Červen 2014

Nad čím pořád přemýšlím?

25. června 2014 v 17:30 | Klára |  Myšlenky
Nad čím pořád přemýšlím? Stále se mi honí hlavou Hvězdy nám nepřály. Ano, já vím, že ten film je hrozně smutný a nezáleží na tom, kolikrát se na něj kouknu, vždycky budu brečet, ale chtěla bych ho vidět znova a pak znova a znova.... Protože ten příběh mě tak zasáhl! Je to jeden z nejlepších filmů, co jsem kdy viděla. Dokonce i kniha, která mě trochu zklamala, mě teď nějak víc baví.... Prostě jsem se stala naprosto závislou na tomto příběhu (a Augustovi :D). Tak co, kdo na tom filmu byl a co na něj říkáte? Co se vám zdá lepší- kniha, nebo film?

Starters

22. června 2014 v 14:49 | Klára |  Jednodílné knihy
Autor: Lissa Price
Nakladatelství: Delacorte Press (zakoupeno v anglickém jazyce)
Rok vydání této knihy: 2012 (originál)
Originální název: Starters

Obsah: Ve válce byli všichni lidé od dvaceti do šedesáti let zabiti a zůstali jen děti, teenageři a senioři. Mnoho mladistvých se toulá po ulicích a shání jídlo, protože jim nezbyl nikdo, kdo by se o ně staral. Stejně je na tom i hrdinka Callie s bratrem Tylerem a kamarádem Michaelem. Jediný způsob, jak si vydělat peníze, je zaregistrovat se s u Banky těl, která propůjčuje těla mladistvých na určitý čas seniorům, zatímco teenageři ,,spí''. Co se ovšem stane, když se Callie probudí, když má ještě spát a je zapletená do složité akce?

Můj komentář: Od této knihy jsem čekala popravdě omnoho víc. Bylo tam jen pár napínavých chvilek a příběh jsem nejdřív vůbec nechápala. Na obálce knihy je nápsáno, že fanoušci Hunger games to budou milovat. Tady platí jediné: ,,Nesuď knihu podle obalu''.

Ukázka: ,,So she visualizes that she's me and if she wants something, she just thinks it and my hands grabs it?'' ,,Just like she was in your body. She uses her mind to walk your body out of here, and gets to be young again. For a little while.''
,,Takže si představí, že je mnou a když něco chce, tak na to pomyslí a moje ruce to vezmou?'' ,,Jako kdyby byla v tvém těle. Používá svoji mysl, aby odtamtud odešla a byla znovu mladá. Na chvíli.''


Volání kukačky

16. června 2014 v 17:33 | Klára |  Série Cormoran Strike
Autor: Robert Galbraith
Nakladatelství: Plus
Rok vydání této knihy: 2014, 2013 (originál)
Originální název: The Cuckoo's calling

Obsah: Detektiv Cormoran Strike neprožívá zrovna šťastné období. Je na mizině, rozešla se s ním snoubenka a tím pádem ztratil i byt a musí bydlet ve své kanceláři. Válka mu ustřelila kus nohy, takže musí nosit protézu a nohu moc nenamáhat. Nic moc. Vše se změní, když k němu jednoho dne nastoupí sekretářka Robin, nadšená, že pracuje u detektiva. Později odvede velký kus práce. Cormorana jednoho dne navštíví John Bristow, bratr známé modelky Luly Landryové, který si ho najal, aby Cormoran vyšetřil a dokázal, že jeho sestra nespáchala sebevraždu, ale byla zabita. Cormoran všechno přošetřuje s malou pomocí Robin. Nikdo ovšem netušil, že vrah je blíž, než by kdo čekal....

Můj komentář: Celý svět tuhle knihu čte a já jsem ráda, že jsem se mohla stát součástí. Vážně skvělá a napínavá a zajímavá detektivka. Opravdu mě překvapil konec, nečekala bych to! Zajímavě napsané, prostě skvělé.

Ukázka: Takže to nakonec byla sebevražda a po krátké chvíli zaraženého mlčení získal příběh slabý druhý vítr. Psalo se, že byla duševně nevyrovnaná a labilní, že její nevázanost a krása se nehodily do hvězdného prostředí, v němž byla uvězněna.


The fault in our stars- jedinečný film, který každého zasáhne

15. června 2014 v 10:46 | Klára |  Myšlenky
O tomhle filmu vám prostě musím říct. Jinak to nejde. Já se o tom musím s někým podělit. Nejradši bych to viděla znova a znova a znova. Článek pod perexem, ale pozor, spoilery!

Fangirl

6. června 2014 v 17:59 | Klára |  Jednodílné knihy
Autor: Rainbow Rowell
Nakladatelství: Maxmillan children's books
Rok vydání této knihy: 2014, 2013 (originál)
Originální název: Fangirl

Obsah: Cath a Wren jsou nerozlučná dvojčata, i když je každá jiná. Vše se ovšem změní, když jdou obě na univerzitu. Cath se bojí seznamovat s jinými lidmi a nejradši by psala fanfikce, ve kterých je opravdu dobrá a má spoustu fanoušků. Wren si chce na druhou stranu jenom užívat a seznamovat se a....pít, což se jí později velmi vymstí. Jak to nakonec dopadne?

Můj komentář: Tahle kniha byla taková odpočinková a líbila se mi. Hlavně jsem se v tom psaní ztotožňovala s Cath, protože ho zbožňovala stejně jako já! Myslím, že byste si to určitě mohli přečíst, taková lehká, odpočinková kniha se čtyřista stránkami.

Ukázka: Why do I write? Cath tried to come up with a profound answer- knowing that she wouldn't speak up, even if she did. ,,To explore new worlds,'' someone said. (....) To be somewhere else, Cath thought.
Proč píšu? Cath se snažila přijít s nějakou odpovědí- vědíc, že nebude mluvit nahlas, i kdyby to udělala. ,,Abychom objevili nové světy,'' někdo řekl. (....) Abychom byli někde jinde, pomyslela si Cath.