Hunger games: Catching fire- napínavý a ohromující díl

1. prosince 2013 v 9:41 | Klára |  Myšlenky
O víkendu jsem měla možnost vidět v kině film Hunger games- Catching fire (v češtině Vražedná pomsta), na který jsem se neuvěřitelně těšila a- asi jako každý fanoušek Hunger games- jsem v listopadu odpočítávala dny do premiéry. A víte, co si o tomto dílu myslím? Více v celém článku, ale pozor, obsahuje spoilery! (A pokud se to neoddělí, tak se moc omlouvám, protože perex zkouším poprvé! :D)


Katniss se mi v tomto díle od začátku zdá vyspělejší (ale kdo by nebyl, kdyby ho dali do arény, kde musí bojovat na život a na smrt a spoléhat se pouze na sebe). Když s Galem loví zvěř, nejdřív se vyděsím, že opravdu zabila člověka, ale pak mi dojde, že to jsou pouze halucinace a že to jsou následky z arény. Bydlí ve vesnici vítězů, kterou obývají pouze Haymitch, Peeta a Katniss se svou rodinou. Katniss podle mého názoru ani moc nepřekvapí návštěva prezidenta Snowa (kterého opravdu nesnáším!), který je na ní naštvaný za podvod s bobulemi, říká jí, aby hrála dál zamilovanou do Peety, ale tak, aby tomu i on uvěřil. A také, že se pro nějaké kraje nestala jen další vítězkou Her, ale symbolem revoluce, protože se někdo postavil Kapitolu. Později přichází Effie(v tomto díle má na sobě snad ještě extravagantnější šaty než v tom předešlém) a vítá se s Katniss a s Peetou, kteří si sice hrají na zamilované, ale ve skutečném životě se ignorují. Nastává turné vítězů, v kraji jedenáct (což je kraj milované Rue) jeden stařeček zvedne tři prsty do vzduchu a za to ho později zastřelí. Tyhle Hry jsou ještě horší, než se zdají. Cestují po všech krajích, Katniss se s Peetou sblížila (za což jsem ráda, chci, aby byli spolu!) a společně se to snaží přežít. Do kraje dvanáct přichází Mírotvůrci, kteří zbijí každého, kdo se jim postaví do cesty, tentokrát i Galea, který má potom na zádech ošklivé rány od biče.Mezitím jsou jubilejní 75. hry, a to nastává něco speciálního. Tentokrát nastal ten nejhorší možný scénář- všichni výherci, co ještě žijí, se musí vrátit do arény. Haymitch jim radí, aby si našli spojence, a tak se seznámí s Diodem, technickým géniem, Finnickem, krasavcem, který zbožňuje starou paní Mags a s Johannou, drzou a nebojácnou holkou. Trošku přeskočím až
na začátek Her, kde Cinnu zbijí (to ne!) Mírotvůrci, protože vytvořil Katniss šaty, které jí měly zobrazovat jako symbol revoluce. Abych to zkrátila, v aréně jsou spojenci právě s výše řečenými lidmi a společně bojují proti jedovaté mlze, krvelačným opicím nebo krvavému dešti. Postupně už je to v aréně k nevydržení a Katniss se jí podaří rozbít, z čehož je Snow úplně v šoku. A máš to, Snowe!!!! Katniss a ostatní, kdo neumřeli, se podařilo zachránit, ale bohužel Peetu a Johannu zajal Kapitol. A poté přišla ta nejhorší část, kterou to samozřejmě skončilo- Gale: ,,Katniss, dvanáctý kraj už neexistuje.'' Naprosto šokující, napínavý a skvělý díl! A teď zase odpočítávám dny do premiéry třetího dílu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Hunger Games online Hunger Games online | Web | 28. listopadu 2014 v 17:40 | Reagovat

Souhlasím, je to fakt podívaná.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama