Škaredí

23. února 2014 v 13:22 | Klára |  Škaredí
Autor: Škaredí
Nakladatelství: Slovart (zakoupeno ve slovenském jazyce)
Rok vydání této knihy: 2012, 2005 (originál)
Originální název: Uglies

Obsah: Dokud člověku není šestnáct, je ošklivý a bydlí na druhé straně řeky než všichni krásní. Ti v šestnácti prodělají operaci, kde jim vše vylepší- odsají tuk, zvýší je, odstraní jizvy a nedokonalosti. Jejich jedinou povinností je užívat si a chodit na večírky. I Tally k nim chtěla patřit, společně s Perisem, který už se krásným stal. Jednou ale potká dívku jménem Shay, která není toho názoru, že každý musí být ten stejný krásný, nechce podstoupit operaci. Vydá se proto do Dýmu, což je město, kde žijí všichni oškliví, kteří nesouhlasili s operací. Když mají Tally konečně předělat na krásnou, něco se zvrtne a Tally je nucena vystopovat Shay a Dým, jinak ji nepřemění. Tally se ale v Dýmu líbí a někoho tam potká. Jak dlouho před nimi bude skrývat to, že je tam vlastně kvůli tomu, aby je prozradila?

Něco o spisovateli: Scott Westerfeld je americkým spisovatelem. Série Oškliví má čtyři díly.

Můj komentář: Na tuhle knihu jsem narazila jen náhodou a řekla jsem si, že by stálo za to si ji přečíst. Příběh byl přesně podle mého gusta- z budoucnosti, s nějkým tím napětím a láskou. Kniha se mi vážně líbila a nemůžu se dočkat, až budu číst další díly!

Ukázka: Ale teraz bol krásny. V škole im vysvetľovali, čo to s ními urobí. Fungovalo to bez ohľadu na evolúciu. Na každého. Bez výnimky. Existuje istý druh krásy, ktorú vidia všetci. Veľké oči a plné detské pery, čistá, hebká pleť, symetrické črty a tisíce ďalších drobných detailov. Ľudia kdesi v podvedomí hľadajú práve takéto znaky. (....) Veľké oči a pery vravia: som mladý a zraniteľný, neublížim ti a ty ma chceš ochraňovať. A zvyšok naznačuje: som zdravý, nenakazím ťa. A bez ohľadu na to, čo si o krásnych myslíte, si poviete: Keby sme mali deti, aj ony by boli zdravé. Chcem tohto krásneho človeka....

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama