Legenda

31. prosince 2013 v 12:12 | Klára |  Legenda
Autor: Marie Lu
Nakladatelství: CooBoo
Rok vydání této knihy: 2013, 2011 (originál)
Originální název: Legend

Obsah: Na území, kde dříve byla Severní Amerika, se nyní rozprostírá Republika s okolními Koloniemi, s nimiž jsou stále ve válce. Ve věku deseti let musí každý projít Zkouškou- v ní dostanete určitý počet bodů, pokud máte dostatečný počet bodů, můžete dál studovat, ale pokud ne, jste odvezeni pryč. V těch nejchudších částech se šíří epidemie. Když je nějaká rodina nakažena, dveře jejich domu jsou označeny červeným X a nesmí vycházet z domu. Holka jménem June bydlí v té nejbohatší části Republiky, dosáhla nejvyššího počtu bodů ve Zkoušce a připravuje se na vojenskou kariéru. Zhroutí se jí svět, když je nečekaně zabit její bratr Metias a chce pomstu. Mezitím kluk jménem Day pochází z té nejchudší části a je nejhledanějším zločincem. Jak je možné, že se životy těchto dvou úplně odlišných lidí střetly?

Něco o autorce: Marie Lu je původem z Číny, ale nyní žije v Americe. Dříve pracovala jako umělecká ředitelka ve společnosti, která se věnuje vývoji videoher.

Můj komentář: Tahle kniha byla dobrá a napínavá (to mám ráda). Podle obsahu jsem si myslela, že to bude něco podobného jako Hunger games a Divergence, musím ale říct, že těmto knihám se to nevyrovná. Nebylo to špatné, to vůbec ne, ale ne že by mě to nějak hrozně ohromilo.

Ukázka: Ležíme jeden vedle druhého, posloucháme pleskání kapek a vzdálené hromobití a společně čekáme na úsvit dalšího deštivého dne.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama