Karanténa- Samotáři

12. října 2013 v 16:02 | Klára |  Karanténa
Autor: Lex Thomas
Nakladatelství: Fortuna Libri
Rok vydání této knihy: 2013, 2012 (originál)
Originální název: Quarantine- The Loners

Obsah: Nastal první den školy a David s jeho bráchou Willem (který byl v prváku), nasedli do auta. Když přijeli do školy, rozprchli se do tříd, ale najednou něco vybuchlo, učitelé začali zvracet krev a vyděšení žáci běželi pryč s chomáči vlastních vlasů v rukách. Po delší době se jim konečně dostalo odpovědi, proč jsou uvězněni ve škole- byli nakaženi virem, kterému jsou odolní jen puberťáci, a proto musí zůstat ve škole až do konce puberty. Všichni se rozdělí do gangů (Krásky, Borci, Nerdi, Geekové, Skejťáci....) a David je vůdcem gangu Samotáři. Gangy bojují o jídlo, zabíjejí a hlavně- snaží se přežít, což není vůbec lehké.

Můj komentář: Páni, moc dobrá kniha. Rozhodně bych nechtěla, aby se něco takového stalo u nás. Ale jak jsem říkala- ten, kdo nerad čte o krvi a o vraždách.... tomu bych to nedoporučovala. Kolikrát mi bylo i docela nevolno, protože některé pasáže byly vážně nechutné. Takže, ano, dobrá kniha, ale ne pro slabé žaludky.

Něco o spisovatelích: Lex Thomas je umělecké jméno pro spisovatele Lexe Hrabea a Thomase Voorhiuse. Potkali se v spisovatelském kroužku a Karanténa je jejich první román.

Ukázka: Při nárazu o zem se rozpadl a zásoby se rozsypaly po celém dvoře. Vrtulník se začal vzdalovat a neviditelný mechanismus zalátal štěrbinu v šedém baldachýnu. Studenti rozestoupení kolem dvora se vrhli k hromadě zásob. Barvy se střetly. Všude kolem Davida se navzájem kopali a škrábali spolužáci, dupali si po nohách, aby se dostali k jídlu. Davida nikdy nenapadlo, že střední škola bude takhle drsná.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama