Bridget Jones- Mad about the boy

24. ledna 2014 v 18:52 | Klára |  Jednodílné knihy
Autor: Helen Fielding
Nakladatelství: Jonathan Cape London (zakoupeno v anglickém jazyce)
Rok vydání této knihy: 2013 (originál)
Originální název: Bridget Jones- Mad about the boy

Obsah: Vracíme se zpátky k naší staré známe Bridget, která v předešlých dílech byla třicátnicí toužící po lásce. Tu nakonec našla- Marka Darcyho. V tomto díle je Bridget už padesátnice s dvěma dětmi jménem Billy a Mabel. Jeden háček to ovšem má- Bridget je zase bez lásky. Mark Darcy totiž....měl autonehodu. A tak se Bridget ocitá zase sama, nad vodou jí drží a pomáhají jí její věrní kamarádi a Daniel Cleaver. Po několika letech se Bridget rozhodne zase žít- zhubne, píše scénář, a dokonce si založí účet na Twitteru (na němž se stane chvíli závislá) a seznámí se tam s mladíkem Roxsterem, do nějž se zamiluje. Je on ale opravdu ,,ten pravý'' nebo se zde skrývá někdo jiný?

Něco o autorovi: Helen Fielding je britskou spisovatelkou, která se stala slavnou díky románům o Bridget Jonesové, která touží po jediném, a to po lásce.

Můj komentář: Hrozně mě zajímalo (protože jsem viděla předešlé dva díly a moc se mi líbily), jak bude pokračovat život Bridget, jestli bude mít děti a jak si bude žít. Opravdu mě překvapilo, jak to autorka vymyslela! Je to škoda, protože Mark se mi líbil.... Ale jinak byl příběh vtipný a upoutal. Dobrý díl.

Ukázka: I would Billy. I would do anything for you, I thought, tears welling up. My little boy, with all his struggles. Applause broke out. Mr Wallaker whispered to Billy and glanced at me. Billy was bursting with pride.
Udělám, Billy. Udělám pro tebe cokoliv, pomyslela jsem si, slzy mi vytryskly. Můj malý kluk se všemi jeho boji. Začal potlesk. Pan Wallaker něco zašeptal Billymu a koukal na mě. Billy se dmul pýchou.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama