Volání kukačky

16. června 2014 v 17:33 | Klára |  Série Cormoran Strike
Autor: Robert Galbraith
Nakladatelství: Plus
Rok vydání této knihy: 2014, 2013 (originál)
Originální název: The Cuckoo's calling

Obsah: Detektiv Cormoran Strike neprožívá zrovna šťastné období. Je na mizině, rozešla se s ním snoubenka a tím pádem ztratil i byt a musí bydlet ve své kanceláři. Válka mu ustřelila kus nohy, takže musí nosit protézu a nohu moc nenamáhat. Nic moc. Vše se změní, když k němu jednoho dne nastoupí sekretářka Robin, nadšená, že pracuje u detektiva. Později odvede velký kus práce. Cormorana jednoho dne navštíví John Bristow, bratr známé modelky Luly Landryové, který si ho najal, aby Cormoran vyšetřil a dokázal, že jeho sestra nespáchala sebevraždu, ale byla zabita. Cormoran všechno přošetřuje s malou pomocí Robin. Nikdo ovšem netušil, že vrah je blíž, než by kdo čekal....

Můj komentář: Celý svět tuhle knihu čte a já jsem ráda, že jsem se mohla stát součástí. Vážně skvělá a napínavá a zajímavá detektivka. Opravdu mě překvapil konec, nečekala bych to! Zajímavě napsané, prostě skvělé.

Ukázka: Takže to nakonec byla sebevražda a po krátké chvíli zaraženého mlčení získal příběh slabý druhý vítr. Psalo se, že byla duševně nevyrovnaná a labilní, že její nevázanost a krása se nehodily do hvězdného prostředí, v němž byla uvězněna.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama