Leden 2014

The perks of being a wallflower- film o životě uzavřeného Charlieho

28. ledna 2014 v 20:05 | Klára |  Myšlenky
O víkendu jsem měla možnost zhlédnout film The perks of being a wallflower. Už dlouho jsem ho chtěla vidět a jsem ráda, že jsem to splnila. Více v celém článku.


Tahle píseň ti změní život

26. ledna 2014 v 10:26 | Klára |  Jednodílné knihy
Autor: Leila Sales
Nakladatelství: CooBoo
Rok vydání této knihy: 2013, 2013 (originál)
Originální název: This song will save your life

Obsah: Elisa se cítí hrozně osamělá, protože se s ní nikdo nebaví a všichni jí jen ubližují. Celé léto proto stráví zalezlá v pokoji, kde studuje blogy a časopisy o módě a kráse, aby byla ,,cool'', ovšem ani to jí nepomohlo. Rozhodne se pořezat se. Naštěstí se to Elise nepovedlo, zavolala jedné spolužačce, která ihned zavolala záchranku. O pár měsíců později žije svůj normální život (i když stále neoblíbený) plný milované hudby. Všechno se změní, když si jeden večer vyjde ven, kde se seznámí s Vicky a Pippou, které ji zavedou do nejlepšího tanečního klubu jménem Start. Elisa je tam jako v sedmém nebi, konečně zde začíná žít a setká se i s klubovým DJ Charem, ten jí naučí techniku a Elisa si najde novou lásku- být DJ.

Něco o spisovatelce: Leila Sales se narodila v Americe a pracuje jako editorka knih pro děti.

Můj komentář: NO PÁNI! Domnívala jsem se, že to zase bude taková kniha typu- někdo se do někoho zamiluje a potom spolu budou nakonec chodit, ale ono to tak nebylo! V téhle knize se řeší opravdové problémy a příběh mě opravdu upoutal. Jsem ráda, že nakonec konečně našla něco, co miluje. Rozhodně doporučuji!

Ukázka: A v každým z těch momentů se měníte i vy, měníte pozice, ale pořád se vracíte k tomu, kdo doopravdy jste, jako se tanečník vrací pořád na stejný místo na parketě. Protože ať se děje, co chce, pořád jste to vy: krásní a zranění, známí, ale neporazitelní. A to je víc než dost.


Bridget Jones- Mad about the boy

24. ledna 2014 v 18:52 | Klára |  Jednodílné knihy
Autor: Helen Fielding
Nakladatelství: Jonathan Cape London (zakoupeno v anglickém jazyce)
Rok vydání této knihy: 2013 (originál)
Originální název: Bridget Jones- Mad about the boy

Obsah: Vracíme se zpátky k naší staré známe Bridget, která v předešlých dílech byla třicátnicí toužící po lásce. Tu nakonec našla- Marka Darcyho. V tomto díle je Bridget už padesátnice s dvěma dětmi jménem Billy a Mabel. Jeden háček to ovšem má- Bridget je zase bez lásky. Mark Darcy totiž....měl autonehodu. A tak se Bridget ocitá zase sama, nad vodou jí drží a pomáhají jí její věrní kamarádi a Daniel Cleaver. Po několika letech se Bridget rozhodne zase žít- zhubne, píše scénář, a dokonce si založí účet na Twitteru (na němž se stane chvíli závislá) a seznámí se tam s mladíkem Roxsterem, do nějž se zamiluje. Je on ale opravdu ,,ten pravý'' nebo se zde skrývá někdo jiný?

Něco o autorovi: Helen Fielding je britskou spisovatelkou, která se stala slavnou díky románům o Bridget Jonesové, která touží po jediném, a to po lásce.

Můj komentář: Hrozně mě zajímalo (protože jsem viděla předešlé dva díly a moc se mi líbily), jak bude pokračovat život Bridget, jestli bude mít děti a jak si bude žít. Opravdu mě překvapilo, jak to autorka vymyslela! Je to škoda, protože Mark se mi líbil.... Ale jinak byl příběh vtipný a upoutal. Dobrý díl.

Ukázka: I would Billy. I would do anything for you, I thought, tears welling up. My little boy, with all his struggles. Applause broke out. Mr Wallaker whispered to Billy and glanced at me. Billy was bursting with pride.
Udělám, Billy. Udělám pro tebe cokoliv, pomyslela jsem si, slzy mi vytryskly. Můj malý kluk se všemi jeho boji. Začal potlesk. Pan Wallaker něco zašeptal Billymu a koukal na mě. Billy se dmul pýchou.


Zlodějka knih- slova jsou život....

19. ledna 2014 v 19:26 | Klára |  Myšlenky
Dnes jsem celá nedočkavá vyrazila do kina na film podle stejnojmenné knihy Zlodějka knih. Můj názor si přečtete v celém článku. A kdo ne, můžu říct pouze jedno- stojí to za to. Koukněte se na to. Pozor, v článku jsou velké SPOILERY!Charlie and the chocolate factory

15. ledna 2014 v 7:08 | Klára |  Jednodílné knihy
Autor: Roald Dahl
Nakladatelství: Puffin books
Rok vydání této knihy: 2010, 1964 (originál)
Originální název: Charlie and the chocolate factory

Obsah: Charlie Bucket žije v malém domečku se svými rodiči a čtyřmi prarodiči. Jsou velice chudí, nemají téměř co jíst. Charlie dostává pouze na svoje narozeniny čokoládu. A to ne jen tak ledajakou! Dostává Wonkovu čokoládu, která pochází z té nejskvělejší, nejúžasnější, nejmodernější a nejčokoládovější továrny na čokoládu uprostřed města. Pana Wonku ovšem nikdo dlouhou dobu neviděl, a proto, když sám pan Wonka vyhlásí soutěž o pět zlatých kuponů, které jsou vstupenkou na prohlídku továrny, se strhne hotové šílenství. Na jednoho z pěti výherců čeká dokonce obrovské překvapení! I Charlie by tento kupon rád našel....

Něco o autorovi: Roald Dahl byl velice populárním spisovatelem. Jeho pohádkové knihy jsou známé- napsal i knihy Čarodějnice, Jakub a obří broskev nebo Fantastický pan Lišák.

Můj komentář: Ach, tolik čokolády! Vážně, asi určitě budete při geniálním a moc hezky napsaném popisováním různých čokoládových místností chuť na čokoládu, ale na ne jen tak ledajakou, na Wonkovu! Oříšková místnost, místnost na náplně, na šlehačku.... A taky se mi líbili Oompa- Loompas (tuším, že v češtině se to čte umpalumpové), kteří zpívali písničky a právě jedna, kterou zpívali o Mikeu Teaveem (u nás asi Telekuk), který moc koukal na televizi, má moc dobrý text: Go throw your TV set away, and in its place you can install, a lovely bookshelf on the wall. Then fill the shelves with lots of books, ignoring all the dirty looks, the screams and yells, the bites and kicks, and children hitting you with sticks- fear not, because we promise you that, in about a week or two of having nothing else to do, they'll now begin to feel the need of having something good to read. Překlad: Vyhoďte vaši televizi a na to místo nainstalujte krásnou knihovnu. Poté naplňte knihovnu spousty knihami, ignorujte špatné pohledy, výkřiky a křiky, kousance a kopance a děti bijící vás holemi- nebojte se, protože vám slibujeme, že za týden nebo dva nicnedělání, začnou chtít číst něco dobrého. Takže ano! Knihy jsou nejlepší! :)

Ukázka: And what a palace it was! It had one hundred rooms and everything was made of either dark or light chocolate! The bricks were chocolate, and the cement holding them together was chocolate, and the windows were chocolate, and all the walls and ceilings were made of chocolate, so were the carpets and the pictures and the furniture and the beds. And when you turned on the taps in the bathroom, hot chocolate came pouring out.
A jaký palác to byl! Měl sto pokojů a všechno bylo vyrobeno z tmavé nebo světlé čokolády! Cihly byly čokoládové a cement, který je držel spolu byl čokoláda a okna byla čokoládové a všechny zdi a stropy byly čokoládové, také koberce a obrazy a nábytek a postele. A když jsi otočil kohoutky v koupelně, vytékalá z nich horká čokoláda.


Zlodějka knih

13. ledna 2014 v 19:37 | Klára |  Jednodílné knihy
Autor: Markus Zusak
Nakladatelství: Argo
Rok vydání této knihy: 2009, 2005 (originál)
Originální název: The Book thief

Obsah: Je období druhé světové války. Liesel Memingerová společně s bratrem cestují k nové rodině, protože jejich matka se o ně už nemůže starat. Bohužel její bratr na cestě umřel, a tak se chvíli zdržely, aby ho pohřbily. Jednomu z hrobníků vypadne jakási černá knížka. Liesel se rozhodne ji vzít a schovat. A tak vlastně začala ,,kariéra'' zlodějky knih. Její nový otec, Hans Hubermann, je laskavý a dobrosrdečný člověk, který má Liesel opravdu rád. Oproti tomu Rosa Hubermannová je rázná a ráda nadává, ale je i velice statečná. Hans jednou najde Lieselinu černou knížku, která se ukazuje být ,,Hrobařovou rukovětí'' a společně se učí číst. Pro Liesel se slova stanou útěchou a nově nalezenou láskou. Několikrát se dokonce odváží ukrást knihy z knihovny starosty, a tyto knihy jsou poté jejím největším pokladem. Kamarádí se s Rudym Steinerem, klukem s citrónově žlutými vlasy. Období války je opravdu strašné a Hubermannovi společně s Liesel skrývají jedno hrozné tajemství. A kdo jiný může vyprávět tento příběh, než Smrt.

Něco o autorovi: Markus Zusak pochází z Austrálie. Kniha Zlodějka knih byla neuvěřitelným bestsellerem, prodalo se jí více než milion výtisků.

Můj komentář: Tato kniha se definitivně zařadila mezi moje top nejoblíbenější knihy. Opravdu. Dojala mě, zaujala mě a strašně dobře se četla. Líbilo se mi, jak se Liesel zamilovala do slov, jak se pomalu učila číst, jak se kamarádila s Rudym a prožívala různé příhody. Při většině knih nebrečím, ale tato mě rozbrečela. Opravdu. Přečtěte si ji. Uděláte dobře.

Ukázka: Místnost se plynule smrštila, až zlodějku knih dělilo od polic pár drobných krůčků. Hřbetem dlaně přejela podél první police a poslouchala, jak jí nehty šustí po páteřích jedné každé knížky. Znělo to jako hudební nástroj, nebo jako tóny utíkajících nohou. Použila obě ruce. Vyslala je do závodu. Jedna police proti jiné polici. A pak se zasmála. (....) Kolika knih se dotkla? Kolik jich cítila?


Po delší době opět zpět!

13. ledna 2014 v 19:15 | Klára |  Ostatní
Zdravím, milí čtenáři! Ano, já vím, že jsem tady už dlouho nebyla, ale opravdu není čas. Vždyť to víte, samé pololetní testy.... určitě je to u vás stejné. Ale dobré je, že jsem stihla přečíst rovnou DVĚ knihy! První byla kniha Zlodějka knih a poté Charlie and the chocolate factory. Za chvíli sem napíšu recenzi na Zlodějku, ale na Karlíka si budete muset ještě počkat, recenze není hotová. Hodně štěstí při různých testech!