Fantom Opery

9. září 2013 v 12:41 | Klára |  Jednodílné knihy
Autor: Gaston Leroux
Nakladatelství: Slovart (zakoupeno ve slovenském jazyce)
Rok vydání této knihy: 2012, 1959 (originál)
Originální název: Le Fantome de l'Opera

Obsah: V opeře v Paříži žila jakási postava, které všichni říkali Fantom Opery, říkali, že vypadá jako ztělesněná smrt a vše podivné, co se tam stalo, sváděli na něj. Příliš do té doby nezajímavá zpěvačka Kristýna Daaé jednoho večera zpívala téměř jako anděl a všichni chtěli vědět, jak se to stalo. Jediný Raoul de Chagny- muž, který s ní strávil dětství a nadevše jí miloval- se dozvěděl pravdu. Kristýně dával hodiny zpěvu samotný Fantom Opery. Když Fantom zpíval, všichni byli jako omámení, protože jeho hlas byl tak nádherný. Tenhle Fantom nikdy nepoznal lásku, protože měl od narození děsivou tvář a musel kvůli ní nosit masku. Byl zamilovaný do Kristýny, ale postupně se z té lásky téměř zbláznil a stal se z něj tyran, Kristýnu věznil. Raoul jí chtěl zachránit. Ale povedlo se mu to? Nebo Kristýna navždy zůstala ve spárech Fantoma Opery?

Můj komentář: Fantom Opery toužil pouze po lásce, ale stal se z něj učiněný tyran! Když si představíte, že tahle postava zřejmě vážně žila v opeře v Paříži.... Příběh byl dobrý, napínavý, ale někdy trochu nesrozumitelný a zdlouhavý.

Něco o spisovateli: Gaston Leroux byl francouzským spisovatelem, dramatikem a novinářem. Vystudoval práva a Fantom Opery patří mezi jeho nejznámější knihy.

Ukázka: Máme ho ľutovať? Máme ho zatracovať a preklínať? Chcel byť taký ako ostatní. Lenže bol veľmi mrzký! Musel svoju genialitu ukrývať alebo ju prepožičať zlu, zatiaľ čo s obyčajnou tvárou by bol jedným z najušľachtilejších ľudí. Mal srdce, schopné obsiahnuť celú zem, a musel sa napokon uspokojiť s pivnicou. Fantóm Opery si bezpochyby zaslúži náš súcit.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama