Říjen 2013

The Lying game- Two truths and a lie

30. října 2013 v 8:11 | Klára |  Hra lží
Autor: Sara Shepard
Nakladatelství: Harper (zakoupeno v anglickém jazyce)
Rok vydání této knihy: 2012 (originál)
Originální název: The Lying game- Two truths and a lie

Obsah: V tomto dílu si Emma myslí, že vrahem Sutton je kluk jménem Thayer Vega, který se jí na konci minulého dílu vloupal do pokoje. Kvůli tomuhle jsou na ní její kamarádka Madeline (což je také sestra Thayera) a její sestra Laurel naštvané. Madeline Emmě postupně odpustí, ale Laurel je na ní stále naštvaná a chová se k Emmě hrozně. Když se Emma sejde s jejím klukem Ethanem, který jediný ví, že Sutton je mrtvá a že Emma pouze předstírá, že je Sutton, tak je dokonce Laurel špehuje a odposlouchává. Emma se mezitím bojí Thayera, který je ve vězení, bojí se, že zabil Sutton a že teď zabije i jí. Ale vrahem je možná někdo úplně jiný než on.... Možná i někdo, kdo s ní žije ve společném domě.

Můj komentář: Další dobrý a napínavý díl, který jsem si koupila v Londýně. Spoustu nečekaných situací a zjištění. Těším se na další díl!

Ukázka: It was Thayer Vega. He leveled a smirk at Emma that said he knew all of her secrets- including who she wasn't. And I could tell, in an instant, that whatever it was he had meant to me in life was wrapped in mystery- and danger.
Byl to Thayer Vega. Namířil na Emmu úsměvěm, který říkal, že ví všechna její tajemství-i to, kým ona není. A já mohla v ten moment říct, že to, co pro mě znamenal v životě bylo zahaleno tajemstvím- a nebezpečím.Knihy mého dětství 4

27. října 2013 v 11:32 | Klára |  Knihy mého dětství- nedělní článek

V tomto pravidelném nedělním článku se nyní koukneme na knižní sérii Deník malého poseroutky.


Tohle je série, která mě z ,,knižních deníků'' baví opravdu nejvíc. Nyní existuje spoustu knižních deníků, ale všechno už je podle mého názoru jen taková napodobenina k Deníku malého poseroutky. Deník malého poseroutky je velice vtipný, vždy se u něj pobavím a je to taková oddychovka, která se v pohodě dá přečíst za hodinu. Greg společně s kamarádem Rowleym provádějí různé hlouposti a Greg popisuje, jak jednou bude slavný, ale zatím musí sedět ve třídě mezi pitomci, rád hraje počítačové hry.... Má staršího bratra Rodericka, který má hroznou kapelu a mladšího bratra Mannyho, na kterého rodiče nedají dopustit. Skvělá série, na které (jak jsem už určitě zmiňovala) se můžete naučit číst anglicky, protože angličtina je zde vážně lehká. Poslední díl mám právě v angličtině.

Právě čtu 9

25. října 2013 v 19:16 | Klára
Vrátila jsem se z nádherného výletu- z Londýna! A na co jsem se nejvíce těšila? Samozřejmě, že na knihy. Na mé milované knihy. Hned první knihkupectví bylo na nádraží a i když bylo malé, byla jsem uchvácená takovým množstvím knih, které u nás nevyšly. Další knihkupectví, které jsem navštívila, bylo přímo OBROVSKÉ! Takový výběr knih a já jen koukala.... Bohůžel tam měli další díly Lhářek úplně vyprodané (s tím je v Londýně určitě velký problém- nedostatek knih), ale měli tam dva díly- pokračováni Hry lží a ty jsem si koupila. Vycházelo to tak, že ten den, kdy jsem odjížděla, měla vyjít kniha, na kterou se NESKUTEČNĚ TĚŠÍM! A to třetí díl série Divergence, Allegiant. Bohůžel se mi ho nepodařilo sehnat, a tak čekám a doufám, že za chvíli bude tato kniha v angličtině i u nás. Zbožňuju anglické knihy!


Knihy mého dětství 3

20. října 2013 v 8:00 | Klára |  Knihy mého dětství- nedělní článek

A další článek do rubriky Knihy mého dětství.


Ano, ano, na tyhle knihy si moc dobře pamatuji a kolikrát si je i nyní, když se nudím a nemám co číst, vytáhnu a přečtu. Když tahly knihy vyšla, byla jsem strašně šťastná, protože jsem zbožňovala (a stále zbožňuji) čtení knih jako deníků. A protože jsem ráda četla Deník malého poseroutky a tohle bylo v podstatě to samé, jen v holčičí formě, tak to byla správná volba! :) Já mám pouze dva díly, ale myslím, že už vyšel nedávno čtvrtý. Tahle kniha mě vážně bavila! :)

Hvězdy nám nepřály

18. října 2013 v 17:51 | Klára |  Jednodílné knihy
Autor: John Green
Nakladatelství: Knižní klub
Rok vydání této knihy: 2013, 2012 (originál)
Originální název: The fault in our stars

Obsah: Příběh dvou lidí, kterým hvězdy opravdu nepřály, ale i přesto si do poslední chvíle nezapomněli udržet humor a dívat se na svět optimisticky. Ona, Hazel, má rakovinu v posledním stadiu a on, Augustus, má kvůli rakovině amputovanou nohu. Společně vtipkují, doplňují se a pomáhají si. Postupně se do sebe zamilovávají. Dokonce spolu jedou i do Holandska, aby se setkali se spisovatelem, který napsal jejich nejoblíbenější knihu. Oba pro každého hrozně moc znamenají a podporují se i v těch nejtežších chvílích, kdy jeden z nich onemocní a je to s ním horší a horší....

Můj komentář: Prvních padesát stránek- to je ale hezký příběh, je hezké, že to všechno berou s humorem. Další strany- ach, to je tak romantické, ten Peter Van Houten je ale hlupák, ale jinak si to v Holandsku snad užívají. A zbytek- ne, ne, ne, ne, to nemůže být pravda, proč se tohle děje? A potom už jsem pouze čekala, kdy tam bude napsána ta nejsmutnější věta. A pak se spustil proud slz. Nádherná, nádherná kniha.

Něco o spisovateli: John Green je americký spisovatel a je držitelem ocenění Michael L. Printz award a Edgar award.

Ukázka: ,,No vždyť říkám zítra,'' prohlásil. ,,Já tě chci znova vidět dneska. Ale jsem ochotný čekat celou noc a větší část zítřka.'' Obrátila jsem oči v sloup. ,,Já to myslím vážně,'' trval na svém. ,,Ani mě neznáš,'' řekla jsem. Vzala jsem do ruky knížku. ,,Co kdybych ti zavolala, až tohle dočtu?'' ,,Nemáš ani moje telefonní číslo.'' ,,Mám silné podezření, že jsi mi ho do té knížky napsal.'' Zase se tak zeširoka, pitomě usmál. ,,A pak že se neznáme.''


Knihy mého dětství 2

13. října 2013 v 13:11 | Klára |  Knihy mého dětství- nedělní článek


Tak jsem tu zase s nedělním článkem- Knihy mého dětství.


Ano, tohle byla další série, kterou jsem ráda četla, když jsem byla menší. Teď už bych si to asi nekoupila, protože by mě to už nezaujalo tak, jako předtím, ale myslím, že pro menší je tohle dobrá série. Tím nechci říct, že větší by ji nemohli číst, naopak! Já například nikdy nejsem dost stará na to, abych si přečetla Deník malého poseroutky (který chystám do dalšího dílu této rubriky) a znova a znova se u něj nasmála. Příběh vypráví o Viki a jejím životě, prožívá různé trable a zážitky se svou rodinou a kamarádkami, samozřejmě je tam nějaký ten podraz od kamarádky, nový přírůstek do rodiny, kluci.... Prostě ,,normálka''. :)

Právě čtu 8

12. října 2013 v 16:04 | Klára
Na tuhle knihu jsem četla spoustu recenzí, jak to bylo krásné, dobré a dojemné, tak jsem se rozhodla, že si jí přečtu. Uvidíme, jaká bude.... :)


Karanténa- Samotáři

12. října 2013 v 16:02 | Klára |  Karanténa
Autor: Lex Thomas
Nakladatelství: Fortuna Libri
Rok vydání této knihy: 2013, 2012 (originál)
Originální název: Quarantine- The Loners

Obsah: Nastal první den školy a David s jeho bráchou Willem (který byl v prváku), nasedli do auta. Když přijeli do školy, rozprchli se do tříd, ale najednou něco vybuchlo, učitelé začali zvracet krev a vyděšení žáci běželi pryč s chomáči vlastních vlasů v rukách. Po delší době se jim konečně dostalo odpovědi, proč jsou uvězněni ve škole- byli nakaženi virem, kterému jsou odolní jen puberťáci, a proto musí zůstat ve škole až do konce puberty. Všichni se rozdělí do gangů (Krásky, Borci, Nerdi, Geekové, Skejťáci....) a David je vůdcem gangu Samotáři. Gangy bojují o jídlo, zabíjejí a hlavně- snaží se přežít, což není vůbec lehké.

Můj komentář: Páni, moc dobrá kniha. Rozhodně bych nechtěla, aby se něco takového stalo u nás. Ale jak jsem říkala- ten, kdo nerad čte o krvi a o vraždách.... tomu bych to nedoporučovala. Kolikrát mi bylo i docela nevolno, protože některé pasáže byly vážně nechutné. Takže, ano, dobrá kniha, ale ne pro slabé žaludky.

Něco o spisovatelích: Lex Thomas je umělecké jméno pro spisovatele Lexe Hrabea a Thomase Voorhiuse. Potkali se v spisovatelském kroužku a Karanténa je jejich první román.

Ukázka: Při nárazu o zem se rozpadl a zásoby se rozsypaly po celém dvoře. Vrtulník se začal vzdalovat a neviditelný mechanismus zalátal štěrbinu v šedém baldachýnu. Studenti rozestoupení kolem dvora se vrhli k hromadě zásob. Barvy se střetly. Všude kolem Davida se navzájem kopali a škrábali spolužáci, dupali si po nohách, aby se dostali k jídlu. Davida nikdy nenapadlo, že střední škola bude takhle drsná.


Knihy mého dětství

6. října 2013 v 16:32 | Klára |  Knihy mého dětství- nedělní článek


Je tu nová rubrika, kterou sem budu přidávat pravidelně (doufám :D) v neděli. V této rubrice se zaměřím na knížky, které jsem zbožňovala, když jsem byla menší. Takže hodně té Jacqueline Wilson nebo jiných. Tak nebudu zdržovat a jdeme na první knihu!


Tuhle knihu jsem opravdu, opravdu měla ráda a upřímně, někdy, když nemám co číst, tak se k ní vracím. Je to krásný příběh od zmiňované spisovatelky Jacqueline Wilson. Jedná se o holčičku, která má jméno Beauty, ale rozhodně si tak nepřipadá a ve škole se jí kvůli jménu posmívají. Má skvělou maminku Dilly, ale její táta je pravý opak. Je výbušný a zlý. Nikdy neví, jestli se naštve nebo jestli se bude smát. Když řekne, že by si přála k narozeninám malého králíčka, tak se rozzuří. A když ho na své narozeniny dostane od kamarádky, tak její otec nechá otevřená dvířka jeho klece.... Beauty a její máma už to nehodlají takhle nechat a odstěhují se od něj. Začnou úplně nový život ve městě Rabbit Cove. Ale bude se jim tam dařit? A nenajde je zlý otec? Krásný příběh.

Doufám, že se vám rubrika líbí a můžete hlasovat v anketě. :)

Právě čtu 7

6. října 2013 v 16:00 | Klára
Zdravím, milí čtenáři! Po kratší pauze (pardon, není čas!) jsem zpět zde a přináším nové články! Jako první je tu obvyklá rubrika Právě čtu. Nyní čtu knihu Karanténa, už jí mám skoro dočtenou. A upřímně....ano, mně se moc líbí, ale musím říct, že tahle kniha není pro slabší žaludky. Zjistila jsem to hned na začátku knihy. Opravdu, můžete si to přečíst, je to vážně dobrá kniha, ale místy vážně nechutná.