Dangerous creatures

28. července 2014 v 18:18 | Klára |  Dangerous creatures

Autor a knihaKami Garcia a Margaret Stohl jsou spisovatelky pocházející z Ameriky. Napsaly bestsellerovou sérii Kronika prokletých zaklínačů- Nádherné bytosti, Nádherná temnota, Nádherný chaos a Nádherné vykoupení. Příběh začaly vymýšlet na papírový ubrousek. A zadařilo se. Série s hlavními postavami Ethanem a Lenou skončila. Ale je tady ještě jeden příběh, který by se mohl vyprávět. Příběh Ridley a Linka. V nové sérii Dangerous creatures.

Nakladatelství: Penguin books
Rok vydání: 2014 (originál)

Celý článek pod perexem!

Obsah

Ethan a Lena jsou zpátky a šťastně spolu a míří na vysokou. Ale co se stalo se sestřenicí Leny- Ridley? A s nejlepším kamarádem Ethana- Linkem? Tito dva se stále dávají dohromady a rozcházejí, ovšem pořád k sobě něco cítí. Link se rozhodne, že pojede do New Yorku, aby odstartoval svou hudební kariéru, čehož Ridley patřičně využije. A nejenom kvůli tomu, aby byla s ním v obrovském městě. Ridley totiž zase něco pokazila a musí to dát do pořádku. Ani v New Yorku není vše normální a bezpečné pro Sirénu a čtvrtečního Inkubuse....

Hlavní postavy

Ridley samozřejmě znají všichni čtenáři série Kroniky prokletých zaklínačů. Je podlá, zlá a mstivá. Má ráda sladké věci- jednoduše Siréna, která pomocí lízátka přesvědčuje lidi, aby udělali, co od nich žádá. V této knize mě ovšem překvapila. Objevily se u ní city, které bych u ní nikdy nečekala.
Link se svým přízvukem se vůbec nezměnil. Má stále velké srdce a miluje Ridley. Doufá, že se mu kariéra bubeníka v New Yorku povede a bude slavný. V různých situacích je i velmi odvážný. A samozřejmě je silný, když je z něj čtvrteční Inkubus.Ukázka z knihy


Something inside Ridley broke. She was overwhelmed by feelings, more than she'd ever wanted. More than she knew what to do with. For what I have, and what I've lost. Who I have, and who I've lost.
Něco se uvnitř Ridley zlomilo. Byla ohromena svými city, víc, než kdy chtěla. Víc, než věděla, co s nimi. Kvůli tomu, co jsem měla a co jsem ztratila. Kvůli tomu, koho jsem měla a koho jsem ztratila.


Můj názor


Velmi jsem se na tuhle knihu těšila, protože mám vcelku ráda sérii Kronika prokletých zaklínačů. No, můj názor je následující....
V příběhu jsem se párkrát velmi ztrácela, hodně se tam měnily pohledy a kolikrát jsem nechápala, o co tam vlastně jde. Nápad pokračovat v příběhu Ridleyho a Linka (a ještě k tomu v New Yorku!) byl rozhodně dobrý a místy to bylo napínavé a zajímavé. Bohužel těch momentů nebylo tolik. Myslím, že pokud jste měli rádi tyto dva, tak si to přečtěte, ale jinak....nevím, každý má jiný názor. Mně se to nelíbilo.


Hodnocení
Obálka 4/5
Příběh 5,5/10

zdroje nevyfocených obrázků: www.weheartit.com
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama