Červenec 2014

New books no.1

29. července 2014 v 11:07 | Klára |  Myšlenky

Všechny zdravím!

Jelikož (jak jste mohli vidět v recenzích) jsem přečetla všechny knihy, musela jsem si jít koupit další- prostě to mému knihomolskému srdci nedalo. :D A měla jsem vyhlédnuté rovnou dva favority.


A oba tentokrát byli kvůli tomu, že budou zfilmované a brzy v kinech.
If I stay je o dívce jménem Mia, která má senzační rodinu. Výborně hraje na čelo a chystá se na Juilliard. Jednoho únorového dne se ovšem všechno pokazí. Havarují na silnici. Její rodiče zemřou, bráška Tommy je zřejmě v pořádku, ale co ona? Jak je možné, že je mimo své tělo? A vidí samu sebe, jak bojuje o život? Jsem asi v polovině knihy a zdá se mi to hodně dobré! Hlavně chci vědět, jak to dopadne!
Zmizelá je zase příběh o ženě, která se v den, kdy slaví páté výročí svatby, začně pohřešovat. A hlavním podezřelým je její manžel. Víc říct nemůžu, protože to sama ještě nevím.
Každopádně na oba filmy určitě půjdu do kina!

Pretty little liars- Burned

29. července 2014 v 10:37 | Klára |  Roztomilé malé lhářky

Autor a knihaSara Shepard pochází z Ameriky. Psaní se věnuje od té doby, kdy se naučila písmena.
Je bestsellerovou spisovatelkou série Roztomilé malé lhářky (Pretty little liars), v této sérii letos vyjde už šestnáctý díl. Napsala i další knihy- série Hra lží (The Lying game) s šesti díly, a nyní začíná novou- Heiresses.

Nakladatelství: Atom
Rok vydání: 2012 (originál)

Celý článek pod perexem!

Dangerous creatures

28. července 2014 v 18:18 | Klára |  Dangerous creatures

Autor a knihaKami Garcia a Margaret Stohl jsou spisovatelky pocházející z Ameriky. Napsaly bestsellerovou sérii Kronika prokletých zaklínačů- Nádherné bytosti, Nádherná temnota, Nádherný chaos a Nádherné vykoupení. Příběh začaly vymýšlet na papírový ubrousek. A zadařilo se. Série s hlavními postavami Ethanem a Lenou skončila. Ale je tady ještě jeden příběh, který by se mohl vyprávět. Příběh Ridley a Linka. V nové sérii Dangerous creatures.

Nakladatelství: Penguin books
Rok vydání: 2014 (originál)

Celý článek pod perexem!

Eleanor and Park

27. července 2014 v 11:44 | Klára |  Jednodílné knihy

Autor a kniha


Rainbow Rowell je americká spisovatelka žijící v Nebrasce. Kromě knihy Eleanor and Park napsala také další velmi známou knihu s názvem Fangirl. Fangirl je o úplně odlišných dvojčatech a jejich životě. Její nejnovější kniha se jmenuje Landline. Eleanor and Park je velmi vysoce hodnocená a patří do žánru young adult. Dostala několik ocenění a čtou jí teengeři (a nejenom oni :)) po celém světě.

Nakladatelství: Orion (zakoupeno v anglickém jazyce)
Rok vydání: 2013, 2012 (originál)

Celý článek pod perexem!

Four- A Divergent story

23. července 2014 v 13:21 | Klára |  Série Divergence

Autor a kniha

Autorkou knihy je Veronica Roth, která se stala bestsellerovou spisovatelkou díky sérii Divergence. Pochází z Chicaga, tam zasadila i příběh svých knih.
Kniha Four už nepatří úplně do série- je to pouze dodatek pro ty nejnadšenější čtenáře a fanoušky. Skládá se ze čtyř částí: The Transfer, The Initiate, The Son a The Traitor,přičemž jsou navíc v knize tři bonusové scény, které se do příběhu nehodily. Původně díly vycházely pouze jako e-knihy po částech.
Abyste ovšem pochopili příběh (a to hlavně poslední části), měli byste si přečíst předtím alespoň Divergenci, nejlépe však všechny.

Nakladatelství: Harper Collins Publishers (zakoupeno v anglickém jazyce)
Rok vydání: 2014 (originál)

Obsah


Život Čtyřky začal dřív než potkal Tris. Ale kromě pár věcí o něm vůbec nic nevíme. Tato část života byla skryta. Až doteď. Doopravdy ho Marcus týral? Jak probíhalo jeho začleňování do Neohroženosti? A proč se tolik nesnáší s Ericem? Na tyto otázky dostanete odpovědi. První tři části se věnují Čtyřkovi před Tris a poslední část už jde paralelně s Divergencí. A proto můžeme i sledovat pocity Čtyřky, když má blízko sebe Tris.

Hlavní postavy


Jak už napovídá název (a samozřejmě, všichni fanoušci by tohle jméno mohli vykřiknout i ze spánku a čtyři pro ně neznamená jenom pouhé číslo), hlavní postavou je Čtyřka, pravým jménem Tobias.
Tobiasovi je šestnáct let, když se rozhodne z Odevzdanosti přejít do tak odlišné Neohroženosti. Nejdříve mi připadal jako tichý introvert, ale není se co divit, v Odevzdanosti je téměř každý takový. Snažil se dosáhnout co nejlepších výsledků a s lidmi se nestýkal. Potom ho ale jejich vůdce přesvědčil, aby se začleňoval. A Tobias si pomalu začínal nacházet přátele.
U Tobiase se mi líbilo, že byl loajální, vcelku snaživý a měl rád legraci, ale někdy byl až moc ostýchavý a zuřivý. I přesto u něj převažují dobré vlastnosti. A nesmím zapomenout na jeho sílu!

Ukázka z knihy


I have a new name, which means I can be a new person. Someone who doesn't put up with cutting comments from Eritude know-it-alls. Someone who can cut back.
Someone who's finally ready to fight.
Four.
Mám nové jméno, což znamená že můžu být i nový člověk. Někdo, kdo se nesmíří s bodavými komentáři od Sečtělých všeználků. Někdo, kdo může bodat.
Někdo, kdo je konečně připraven bojovat.
Čtyřka.Můj názor


Začnu od začátku, kdy jsem se dozvěděla, že tato kniha existuje bude existovat. Už několikrát jsem váhala, že si ji koupím jako e-knihu. Nakonec jsem ráda, že jsem to neudělala. Projížděla jsem internetem a najednou....strnu. Vidím dodatek k mé milované sérii Divergence. Nemohla jsem se dočkat dne, kdy ji konečně budu držet v mých nedočkavých rukou a kniha bude čekat jenom na to, až si ji někdo přečte.
Ten den nadešel a já jsem se ochotně ujala úkolu přečíst si ji. Měla jsem tolik nezodpovězených otázek, na které byly odpovědi právě tady!
Spousta věcí mě překvapilo. Něco ne. Musím říct, že jsem četla na internetu pár (no, nebylo jich pár) názorů, že už nechtějí další dodatky. Já jsem mezi ně nikdy nepatřila. Podle mého názoru je kniha velmi dobrá. Myslíte si, že znáte Čtyřku, jako kdyby jste s ním vyrůstali? Jste na omylu. Zdaleka nevíte všechno.
Jediné moje malé výhrady- nemám moc ráda, když je kniha v obalu, který se sundává. Ten obal se pak pomačká (tedy aspoň v mém případě). A další- kniha byla MOC KRÁTKÁ! Chci více Čtyřky!Hodnocení
Obálka 4/5
Příběh 9,5/10

zdroje nevyfocených obrázků: www.weheartit.com

Hodně štestí, zdraví

23. července 2014 v 6:53 | Klára |  Ostatní

Ano, je to tak. Dneska je to rok co jsem na blog napsala první článek. Tedy, myslím první recenzi. A nemohla být na žádnou jinou knihu, než na Hunger games. :) Za ten rok jsem počítala, že jsem sem uveřejnila něco okolo šedesáti knih. Vím, že nemám moc velkou návštěvnost, ale i přesto budu pokračovat v blogování, protože mě to baví. A jak jsem říkala v předešlém článku, pokusím se to tu vynovit, a to hlavně recenze. Držte mi palce! :)

Co čtu na dovolené?

23. července 2014 v 6:43 | Klára |  Ostatní
Zdravím všechny čtenáře! Co čtete vy, když ležíte na pláži, na trávě před chalupou, nebo u bazénu? Já mám letos čtyři favority. A ty vám chci představit. Mimochodem....rozhodla jsem se, že tenhle blog trošku vynovím. A to hlavně recenze. Budou vypadat jinak (doufám) a budou rozsáhlejší. Snad se mi to povede. Teď už ale k těm knihám!  1. Four- Veronica Roth- Tuhle jednoduše musím uvést jako první. Dlouho jsem na ni čekala a když jsem ji konečně objevila, málem jsem na místě zkolabovala! Byla jsem šťastná, že budu mít tu možnost nahlédnout do světa Čtyřky, než se setkal s Tris. Víc psát nebudu, jelikož vás bude čekat recenze!
  2. Eleanor and Park- Rainbow Rowell- Díky Fangirl (recenze na blogu) jsem se dozvěděla, že existuje i tato kniha, Eleanor and Park, a je velmi vysoce hodnocená. Tak jsem si řekla, proč ne, přečtu si to. A musím říct, že to opravdu stojí za to. Ti, kteří nemají rádi romantiku v knihách, by tohle radši neměli číst. Ale pro čtenáře knih o lásce je to nutnost.
  3. Dangerous creatures- Kami Garcia a Margaret Stohl- A tady je něco pro čtenáře série Nádherné bytosti. Pamatujete si na Ridley a Linka? Sirénu a čtvrt- Inkubuse? Sestřenici Leny a nejlepšího kamaráda Ethana? Tak právě těm se tento příběh věnuje.
  4. Pretty little liars- Burned- Sara Shepard- K této knize ani nemám moc co říct, ještě jsem ji nečetla. Ale rozhodně tam bude pokračování příběhů a lží našich lhářek z předešlých knih.

Jelikož nemám co číst....

1. července 2014 v 8:11 | Klára |  Myšlenky
Zdravím, čtenáři! Moc ráda bych sem na blog zase napsala nějakou recenzi, ale nemám co číst, jelikož si dvě nové knihy (Hvězdy nám nepřály v angličtině a kniha Eleanor and Park) nechávám na dovolenou, takže tak brzo tady ty recenze nebudou.... Zamračený Každopádně jsem na tento blog určitě nezapomněla a jakmile je dočtu a vrátím se, hned sem napíšu recenze! Krásné prázdniny všem!