't exist!''

Oblíbený moment


Rodinná dovolená. Jednoznačně. Trávit čas s rodinou je to nejlepší a nejhezčí, co na tomhle světě existuje.

Oblíbená činnost

Čtení na pláži! Za dovolenou jsem přečetla č-t-y-ř-i knihy. A taky procházení se s mou sestrou po hlavním městě. Je hezké nacházet zašantročená místa, která jste ještě nikdy neviděli, nebo se jen tak koukat po památkách. Taky jsem byla na výstavě Tima Burtona- úžasná věc!

A co vy? Co váš červenec? Dejte vědět v komentářích!

zdroje obrázku: www.weheartit.comIf I stay

2. srpna 2014 v 13:38 | Klára |  Jednodílné knihy

Autor a kniha


Gayle Forman je americká spisovatelka žijící v Americe. Jednou procestovala s manželem celou zemi. Na začátku se živila žurnalistikou a psala do různých časopisů. Kniha If I stay má ještě pokračování s názvem Where she went. Gayle Forman napsala ještě další knihy- Just one day, Just one year, Just one night a Sisters in sanity. Zanedlouho se na motivy knihy If I stay objeví v kinech film.

Nakladatelství: Definitions (zakoupeno v anglickém jazyce)
Rok vydání: 2014, 2009 (originál)
Celý článek pod perexem!