Divergent- povedený film podle světového bestseleru

4. května 2014 v 15:55 | Klára |  Myšlenky
Chcete znát mou recenzi na shlédnutý film Divergent? Najdete ji v celém článku! A nezapomeňte hlasovat v anketě!


Konečně jsem se dočkala, po měsících čekání se v kině objevil film podle světového bestselleru Divergent(Divergence). Většinou to bývá tak, že jakmile se knihy prodá spoustu kusů a je velmi populární, zfilmuje se. Z velké části to jsou filmy pro teenagery (podle knih ,,young adult''), protože je jasné, že tyhle filmy budou mít úspěch, ať už jsou jakékoliv- nudné, špatné, zajímavé nebo skvělé. Já patřím právě mezi skupinu teenagerovských holek, které zbožňují hlavně knihy zmiňovaného ,,young adult'' a netrpělivě čekají na každý film podle knižní předlohy. Mně osobně se film hodně líbil.
Pro ty, kdo neví, o čem je řeč: Severní Amerika (konkrétně Chicago), je rozdělena do pěti ,,frakcí'': Sečtělost, Upřímnost, Mírumilovnost, Neohroženost a Odevzdanost. Ve věku šestnácti let si každý musí vybrat, do jaké frakce bude patřit. Hrdinkou knihy je Tris, pocházející z Odevzdanosti, které vyšlo, že je divergentní- nemá jenom jednu frakci, do níž by mohla patřit. Vybere si Neohroženost a začínáme sledovat její život, který je ohrožen hlavně kvůli tomu, že je divergentní.
Knihu jsem přímo hltala, a proto jsem byla hrozně zvědavá, jak dopadne film. Spoustu věcí tam bylo velmi dobře vymyšlených (i když jsem si je třeba představovala úplně jinak) a herci byli vybráni správně, hlavně Tris byla knižní předloze velmi podobná. I když Divergent trvalo dvě a půl hodiny, příběh se netáhl a já se stále přistihovala, jak si v duchu říkám: ,,Jo, tohle byla v knize super část!'' nebo ,,Ou, tohle bude děsný.'' Samozřejmě, že do filmu nemohli dát všechno, ale i tak si myslím, že vybrali nejdůležitější části.
Divergent bylo velmi napínavé a zajímavé, rozhodně půjdu i na další díl a už se ho nemohu dočkat, stávám se velkou fanynkou těchto filmů, ALE pořád si myslím, že knižní předloha byla o trošku lepší.
,,They're gonna kill me.'' ,,I'm not gonna let that happen.''

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Selenators/selenator-fanblog Selenators/selenator-fanblog | E-mail | Web | 4. května 2014 v 16:08 | Reagovat

mohla by som ťa poprosiť o hlas tu? - http://mkunis-ndobrev.blog.cz/1405/finale-souteze-o-hmotne-ceny č.11- Selenators? Ďakujem a prepáč. :/

2 Miri Miri | 14. května 2014 v 20:21 | Reagovat

Já si myslím, ze kniha bylo skvělá, ale film mě ohromil o trosicku víc. Hodne mi sedli herci a film má u mě 4,5 hvězdicek, kdezto kniha ,,jen" 4 hvězdicky :D

3 klarinyknihy klarinyknihy | Web | 17. května 2014 v 18:57 | Reagovat

[2]: U mě vždycky zvítězí knihy. :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama