Květen 2014

Looking for Alaska

25. května 2014 v 18:42 | Klára |  Jednodílné knihy
Autor: John Green
Nakladatelství: Harper Collins (zakoupeno v anglickém jazyce)
Rok vydání této knihy: 2011, 2005 (originál)
Originální název: Looking for Alaska

Obsah: Miles (přezdívaný také Pudge) jde na univerzitu, kde se seznámí se spolubydlícím Chipem (nebo také Colonelem) a ten mu představí Alasku. Miles je jí úplně ohromen. Alaska má velmi zvláštní osobnost. Někdy je v pohodě a najednou začne řvát a být nervózní. I přesto se do ní Miles zamiloval. Rád čte biografie a pamatuje si poslední slova lidí, Alaska má spoustu knih a Chip si pamatuje hlavní města zemí. Jsou nerozlučnou trojkou (samozřejmě nesmíme zapomenout ještě na další prátele- na Takumiho a Laru) a společně provedou i školní žertík. Vše se ovšem změní jednu osudnou noc, kdy Alaska úplně znenadání změní svou náladu z dobré na velmi rozrušenou kvůli něčemu, na co zapomněla....

Můj komentář: Jak bych to řekla. Tuhle knihu jsem si chtěla přečíst, přišla mi zajímavá. První část knihy (jinak také část ,,before'', jak je uvedeno v knize)- vůbec jsem nevěděla, o co jde a nebavilo mě to. Pak ovšem nastal zlom a poprvé jsem byla napjatá. Druhá část knihy (část ,,after''), byla už lepší, zajímavá. I přesto jsem byla zklamaná, protože jsem očekávala od této knihy mnohem víc.

Ukázka: ,,You can't just make me different and then leave,'' I said out loud to her. ,,Because I was fine before, Alaska. I was fine with just me and last words and school friends, and you can't just make me different and then....''


Dýchání pod vodou

17. května 2014 v 18:55 | Klára |  Jednodílné knihy
Autor: Alex Flinn
Nakladatelství: Moba
Rok vydání této knihy: 2013, 2007 (originál)
Originální název: Breathing underwater

Obsah: Nick má vše- je oblíbený, krásný a holkami chtěný. Jednou si vyhlédnul nevinnou Caitlin, do které se bezmezně zamiloval, přišla mu nádherná. Nick má ovšem problémy se sebekontrolou po jeho otci, který ho už několikrát zmlátil a otevřeně mu říká, že pro něj nic neznamená. Nick je velmi závistivý, chce mi Caitlin jen a jen pro sebe, postupně jí zakazuje stýkat se s kamarády, přes plavky musí mít triko, aby na ní nekoukal nikdo jiný, než on.... Je také velmi agresivní, což se mu šeredně vymstí....

Můj komentář: Tahle kniha byla vlastně kniha před Hvězdou a Hvězda je pokračování, jestli mě chápete. :) Je to vážně dobrá kniha, místy zajímavá, místy zase napínavá a i když víte od začátku, co Nick provedl, stejně budete čekat a nevěřícně kroutit hlavou, až to v té knize bude napsáno. Takového strašného kluka by si opravdu nikdo nezasloužil.

Ukázka: Někdo šel okolo, k nějakýmu autu. A potom další a další. Caitlin slabě křičela a já se smál. Prošel kolem nás tucet lidí. Rukou podivně zkroucenou jsem ji znovu postavil. Nikdo by mě nedokázal zastavit. Potom mi někdo položil ruce na ramena a odtrhl nás od sebe.


The Carrie diaries

8. května 2014 v 14:22 | Klára |  Jednodílné knihy
Autor: Candace Bushnell
Nakladatelství: Harper Collins Publishers
Rok vydání této knihy: 2011, 2010 (originál)
Originální název: The Carrie diaries

Obsah: Všichni určitě znáte sebevědomou Carrie ze Sexu ve městě, ale jaká byla, když ještě chodila na střední školu? To se dozvídáme právě v této knize. Seznámíme se s její láskou, Sebastianem, a s partou kamarádek. No a hlavně se samotnou Carrie, považovanou za takového vtipálka. Jejím největším snem je samozřejmě psát a udělá pro to cokoli. Prožíváme s ní starosti, radosti a lásky.

Něco o spisovatelce: Její první kniha Sex ve městě se stala předlohou pro stejnojmenný seriál. Byla redaktorkou časopisu Vogue.

Můj komentář: Tahle kniha nebyla ani tak o módě (nebo spíš téměř vůbec), jako spíš o pravém životě mladé Carrie. Kniha se mi líbila, taková ,,oddechovka''.

Ukázka: That question still kind of blows me away. I mean, isn't it the truth? Whoever we are here, we might be princesses somewhere else. Or writers. Or scientists. Or presidents. Or whatever the hell we want to be that everyone else says we can't.
Ta otázka mě zaskočila. Myslím tím, není to pravda? Ať jsme tady kýmkoli, tak někde jinde můžeme být princeznami. Nebo spisovateli. Nebo vědci. Nebo prezidenty. Nebo kýmkoli chceme sakra být a každý říká, že tím být nemůžeme.


Divergent- povedený film podle světového bestseleru

4. května 2014 v 15:55 | Klára |  Myšlenky
Chcete znát mou recenzi na shlédnutý film Divergent? Najdete ji v celém článku! A nezapomeňte hlasovat v anketě!


Co najdete v sérii?

3. května 2014 v 11:24 | Klára |  Série
Najdete zde různé knižní série, které jsem četla. Některé byly vynikající a některé nic moc, ale více už se dozvíte v každé konkrétní recenzi.