The secret diary of Adrian Mole aged 13 3/4

22. prosince 2013 v 10:29 | Klára |  Diaries of Adrian Mole
Autor: Sue Townsend
Nakladatelství: Penguin books (zakoupeno v anglickém jazyce)
Rok vydání této knihy: 1982 (originál), 2012
Originální název: The secret diary of Adrian Mole aged 13 3/4

Obsah: Adrian Mole je obyčejný kluk (dobře, ne úplně obyčejný, nazývá se intelektuálem), který si každý den zapisuje své pocity, zážitky a touhy do deníku. Rodiče se o něj moc nezajímají, později žije jen se svým tátou, protože máma se odstěhuje ke svému příteli. Adrian je zamilovaný do krásné dívky jménem Pandora a snaží se jí získat. Dále se stará o důchodce Berta Baxtera, který je nejdřív mrzutý, ale později se stane dobrým společníkem, má nezvladatelného psa a štvou ho pupínky na bradě.

Něco o autorce: Sue Townsend je populární britská spisovatelka známá hlavně kvůli své sérii o Adrianu Moleovi.

Můj komentář: Adrian Mole je vtipný, vcelku inteligentní kluk, některé situace mě opravdu pobavily a rozesmály. Jeho láska k Pandoře byla hezká a Bert se ukázal jako prima chlapík. Je to podle mého názoru něco jako Deník malého poseroutky před třiceti lety. Člověk by si řekl, že když ta kniha byla vydána už před třiceti lety, tak to bude zastaralé, ale ono není. Je to téměř jako v současnosti.

Ukázka: Now I know I am an intellectual. I saw Malcolm Muggeridge on the television last night, and I understood nearly every word. It all adds up. A bad home, poor diet, not liking punk. I think I will join the library and see what happens.
Nyní vím, že jsem intelektuál. Včera večer jsem viděl v televizi Malcolma Muggeridge a rozuměl jsem téměř všem slovům. Vše to zapadá. Špatný domov, chudá dieta a nemám rád punk. Přihlásím se do knihovny a uvidím, co se stane.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama