Listopad 2013

Začátek.

29. listopadu 2013 v 15:41 | Klára |  Ostatní
Určitě jste si všimli, že jsem na stránky nastavila nový layout. A s ním se také změní i tento blog. Vím, že v poslední době jsem na tento blog moc nepsala, ale je to kvůli tomu, že opravdu není čas. Ovšem teď se budu snažit a na blog nebudu dávat jeden článek jednou týdně, ale více článků. Zároveň tady nebudou pouze knihy, ale také recenze na film podle knihy nebo moje myšlenky a názory. Opravdu se budu snažit, ale častokrát nemám čas.
 It's a new start.  
 

Knihy mého dětství 8

24. listopadu 2013 v 11:38 | Klára |  Knihy mého dětství- nedělní článek

Další nový článek do pravidelné rubriky!


Tentokrát se jedná o knihu Tajný finty oblíbených holek. Dvě holky si píšou deník o tom, jak se stát populární, dělají takový průzkum. Jenomže postupem času se do toho tak ,,zažerou'', až pomalu zapomínají, kdo jsou jejich pravé kamarádky. Deník je moc hezký i uvnitř, mění se tam písmo a jsou tam i dobré obrázky.

Knihy mého dětství 7

17. listopadu 2013 v 10:28 | Klára |  Knihy mého dětství- nedělní článek

Je tu neděle a to znamená.... další článek do rubriky Knihy mého dětství!


Tentokrát jsem zvolila knihu Paní Láryfáry. Příběh pojednává o paní jménem Láryfáry, která léčí různé neobvyklé dětské ,,nemoci''- například lakomici, žalobajdu nebo šuškandu. Všechny děti jí zbožňují. Žije v domě naruby- střechu má dole! Tahle kniha je moc zábavná a odpočinková.

Knihy mého dětství 6

10. listopadu 2013 v 10:46 | Klára |  Knihy mého dětství- nedělní článekA je zde pravidelný nedělní článek. Tuto sérii knih jsem měla ráda, vždy je tam nějaký zajímavý příběh a zápletka. V tom prvním- Scarlett- se dívka jménem Scarlett přestěhuje k tátovi, protože pro její mámu už je nezvladatelná a Scarlett se tam nejdříve nelíbí, ale poté potká jednoho kluka. Lásky jedné rusovlásky- hlavní hrdinka zjistí, že i když se kamarádí s nejpopulárnější holkou ve škole a je úplně jiná, než když byla dítě, tak minulost stejně nejde smazat a uvnitř je stále tou stydlivou holčičkou. A nakonec Srdce ze zmrzliny- máma hlavní hrdinky má pozitivní vztah k alkoholu- někdy má dobrou náladu a někdy špatnou. Takže to je takové malé shrnutí všech třech knih.

ANO! ANO! Už jsem hrdým vlastníkem knihy Allegiant!

9. listopadu 2013 v 15:53 | Klára |  Ostatní
ANO! K-O-N-E-Č-N-Ě! Ve svých rukách nyní držím knihu, na kterou jsem strašně dlouho čekala a na kterou jsem se strašně, strašně těšila. ALLEGIANT. Nemůžu se dočkat, až se zase ponořím do děje Tris, Tobiase a dalších a hlavně jsem zvědavá, jak to skončí! Po přečtení prvních pár stránek je tam jedna odlišnost. Příběh nevypráví jen Tris, ale i Tobias. Já jsem tak šťastná!


The Lying game- Hide and seek

9. listopadu 2013 v 15:44 | Klára |  Hra lží
Autor: Sara Shepard
Nakladatelství: Harper (zakoupeno v anglickém jazyce)
Rok vydání této knihy: 2012 (originál)
Originální název: The Lying game- Hide and seek

Obsah: Podezřelým číslo jedna je nyní Suttonina sestra Laurel. Emma se jí vyhýbá, ale zároveň zjišťuje podrobnosti, které by jí mohly usvědčit z toho, že opravdu zabila Sutton. Emma se opravdu vyděsí, když v Laurelině pokoji najde tenisovou raketu celou od krve.... Její kluk Ethan jí samozřejmě se vším pomáhá. Na oslavě narozenin Suttonina otce se ovšem stane něco, co jí donutí přehodnotit její seznam podezřelých. Vrahem je možná někdo úplně jiný, někdo, u koho by to nečekala. Nakonec se do cesty připlete někdo, koho Emma myslela, že už nikdy, nikdy nepotká.

Můj komentář: Po prvním dílu je tenhle druhý nejvíce šokující. Opravdu, stalo se tam něco, co by mě ani ve snu nenapadlo! A ten, koho Emma potkala.... Já bych to vážně nevydržela předstírat, že jsem někým jiným. Špatné také je, že teď musím na další díl hodně dlouho čekat, protože tady se série Hra lží v angličtině nevydává. Ale já chci vědět, jak to dopadne!

Ukázka: Keep your friends close, and your enemies closer. Especially when that enemy might know the truth about where Emma's number-one murder suspect was the night I died.
Přátele si drž blízko a nepřátele ještě blíž. Hlavně když ten nepřítel může vědět pravdu o tom, kde byl Emmin podezřelý číslo jedna tu noc, kdy jsem umřela.


Čekání!

3. listopadu 2013 v 13:21 | Klára |  Ostatní
Ach, ach, stále čekám a nemůžu se dočkat, až u nás vyjde v angličtině poslední díl série Divergence, a to Allegiant. Chodím skoro každý den do různých knihkupectví (i do těch samých, už se snad musí divit, proč tam pořád chodím Mrkající) a ptám se a koukám, jestli už nevyšla. To čekání je hrozné, chci vědět, jak to dopadne!!!! A měli jste i vy někdy nějakou knihu, na kterou jste se nemohli dočkat a těšili jste se na ní?

Knihy mého dětství 5

3. listopadu 2013 v 13:17 | Klára |  Knihy mého dětství- nedělní článek
Nyní se koukneme na další (tentokrát slovenské) knihy mého dětství.


Tyto knížky se mi moc líbily. Jsou o čarodějce a jejím kocourovi, který si píše deník o tom, co všechno vyvádí. Jednou se chce čarodějka stát baletkou, potom zase kuchařkou nebo vystupovat v cirkusu.... Knížka je moc hezká i vizuálně, uvnitř je to zajímavě provedené, kolikrát jsem se u těchto knih i zasmála. V České republice jsem tyhle knihy tedy neviděla, koupila jsem si je na Slovensku. Vážně dobré.