Rezistence

22. září 2013 v 18:11 | Klára |  Série Divergence
Autor: Veronica Roth
Nakladatelství: CooBoo
Rok vydání této knihy: 2012, 2011 (originál)
Originální název: Insurgent

Obsah: V minulém díle přijali Tris Priorovou do Neohrožených, začala chodit s Tobiasem a myslela si, že bude žít normální život v této frakci. Opak je však pravdou, strhla se válka mezi Sečtělými a Odevzdanými, kde padlo spoustu lidí, dokonce i její rodiče a přátelé. Společně s Tobiasem, Calebem, Marcusem (otec Tobiase) a dalšími utíká na různé základny a snaží se zjistit informace. A kdo za tohle všechno může? Vůdkyně Sečtělých, Jeanine Matthews, která se snaží tak moc střežit jedno tajemství, že kvůli tomu zabíjí nevinné lidi. Nic ovšem není, jak se zdá. Budou všichni stát na té správné straně nebo je někdo zradí? A co je to za tajemství? Vydrží Tris tuhle válku?

Můj komentář: D-O-K-O-N-A-L-É! Naprosto šokující, napínavý a skvělý díl! Spousta nečekaného a mnohokrát se mi stávalo to, co u Hunger games- na konci kapitoly byla tak nečekaná situace, že jsem o ní musela vždy dlouho přemýšlet. A konec té knihy? Ten přímo svádí k tomu koupit si další díl! Naprosto úžasná kniha, opravdu, nemám slov.

Ukázka: ,,Vezmu na sebe novou totožnost, s falešnými vzpomínkami a uměle vytvořenou minulostí. Abyste však věděli, že informace, které jsem vám svěřila, jsou důvěryhodné, prozradím vám jméno, které zanedlouho přijmu za vlastní. '' Rozšíří rty do úsměvu a mně se na chvíli zdá, že ji znám. ,,Mé jméno bude Edith Priorová, '' řekne. ,,A s radostí zapomenu na mnoho zlého.'' Priorová. Video skončí. Místo něj se na stěnu promítá jen modrá záře. Stisknu Tobiasovi ruku. Na chvíli se rozhostí ticho, jako by všichni zatajili dech. Pak se strhne povyk. 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama