Duben 2014

Ali's pretty little lies

27. dubna 2014 v 18:42 | Klára |  Roztomilé malé lhářky
Autor: Sara Shepard
Nakladatelství: Harper Collins (zakoupeno v anglickém jazyce)
Rok vydání této knihy: 2013 (originál)
Originální název: Ali's pretty little lies

Obsah: V této knize se poprvé vypráví příběh Alison DiLaurentisové a ukazují se nám všechna tajemství, která přede všemi skrývala. Jednou velké tajemství ovšem skrývá i s rodinou. Proč najednou Alison přestala kamarádit s jejími kamarádkami Naomi a Riley a našla si místo nich čtveřici holek- Arii, Spencer, Emily a Hannu? Proč se ke konci sedmého ročníku chovala tak divně a zle? A konečně- proč je vlastně pohřešovaná?

Můj komentář: Tato kniha byla mojí první e-knihou, protože- zaprvé, zase jsem neměla co číst. :) A zadruhé, myslím, že tato kniha asi nevyjde v ČR nebo až za velmi dlouhou dobu a mě ten příběh strašně zajímal. Jen si to představte- konečně se něco dozvíte i ze strany Alison a její rodiny! Rozhodně doporučuji, jako vždy napínavé a super čtení.

Ukázka: She stood up straighter, admiring the girl in the mirror. Suddenly, she remembered something, ran back into the guest room, opened the top drawer of the ugly bureau, and pulled out the silver ring she'd stolen last night when Ali had taken it off to wash the dishes. (....) ,,I'm Ali,'' she said to her reflection. ,,And I'm fabulous.''
Rovněji se postavila a obdivovala holku v zrcadle. Najednou si na něco vzpomněla, běžela zpátky do pokoje hostů, otevřela horní šuplík ošklivé skříňky a vytáhla stříbrný prstýnek, který ukradla minulou noc, když si ho Ali sundala, aby umyla nádobí. (....) ,,Jsem Ali,'' řekla jejímu odrazu. ,,A jsem úžasná.''


Nové knihy!

24. dubna 2014 v 17:30 | Klára |  Ostatní
Včera se (jak určitě někteří víte), konala v knihkupectvích akce Knihy bez DPH, což znamenalo, že byly o 15 procent zlevněné. A to jsem samozřejmě musela využít, že? :)
Nejdříve moje knihy. První jsou Carrie diaries, které jsem si jednoduše chtěla přečíst, protože mě zajímaly. Četl je někdo z vás? Jak se vám líbili? Další knihou (nebo spíš komiksem) je Nezadaná, který jsme nejdřív vůbec neměly v plánu koupit, ale zdál se nám vtipný, jedinou nevýhodou je nedostatek stránek (jenom 53!). Dýchání pod vodou je od samé spisovatelky, která napsala Hvězdu, Dýchání pod vodou je vlastně první díl a Hvězda pokračování. No a nakonec Le journal de Valerie, protože francoužština mě opravdu baví a chtěla bych se naučit číst stejně jako v angličtině.


Tohle už jsou knihy mé sestry, která má radši fantasy a hry. Na fotce chybí ještě komiks Simpsonovi (taky její oblíbený žánr). Assassin's creed má strašně ráda, hraje i hru. No a Percyho Jacksona si také zamilovala a chtěla další díl.

Využili jste také této akce? A jaké knihy jste si koupili?

Pretty little liars- Stunning

21. dubna 2014 v 11:27 | Klára |  Roztomilé malé lhářky
Autor: Sara Shepard
Nakladatelství: Atom
Rok vydání této knihy: 2012 (originál)
Originální název: Pretty little liars- Stunning

Obsah: Holky stále vydírá nová/ý A. Aria zjistila tajemství o Noelově otci a nechce mu ho říct, i když se po tom, co se zase vrátili k sobě, dohodli, že mezi sebou nebudou mít už žádná tajemství. Jak mu ale může říct o A a o dalších hrozných věcech? Spencer se těší na Princeton a pomocí její známé Harper se chce dostat do ,,Eating clubu'', který by jí zajistil úžasnou budoucnost. Jen kdyby se do toho zase nepřimíchaly drogy.... Emily byla těhotná a svou holčičku dala rodině, která se odstěhovala, takže se o ní hrozně bojí. Navíc jí pronásleduje bývalá potencionální matka jménem Gayle, o níž si všechny myslí, že jen novou A. A Hanna se snaží dostat Mikea zpátky, ať to stojí, co to stojí.

Můj komentář: Napínavý díl, ostatně jako všechny díly PLL. Jak to asi všechno skončí?

Ukázka: ,,Oh my God,'' Spencer whispered. She whipped her head up and looked around. ,,Guys, is A....'' ,,....here?'' Hanna finished. Aria stared out at the church full of people from school, from town, from her past. A high- pitched giggle spiraled through the air and at that very moment, a figure slipped out the back door, slamming it shut.
,,O můj Bože,'' zašeptala Spencer. Zdvihla hlavu nahoru a podívala se kolem. ,,Holky, je A....'' ,,....tady?'' dokončila Hanna. Aria zírala na kostel plný lidí ze škol, z města, z její minulosti. Pronikavý chichot se vznášel ve vzduchu a v ten samý moment, osoba vyšla ze dveří a zavřela je.


Učit se a učit

18. dubna 2014 v 19:35 | Klára |  Myšlenky
Ano, musím se učit a učit, protože jdu na přijímačky a moc chci, aby to vyšlo! Takže prázdniny jsou pro mě spíše další dny, kdy se učím a stále si opakuji různé znalosti. Dnes byla na programu věc mně ne moc příjemná a pochopitelná- matematika. Takhle to vypadalo u mě na stole:A co vy? Taky se někdo musíte učit na přijímačky? Hodně štěstí všem! :)

Mizéria

18. dubna 2014 v 19:21 | Klára |  Jednodílné knihy
Autor: Stephen King
Nakladatelství: Smena (slovenský jazyk)
Rok vydání této knihy: 1991, 1987 (originál)
Originální název: Misery

Obsah: Paul Sheldon- známý spisovatel románů o Misery- jednoho dne nabourá autem. Zachrání ho Annie, jeho obdivovatelka číslo jedna. Dává Paulovi léky, jídlo, stará se o něj.... Ale každého asi napadne, proč ho neodvezla do nemocnice a nechala si ho u sebe, i přesto, že má úplně zlámané nohy? Annie se v jednu chvíli chová šťastně, ráda čte jeho romány, ale její nálada se v sekundě může změnit, třeba když se stane něco v Paulově knize, co se jí nelíbí. Paul je na ní bohužel závislý, nemůže vůbec chodit. Annie se ukáže jako maniak s depresemi a nebojí se udělat různé morbidní věci, aby u ní Paul zůstal navěky.

Ukázka: ,,Ona nemôže zomrieť!'' zvrieskla naňho. Čoraz rýchlejšie a rýchlejšie roztvárala prsty a znova ich zatínala v pastě. ,,Misery Chastainová nemôže zomrieť!'' (vím, že a je ve slově pastě přehlasované, ale nevím, jak ho napsat, promiňte)


Carrie

11. dubna 2014 v 7:20 | Klára |  Jednodílné knihy
Autor: Stephen King
Nakladatelství: Laser
Rok vydání této knihy: 1992, 1973 (originál)
Originální název: Carrie

Obsah: Carrie nikdo ve škole nemá rád, všichni se jí jen posmívají a hledají k tomu různé příležitosti. Žije s matkou- náboženskou fanatičkou-, která ani nevěděla, že je těhotná. Prsům říká ,,nečisté polštáře'' a když Carrie dostane první menstruaci, o které jí máma samozřejmě neřekla, bojí se, že vykrvácí a holky se jí jen posmívají. Matka Carrie klidně zavírá do komory, aby se modlila za své hříchy. Jednou Carrie ovšem zjistila, že dokáže myslí pohybovat věcmi- rozvinuly se u ní teleknetické schopnosti. Když se blížil čas školního plesu, jeden kluk jí pozval na ples, z čehož byla ohromená. Na plese jí všichni chválili šaty a ona se zdála být konečně šťastná, zvolili je za krále a královnu plesu.... Byla šťastná až do chvíle, kdy na ně někdo vylil prasečí krev. Pak nastalo peko.

Něco o autorovi: Stephen King je nejznámějším autorem hororů. Některé jeho knihy byly i zfilmovány (Vykoupení z věznice Shawshank) a mezi jeho další velmi známé knihy patří To a série Temná věž.

Můj komentář: Páni! Carrie byla první kniha, co jsem od Stephena Kinga přečetla. Byla hodně napínavá, ale taky hodně krátká (174 stran). Já bych se ji teda hodně bála....

Ukázka: Matka za sebou zavřela dveře. ,,Jsi žena, '' řekla tiše. Carrie cítila, jak se jí kroutí a vraští obličej, ale nedokázala své mimické svaly ovládnout. ,,Proč jsi mi nic neřekla?'' vykřikla. ,,Mami, já byla tak vystrašená! A všechny holky si z toho dělaly legraci a házely po mně věci a-'' Matka k ní popošla a její ruka, těžká, mozolnatá a svalnatá ruka pradleny se hbitě vymrštila a zasáhla Carrie hřbetem do čelisti. (....) ,,Vstávej, ženo. Zaklekněme k modlitbám. Pomodleme se k Ježíši za své žensky slabé, špatné a hříšné duše.''


Hvězda

6. dubna 2014 v 17:49 | Klára |  Jednodílné knihy
Autor: Alex Flinn
Nakladatelství: Moba
Rok vydání této knihy: 2014, 2006 (originál)
Originální název: Diva

Obsah: Caitlin je hezká a velmi talentovaná, ale ne vždy tomu bylo úplně tak. Předtím byla tlustá a měla jen pár přátel (ale aspoň skutečných). V létě byla na odtučňovacím táboře, kde zhubla a začala chodit s jejím vysněným klukem Nickem, který jí psal básně. Romantika, co? Ne tak docela. Tenhle Nick jí odrazoval od přátel, ponižoval ji a hlavně jí bil. Po rozchodu jí nezbyl nikdo než dvě kamarádky, které počítaly v každém jídle kalorie a chtěly, aby se Caitlin stala roztleskávačkou. Tohle ovšem není jejím snem. Chce se stát operní zpěvačkou a když se dostane na konzervatoř, už jí nic nebrání v uskutečnění jejího snu....nebo ano?

Něco o autorce: Alex Flinn píše knihy pro mladé a je autorkou knižního hitu Netvor (Beastly).

Můj komentář: Do této knihy jsem se začetla už v knihkupectví. Bylo dobrá, zajímavá, ale strašně rychle přečtená! Taková oddechovka.

Ukázka: ,,Zpívej, můj anděli hudby! Zpívej pro mě!'' jako na cédéčku. Připadá mi to hrozně skutečné. Můj hlas šplhá výš, výš, a teprve když dojdu až na nejvyšší tón, uvědomím si, že ten fantomův hlas je opravdu skutečný. Není to jen v mé hlavě. Je to hlas Seana Griffina, který sedí za mnou u klavíru. Vydechnu poslední tón, vysoké C, a je po všem. Pak zase ticho.


City of bones

6. dubna 2014 v 17:37 | Klára |  Mortal instruments
Autor: Cassandra Clare
Nakladatelství: Walker books (zakoupeno v anglickém jazyce)
Rok vydání této knihy: 2007 (originál)
Originální název: City of bones

Obsah: Představte si, že najednou začnete vidět lidi a věci, které nikdo jiný nevidí. Hrdince příběhu Clary se to stalo. Když přišla domů z diskotéky, na které viděla nějaké divné lidi, v jejím domě byla hrozná spoušť a máma nebyla nikde k nalezení. Najednou Clary napadl jakýsi démon, kterého se jí naštěstí podařilo zabít, ale kousnul jí, takže měla v sobě jed a kdyby jí tajemný kluk z diskotéky nezachránil, určitě by nepřežila. Probudila se v Institutu, což bylo sídlo Lovců stínu, kteří zabíjeli démony. Žili tam právě ti lidé z diskotéky- Alec, jeho sestra Isabelle a tajemně přitažlivý Jace. Společně se vydávají najít Mortal cup (,,smrtelný kalich''), aby se nedostal do rukou podlého Valentinea a hlavně potřebují najít Claryinu mámu.

Něco o autorce: Knih Cassandry Clare se prodalo přes 20 milionů výtisků a byly přeloženy do 25 jazyků.

Můj komentář: Na doporučení jedné mé kamarádky jsem si přečetla tuhle knihu. A vážně mě překvapila! Navíc to byla pěkná bichle (500 stran!), což mi absolutně vyhovuje. Musím ovšem říct, že někdy byl příběh celkem zdlouhavý, ale rozhodně si chci přečíst další díly!

Ukázka: Her stomach dropped out from under her as the silver river spun away and the spires of the bridge slid under her feet, but this time Clary kept her eyes open, so that she could see it all.
Její žaludek se přetočil, když se stříbrná řeka otočila pryč a věžičky pod mostem jí proklouzly pod jejíma nohama, ale tentokrát měla Clary oči otevřené, aby to všechno mohla vidět.