Charlie and the chocolate factory

15. ledna 2014 v 7:08 | Klára |  Jednodílné knihy
Autor: Roald Dahl
Nakladatelství: Puffin books
Rok vydání této knihy: 2010, 1964 (originál)
Originální název: Charlie and the chocolate factory

Obsah: Charlie Bucket žije v malém domečku se svými rodiči a čtyřmi prarodiči. Jsou velice chudí, nemají téměř co jíst. Charlie dostává pouze na svoje narozeniny čokoládu. A to ne jen tak ledajakou! Dostává Wonkovu čokoládu, která pochází z té nejskvělejší, nejúžasnější, nejmodernější a nejčokoládovější továrny na čokoládu uprostřed města. Pana Wonku ovšem nikdo dlouhou dobu neviděl, a proto, když sám pan Wonka vyhlásí soutěž o pět zlatých kuponů, které jsou vstupenkou na prohlídku továrny, se strhne hotové šílenství. Na jednoho z pěti výherců čeká dokonce obrovské překvapení! I Charlie by tento kupon rád našel....

Něco o autorovi: Roald Dahl byl velice populárním spisovatelem. Jeho pohádkové knihy jsou známé- napsal i knihy Čarodějnice, Jakub a obří broskev nebo Fantastický pan Lišák.

Můj komentář: Ach, tolik čokolády! Vážně, asi určitě budete při geniálním a moc hezky napsaném popisováním různých čokoládových místností chuť na čokoládu, ale na ne jen tak ledajakou, na Wonkovu! Oříšková místnost, místnost na náplně, na šlehačku.... A taky se mi líbili Oompa- Loompas (tuším, že v češtině se to čte umpalumpové), kteří zpívali písničky a právě jedna, kterou zpívali o Mikeu Teaveem (u nás asi Telekuk), který moc koukal na televizi, má moc dobrý text: Go throw your TV set away, and in its place you can install, a lovely bookshelf on the wall. Then fill the shelves with lots of books, ignoring all the dirty looks, the screams and yells, the bites and kicks, and children hitting you with sticks- fear not, because we promise you that, in about a week or two of having nothing else to do, they'll now begin to feel the need of having something good to read. Překlad: Vyhoďte vaši televizi a na to místo nainstalujte krásnou knihovnu. Poté naplňte knihovnu spousty knihami, ignorujte špatné pohledy, výkřiky a křiky, kousance a kopance a děti bijící vás holemi- nebojte se, protože vám slibujeme, že za týden nebo dva nicnedělání, začnou chtít číst něco dobrého. Takže ano! Knihy jsou nejlepší! :)

Ukázka: And what a palace it was! It had one hundred rooms and everything was made of either dark or light chocolate! The bricks were chocolate, and the cement holding them together was chocolate, and the windows were chocolate, and all the walls and ceilings were made of chocolate, so were the carpets and the pictures and the furniture and the beds. And when you turned on the taps in the bathroom, hot chocolate came pouring out.
A jaký palác to byl! Měl sto pokojů a všechno bylo vyrobeno z tmavé nebo světlé čokolády! Cihly byly čokoládové a cement, který je držel spolu byl čokoláda a okna byla čokoládové a všechny zdi a stropy byly čokoládové, také koberce a obrazy a nábytek a postele. A když jsi otočil kohoutky v koupelně, vytékalá z nich horká čokoláda.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama