Prosinec 2013

Legenda

31. prosince 2013 v 12:12 | Klára |  Legenda
Autor: Marie Lu
Nakladatelství: CooBoo
Rok vydání této knihy: 2013, 2011 (originál)
Originální název: Legend

Obsah: Na území, kde dříve byla Severní Amerika, se nyní rozprostírá Republika s okolními Koloniemi, s nimiž jsou stále ve válce. Ve věku deseti let musí každý projít Zkouškou- v ní dostanete určitý počet bodů, pokud máte dostatečný počet bodů, můžete dál studovat, ale pokud ne, jste odvezeni pryč. V těch nejchudších částech se šíří epidemie. Když je nějaká rodina nakažena, dveře jejich domu jsou označeny červeným X a nesmí vycházet z domu. Holka jménem June bydlí v té nejbohatší části Republiky, dosáhla nejvyššího počtu bodů ve Zkoušce a připravuje se na vojenskou kariéru. Zhroutí se jí svět, když je nečekaně zabit její bratr Metias a chce pomstu. Mezitím kluk jménem Day pochází z té nejchudší části a je nejhledanějším zločincem. Jak je možné, že se životy těchto dvou úplně odlišných lidí střetly?

Něco o autorce: Marie Lu je původem z Číny, ale nyní žije v Americe. Dříve pracovala jako umělecká ředitelka ve společnosti, která se věnuje vývoji videoher.

Můj komentář: Tahle kniha byla dobrá a napínavá (to mám ráda). Podle obsahu jsem si myslela, že to bude něco podobného jako Hunger games a Divergence, musím ale říct, že těmto knihám se to nevyrovná. Nebylo to špatné, to vůbec ne, ale ne že by mě to nějak hrozně ohromilo.

Ukázka: Ležíme jeden vedle druhého, posloucháme pleskání kapek a vzdálené hromobití a společně čekáme na úsvit dalšího deštivého dne.


Pretty little liars- Ruthless

29. prosince 2013 v 11:50 | Klára |  Roztomilé malé lhářky
Autor: Sara Shepard
Nakladatelství: Atom (zakoupeno v anglickém jazyce)
Rok vydání této knihy: 2011, 2012 (originál)
Originální název: Pretty little liars- Ruthless
Obsah: Do kolika problémů ještě tyhle holky můžou spadnout? Aria má napjatý vztah s Noelem a k jejímu překvapení se v jejím životě zase objeví někdo, kdo pro ní je moc důležitý. Bohužel už není takový, jaký býval. Spencer je na přípravném programu na vysokou, kde se seznámí s dívkou jménem Kelsey a společně dělají něco opravdu špatného, za co je chytí policajti. Spencer odejde s podmínkou, ale Kelsey je obviněná, i když za to mohly obě společně. Jak je to možné? Emily se skamarádila s Kay, drzou a nebojácnou holkou, ale nebyla by to ona, kdyby se něco zase nepokazilo. A Hanna začne randit s klukem, který není takový věrný, jak říká.... A co nová/ý A? A tajemství na Jamajce?

Můj komentář: Další skvělý díl. Panebože, do kolika průšvihů ještě tyhle holky spadnou? A všechno to začalo ,,pouhým'' kamarádstvím s Ali.... Chci další díl! :)

Ukázka: Everyone stared at one another, wide-eyed. Then Hanna turned around and peeked into the nurse's office across the hall. They needed to solve this. They needed to ask Kelsey what the hell was going on. but the office was empty. The nurse was gone.... and Kelsey was, too.
Všechny na sebe koukaly, oči doširoka otevřené. Potom se Hanna otočila a nakoukla do kanceláře sestřičky na konci chodby. Potřebovaly to vyřešit. Potřebovaly se zeptat Kelsey co se sakra děje, ale kancelář byla prázdná. Sestřička byla pryč.... a Kelsey taky.


Vánoční nadílka

26. prosince 2013 v 11:42 | Klára |  Myšlenky
Zdravím! Doufám, že si užíváte krásné Vánoce- třeba s vaší novou knihou, kterou jste dostali od Ježíška. Dostali jste letos nějaké knihy, po kterých jste toužili a chtěli si je přečíst? Já jsem pod stromeček také dostala pěknou nadílku knih. Každou z nich vám představím, protože jsem strašně šťastná, že je mám (a že mám delší dobu co číst)! :)


Jako první tady máme další díl Roztomilých malých lhářek- Ruthless. Tuhle momentálně čtu a je (jako vždycky) pěkně napínavá! Udivuje mě, do kolika průšvihů se ještě tyhle holky můžou dostat.Druhý díl deníku Adriana Molea- The growing pains of Adrian Mole. Jsem zvědavá, jaké to bude a jestli potom budu chtít číst i další díly.V dalším balíčku jsem našla Zlodějku knih. Příběh se mi strašně líbí (i když je podle popisu asi hodně smutný) a chci na to jít i příští rok do kina. Tak uvidíme.Nedávno jsem v televizi viděla výborný film, který mám moc ráda- Karlík a továrna na čokoládu. Určitě ten film znáte. :) A napadlo mě, že si to zkusím i přečíst.


Upřímně, o knize Tahle píseň ti změní život moc nevím, ale přečtu si jí, možná mě zrovna ohromí.Ano! Za knihu Legenda jsem ráda, myslím, že to bude přesně kniha pro mě- něco ve stylu Hunger games a Divergence, v budoucnosti.A máme tady po dlouhé době pokračování Deníku Bridget Jonesové- Mad about the boy. Tak co zase Bridget provede? A bude stále žít s Darcym?A nakonec kniha, kterou na Vánoce dostala moje sestra Áďa, ale já si jí také určitě přečtu. V pořadí už osmý díl Deníku malého poseroutky- Hard luck.A tohle je krásný obal na knihy, aby se mi neponičily. :)

A co vy? Co jste dostali?

Merry, merry Christmas....

24. prosince 2013 v 15:00 | Klára |  Myšlenky
We wish you a merry Christmas, we wish you a merry Christmas, we wish you a merry Christmas and a happy New year! Chtěla bych všem popřát krásné a pohodové Vánoce, ať se vám splní všechny sny a dostanete spoustu (hlavně těch knižních :D) dárků!

The secret diary of Adrian Mole aged 13 3/4

22. prosince 2013 v 10:29 | Klára |  Diaries of Adrian Mole
Autor: Sue Townsend
Nakladatelství: Penguin books (zakoupeno v anglickém jazyce)
Rok vydání této knihy: 1982 (originál), 2012
Originální název: The secret diary of Adrian Mole aged 13 3/4

Obsah: Adrian Mole je obyčejný kluk (dobře, ne úplně obyčejný, nazývá se intelektuálem), který si každý den zapisuje své pocity, zážitky a touhy do deníku. Rodiče se o něj moc nezajímají, později žije jen se svým tátou, protože máma se odstěhuje ke svému příteli. Adrian je zamilovaný do krásné dívky jménem Pandora a snaží se jí získat. Dále se stará o důchodce Berta Baxtera, který je nejdřív mrzutý, ale později se stane dobrým společníkem, má nezvladatelného psa a štvou ho pupínky na bradě.

Něco o autorce: Sue Townsend je populární britská spisovatelka známá hlavně kvůli své sérii o Adrianu Moleovi.

Můj komentář: Adrian Mole je vtipný, vcelku inteligentní kluk, některé situace mě opravdu pobavily a rozesmály. Jeho láska k Pandoře byla hezká a Bert se ukázal jako prima chlapík. Je to podle mého názoru něco jako Deník malého poseroutky před třiceti lety. Člověk by si řekl, že když ta kniha byla vydána už před třiceti lety, tak to bude zastaralé, ale ono není. Je to téměř jako v současnosti.

Ukázka: Now I know I am an intellectual. I saw Malcolm Muggeridge on the television last night, and I understood nearly every word. It all adds up. A bad home, poor diet, not liking punk. I think I will join the library and see what happens.
Nyní vím, že jsem intelektuál. Včera večer jsem viděl v televizi Malcolma Muggeridge a rozuměl jsem téměř všem slovům. Vše to zapadá. Špatný domov, chudá dieta a nemám rád punk. Přihlásím se do knihovny a uvidím, co se stane.


Krásné prázdniny!

20. prosince 2013 v 15:23 | Klára |  Myšlenky
Tak, a dneska byl poslední den ve škole v tomto školním roce. Kdo je rád? :) Upřímně, já ne, já jsem jedním z těch unikátů, kteří mají rádi školu a učení. Ale na druhou stranu musím přiznat, že se těším na Vánoce, na ten odpočinek a čas strávený s rodinou. Ale po prázdninách? Samé pololetní testy a zkoušky! Hrůza! Krásné prázdniny! :)


Právě čtu 10

14. prosince 2013 v 20:11 | Klára
Zdravím a přeji krásnou sobotu! Jak již víte, dočetla jsem knihu Allegiant a nyní čtu knihu The secret diary of Adrian Mole aged 13 3/4. Je to vážně vtipná kniha o klukovi jménem Adrian Mole, který si píše deník a popisuje svůj každodenní život teenagera, samozřejmě nechybí první láska, problémy s pupínky nebo s rodiči.... Má to asi osm dílů (jupí!) a já můžu jedině doporučit! Mimochodem, přejete si nějakou knihu pod vánoční stromek? :)


Allegiant

10. prosince 2013 v 21:40 | Klára |  Série Divergence
Autor: Veronica Roth
Nakladatelství: Harper Collins Publishers (zakoupeno v anglickém jazyce)
Rok vydání této knihy: 2013 (originál)
Originální název: Allegiant

Obsah: Tris a Tobias se zase vrací do světa, kde kvůli válce už nejsou žádné frakce, na které byli všichni doteď zvyklí. Tento svět je krutě vedený Tobiasovou matkou Evelyn. Oba dva se rozhodnou, že už to tam nemůžou déle vydržet a s pár jejich přáteli se vydají do světa, který dosud téměř nikdo neprozkoumal- do světa ,,za plotem'', nikdo neví, co tam je. Když tam dorazí, zjistí, že toho strašně moc netuší- netuší, že jsou i jiné země, ve kterých zkoušeli stejný experiment s frakcemi, ale že většina se nepodařila a oni jsou jedním z nejpodařenějších. Nejdříve se všichni zdají být hodní a přívětiví, ale nic není, jak se zdá a Tris s Tobiasem budou muset pořádně přemýšlet, jak se kdy rozhodnout. Tato cesta je bohůžel bude stát i mnoho obětí....

Můj komentář: Na tuto knihu jsem strašně dlouho čekala, a když konečně vyšla, skákala jsem metr dvacet metr padesát. S radostí jsem se pustila do té úžasné velké knihy, která byla plná anglických slov. Ani nevím, co jsem od toho očekávala. Párkrát jsem se opravdu napjala, ale myslím, že mě to i trochu zklamalo. Neříkám, že to bylo špatné, to vůbec ne, povedlo se to, ale.... asi jsem od toho očekávala víc. Proč ta kniha musela skončit takhle?!?! Dozvíte se jak, až si to přečtete....


Ukázka: They died for me, I answer. And now I have something to do, in return. I have to stop other people from losing everything. I have to save the city and the people my mother and father love.
Umřeli pro mě, odpovím. A teď musím něco udělat na oplátku. Musím zastavit ostatní lidi, aby vše ztratili. Musím zachránit město a lidi, které moje matka a otec milovali.A tímto končí celá série Divergence- ach, jaká škoda!

Soutěž Blog.cz- Vánoce

6. prosince 2013 v 20:51 | Klára |  Ostatní
Vánoce. Co si pod tímto pojmem představíte? Dlouhé zimní večery se svou rodinou u rozsvíceného stromečku? Teplé ponožky a horkou čokoládu? Cukroví a dárečky? Dny strávené pod dekou se svou oblíbenou knihou? Nebo si představíte nekonečný shon po všech obchodních centrech kvůli dárkům pro svou rodinu, pro příbuzné a kamarády? U každého je to jiné. Když se zeptám: ,,Těšíš se na Vánoce,'' nevím, které odpovědi převažují, jestli ty typu, že si konečně člověk odpočine nebo naopak ty typu, že musíme zase přemýšlet nad dárky. U mě by to asi byla ta první odpověď. Upřímně, už od září pomalu počítám týdny, které zbývají do Vánoc. I když je pravda, že po Vánocích mám běhání po obchodech víc, než dost, tak se těším na společně strávený čas se svou rodinou. Máme takovou hezkou tradici, že každý rok si koupíme na stromek novou ozdobu, která pak vyčnívá svou novotou nad ostatními. Pamatuji si, jak kouzelné bylo, když jsme spolu jedli štědrovečerní večeři a náš táta rok co rok pokaždé na chvíli odběhl a já s mojí sestrou už jsme jen slyšely cinkání zvonečku a hrnuly se ke stromečku, kde se plnila naše přání- vždy tam byl nějaký ten vysněný plyšák nebo chodící pes nebo bělostný, hýbající se medvěd. Jak jsme rostly, tak už jsme samozřejmě zjistily, kam táta odbíhal a naše přání se měnila. Nyní se pod stromečkem objevují stohy knih, spoustu oblečení a nějaká ta elektronika. Vše si znovu a znovu prohlížím a říkám si, jaké mám štěstí. Nesmíme zapomínat na rodiny, které bohužel takové štěstí nemají nebo na sirotky v dětských domovech. Uvědomuji si to a za vše- hlavně za svou milující rodinu- jsem vděčná. Po nějakém tom filmu v televizi a po spoustě objetí mezi sebou si lehnu do postele s pocitem, že Vánoce jsou opravdu jedním z nejhezčích a nejmilejších období v roce....

Christmas is coming....

1. prosince 2013 v 20:19 | Klára |  Myšlenky
Zdravím! Přeji všem krásnou první adventní neděli. Já jsem dnes s mou rodinou a kamarádkou v celkem typickém mrazivém počasí navštívila výbornou čokoládovnu, kde jsem si dala banánový koktejl a muffin s čokoládou, která se úplně roztékala....mňam!


Mimochodem, už jsem téměř na konci knihy Allegiant a.... no, nebudu vám říkat, co se tam děje a co se stalo, ale myslím, že nikdo nebude rád, stala se tam jedna z nejhorších situací, jakou si fanoušek této knihy dokáže představit. Ne! V brzké době čekejte recenzi!