Kompars

15. března 2014 v 18:16 | Klára |  Škaredí
Autor: Scott Westerfeld
Nakladatelství: Triton
Rok vydání této knihy: 2012, 2007 (originál)
Originální název: Compars

Obsah: V tomto příběhu, který se odehrává o tři roky později než v předešlé knize, už není hlavní hrdinkou Tally Youngbloodová, ale Aya Fuseová. Lidé si nyní mohou nechat těla, jaká se jim líbí a neexistují žádné ,,prázdné kebule''. Záleží pouze na obličejovém indexu a bodech. Body se získavají za prospěšné práce a obličejový index podle toho, jak moc se o vás mluví a jaká máte videa na svém kanálu. Aya je kompars s mizerným obličejovým indexem. Ale vše se změní, když narazí na skupinu Uličnic a natočí o nich video....

Můj komentář: Tak tohle ne. Málokdy se mi stává, že mě kniha opravdu nebaví, ale tahle byla jednou z nich. Když už hlavní hrdinkou nebyla Tally, nemělo to ten správný spád a v podstatě se tam nedělo téměř nic zajímavého. Díl mě velmi zklamal a ani jsem ho nedočetla do konce. Nevím, možná, že pokud jste to četli, tak vás tento díl bavil, ale mě tedy ne. Poprvé na blogu nějakou knihu kritizuju. :)

Ukázka: Vládní sdělovací prostředky neustále tvrdily, že čas krásných je nenávratně pryč a lidstvo se vysvobodilo ze staletí prázdných kebulí. Prohlašovaly, že rozdíly mezi ošklivými, krásnými a drobily byly navždy smazány. Že poslední tři roky spustily záplavu nových technologií a znovu daly budoucnost do pohybu. Ale podle toho, co Aya viděla, nezměnila duševní smršť všechno.... Patnáct let byl pořád pěkný děs.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama