Four- A Divergent story

23. července 2014 v 13:21 | Klára |  Série Divergence

Autor a kniha

Autorkou knihy je Veronica Roth, která se stala bestsellerovou spisovatelkou díky sérii Divergence. Pochází z Chicaga, tam zasadila i příběh svých knih.
Kniha Four už nepatří úplně do série- je to pouze dodatek pro ty nejnadšenější čtenáře a fanoušky. Skládá se ze čtyř částí: The Transfer, The Initiate, The Son a The Traitor,přičemž jsou navíc v knize tři bonusové scény, které se do příběhu nehodily. Původně díly vycházely pouze jako e-knihy po částech.
Abyste ovšem pochopili příběh (a to hlavně poslední části), měli byste si přečíst předtím alespoň Divergenci, nejlépe však všechny.

Nakladatelství: Harper Collins Publishers (zakoupeno v anglickém jazyce)
Rok vydání: 2014 (originál)

Obsah


Život Čtyřky začal dřív než potkal Tris. Ale kromě pár věcí o něm vůbec nic nevíme. Tato část života byla skryta. Až doteď. Doopravdy ho Marcus týral? Jak probíhalo jeho začleňování do Neohroženosti? A proč se tolik nesnáší s Ericem? Na tyto otázky dostanete odpovědi. První tři části se věnují Čtyřkovi před Tris a poslední část už jde paralelně s Divergencí. A proto můžeme i sledovat pocity Čtyřky, když má blízko sebe Tris.

Hlavní postavy


Jak už napovídá název (a samozřejmě, všichni fanoušci by tohle jméno mohli vykřiknout i ze spánku a čtyři pro ně neznamená jenom pouhé číslo), hlavní postavou je Čtyřka, pravým jménem Tobias.
Tobiasovi je šestnáct let, když se rozhodne z Odevzdanosti přejít do tak odlišné Neohroženosti. Nejdříve mi připadal jako tichý introvert, ale není se co divit, v Odevzdanosti je téměř každý takový. Snažil se dosáhnout co nejlepších výsledků a s lidmi se nestýkal. Potom ho ale jejich vůdce přesvědčil, aby se začleňoval. A Tobias si pomalu začínal nacházet přátele.
U Tobiase se mi líbilo, že byl loajální, vcelku snaživý a měl rád legraci, ale někdy byl až moc ostýchavý a zuřivý. I přesto u něj převažují dobré vlastnosti. A nesmím zapomenout na jeho sílu!

Ukázka z knihy


I have a new name, which means I can be a new person. Someone who doesn't put up with cutting comments from Eritude know-it-alls. Someone who can cut back.
Someone who's finally ready to fight.
Four.
Mám nové jméno, což znamená že můžu být i nový člověk. Někdo, kdo se nesmíří s bodavými komentáři od Sečtělých všeználků. Někdo, kdo může bodat.
Někdo, kdo je konečně připraven bojovat.
Čtyřka.Můj názor


Začnu od začátku, kdy jsem se dozvěděla, že tato kniha existuje bude existovat. Už několikrát jsem váhala, že si ji koupím jako e-knihu. Nakonec jsem ráda, že jsem to neudělala. Projížděla jsem internetem a najednou....strnu. Vidím dodatek k mé milované sérii Divergence. Nemohla jsem se dočkat dne, kdy ji konečně budu držet v mých nedočkavých rukou a kniha bude čekat jenom na to, až si ji někdo přečte.
Ten den nadešel a já jsem se ochotně ujala úkolu přečíst si ji. Měla jsem tolik nezodpovězených otázek, na které byly odpovědi právě tady!
Spousta věcí mě překvapilo. Něco ne. Musím říct, že jsem četla na internetu pár (no, nebylo jich pár) názorů, že už nechtějí další dodatky. Já jsem mezi ně nikdy nepatřila. Podle mého názoru je kniha velmi dobrá. Myslíte si, že znáte Čtyřku, jako kdyby jste s ním vyrůstali? Jste na omylu. Zdaleka nevíte všechno.
Jediné moje malé výhrady- nemám moc ráda, když je kniha v obalu, který se sundává. Ten obal se pak pomačká (tedy aspoň v mém případě). A další- kniha byla MOC KRÁTKÁ! Chci více Čtyřky!Hodnocení
Obálka 4/5
Příběh 9,5/10

zdroje nevyfocených obrázků: www.weheartit.com
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Jak se vám líbí nový způsob recenzí?

Je to lepší než předtím. 0% (0)
Ne, předtím to bylo lepší. 0% (0)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama