Divergence

5. září 2013 v 9:15 | Klára |  Série Divergence
Autor: Veronica Roth
Nakladatelství: Slovart (zakoupeno ve slovenském jazyce)
Rok vydání této knihy: 2012, 2011 (originál)
Originální název: Divergent

Obsah: Když je člověku šestnáct let, musí si vybrat, do jaké frakce bude navždy patřit-Upřímnost, Obětavost, Statečnost, Mírumilovnost a Moudrost. Znamená to, že bude muset opustit třeba i rodinu a přátele, když si vybere jinou frakci, než ve které vyrůstal. Když si vyberou, musí ještě udělat vstupní testy a pokud je neudělají, stanou se bezprizorními- nepatří do žádné frakce. Hrdince tohoto příběhu Tris vyjde při testu, který jí ukáže, jakou frakci si má vybrat, výsledek neurčitý- je divergentní. Vybere si svoji nynější frakci-Obětavost i když cítí, že nikdy taková nebyla nebo nějakou jinou frakci? A co ji tam čeká? Přijmou ji?

Můj komentář: Nějak jsem neplánovala si tuhle knihu koupit. Ale když jsem neměla co číst, tak mi padla do oka a já si řekla, že si to zkusím přečíst. Kniha mě upoutala už od první kapitoly a já vždycky čekala, co se stane dalšího. Tuhle knihu bych doporučovala rozhodně pro fanoušky Hunger games(ale nejen pro ně),protože tohle je přesně něco ve stylu Hunger games, ale na druhou stranu to je úplně jiné než Hunger games. :)

Něco o spisovatelce: Americká spisovatelka Veronica Roth se psaní věnuje od dvanácti let. Studovala tvůrčí psaní a její první kniha Divergence se zařadila mezi bestsellery.

Ukázka: Nemám domov, budúcnosť ani istotu. Už nie som obetavá Tris ani statočná Tris. Myslím, že ich budem musieť obe prekonať.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jajík :) Jajík :) | 21. března 2014 v 10:55 | Reagovat

petice divergence na fbc → https://www.facebook.com/events/781548528524985/?ref_newsfeed_story_type=regular

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama