Září 2013

Právě čtu 6

26. září 2013 v 18:30 | Klára
Zdravím! Venku je ošklivě a zima a to je to správné počasí na to, aby se večer člověk zabalil do deky a četl nějakou knihu. :) Já nyní čtu knihu Adele v angličtině, o jejím životě a kariéře. Je to opravdu moc zajímavé a pro fanoušky Adele jako dělané! A co čtete teď vy? :)


Rezistence

22. září 2013 v 18:11 | Klára |  Série Divergence
Autor: Veronica Roth
Nakladatelství: CooBoo
Rok vydání této knihy: 2012, 2011 (originál)
Originální název: Insurgent

Obsah: V minulém díle přijali Tris Priorovou do Neohrožených, začala chodit s Tobiasem a myslela si, že bude žít normální život v této frakci. Opak je však pravdou, strhla se válka mezi Sečtělými a Odevzdanými, kde padlo spoustu lidí, dokonce i její rodiče a přátelé. Společně s Tobiasem, Calebem, Marcusem (otec Tobiase) a dalšími utíká na různé základny a snaží se zjistit informace. A kdo za tohle všechno může? Vůdkyně Sečtělých, Jeanine Matthews, která se snaží tak moc střežit jedno tajemství, že kvůli tomu zabíjí nevinné lidi. Nic ovšem není, jak se zdá. Budou všichni stát na té správné straně nebo je někdo zradí? A co je to za tajemství? Vydrží Tris tuhle válku?

Můj komentář: D-O-K-O-N-A-L-É! Naprosto šokující, napínavý a skvělý díl! Spousta nečekaného a mnohokrát se mi stávalo to, co u Hunger games- na konci kapitoly byla tak nečekaná situace, že jsem o ní musela vždy dlouho přemýšlet. A konec té knihy? Ten přímo svádí k tomu koupit si další díl! Naprosto úžasná kniha, opravdu, nemám slov.

Ukázka: ,,Vezmu na sebe novou totožnost, s falešnými vzpomínkami a uměle vytvořenou minulostí. Abyste však věděli, že informace, které jsem vám svěřila, jsou důvěryhodné, prozradím vám jméno, které zanedlouho přijmu za vlastní. '' Rozšíří rty do úsměvu a mně se na chvíli zdá, že ji znám. ,,Mé jméno bude Edith Priorová, '' řekne. ,,A s radostí zapomenu na mnoho zlého.'' Priorová. Video skončí. Místo něj se na stěnu promítá jen modrá záře. Stisknu Tobiasovi ruku. Na chvíli se rozhostí ticho, jako by všichni zatajili dech. Pak se strhne povyk.
Zdravím!

22. září 2013 v 17:12 | Klára |  Ostatní
Zdravím všechny! Dočetla jsem knihu Rezistence, což znamená, že se tu za chvíli objeví nová recenze! :) Mimochodem, co vy teď zrovna čtete? Smějící se

Pretty little liars- Twisted

14. září 2013 v 17:38 | Klára |  Roztomilé malé lhářky
Autor: Sara Shepard
Nakladatelství: Atom (zakoupeno v anglickém jazyce)
Rok vydání této knihy: 2011 (originál)
Originální název: Pretty little liars- Twisted

Obsah: Ali- ta pravá Ali- je mrtvá a holky si můžou konečně oddechnout. Rozhodnou se jet spolu na Jamajku, na všechno zlé zapomenout a začít odznova. To by přece ale nebyly ony, kdyby se jim něco nestalo. Potkají tam holku, která vypadá téměř jako Ali. A samozřejmě jí začnou hned podezírat. Holky musí na konci dovolené odjíždět s dalším tíživým tajemstvím na srdci- a souvisí to s lidským životem.... Po deseti měsících se spolu holky zase nebaví. Spencer randí s klukem mámina přítele.... ale ten kluk něco skrývá. Aria si musí dávat pozor na Noela, protože s ním pod jednou střechou bydlí výměnná studentka Klaudia. Emily si najde novou kamarádku Chloe a myslí si, že konečně bude mít kamarádku, které může věřit. Chloe má ovšem i dost divného otce. A Hanna nafotí snímky s jedním fotografem, který jí slíbí, že snímky rozešle do známých časopisů. Ale je to opravdu tak? Holky jsou zase v kruhu lží a tajemství.

Můj komentář: Minulý díl skončil tak uzavřeně a já si říkala, co bude v těch dalších dílech, co ještě spisovatelka dokáže vymyslet. A dokázala zase u každé vymyslet ojedinělý a napínavý příběh! Zase jako vždy skvělý díl!

Ukázka: The girls turned and squinted. A thin blond girl in a bright yellow sundress had appeared on the landing. She had striking blue eyes, pink-lined lips, and a scar over her right eyebrow. Even from where they were sitting they could make out more scars on her body. (....) ,,That girl.'' Emily turned to them, her face pale, her lips bloodless. ,,It's....Ali.''
Holky se otočily a zamrkaly. Štíhlá blonďatá holka ve svítivých žlutých šatech přišla na taneční plochu. Měla výrazné modré oči, růžově lemované rty a jizvu přes pravé obočí. Dokonce z místa, kde seděly, mohly vidět více jizev. (....) ,,Ta holka.'' Emily se k nim otočila, její tvář byla bledá, její rty bez krve. ,,To je....Ali.''


Právě čtu 5 a Budu číst 3

14. září 2013 v 17:14 | Klára
Právě jsem se vrátila z knihkupectví (kde bych mimochodem mohla strávit celé hodiny) a mám dvě nové knihy! Jupí!


Knihou, kterou právě čtu, je Rezistence (čímž jí nyní odškrtávám ze seznamu knih, které si chci přečíst). Jsem za ní strašně ráda a těším se, co mě v této knize čeká!


Další knihou je lehká (doufám) francouzská kniha nebo spíše komiks. Francouzská z toho důvodu, protože mám strašně ráda francoužštinu a chtěla bych si číst francouzsky stejně jako si čtu anglicky. :)

Právě čtu 4

13. září 2013 v 18:27 | Klára
Tak vás všechny zdravím a přidávám další nový článek! Právě čtu devátý díl Roztomilých malých lhářek s názvem Twisted. Už to mám skoro dočtené a je to zase jako vždy napínavé! To byste nevěřili, do kolika průšvihů můžou tyhle holky ještě spadnout!


Fantom Opery

9. září 2013 v 12:41 | Klára |  Jednodílné knihy
Autor: Gaston Leroux
Nakladatelství: Slovart (zakoupeno ve slovenském jazyce)
Rok vydání této knihy: 2012, 1959 (originál)
Originální název: Le Fantome de l'Opera

Obsah: V opeře v Paříži žila jakási postava, které všichni říkali Fantom Opery, říkali, že vypadá jako ztělesněná smrt a vše podivné, co se tam stalo, sváděli na něj. Příliš do té doby nezajímavá zpěvačka Kristýna Daaé jednoho večera zpívala téměř jako anděl a všichni chtěli vědět, jak se to stalo. Jediný Raoul de Chagny- muž, který s ní strávil dětství a nadevše jí miloval- se dozvěděl pravdu. Kristýně dával hodiny zpěvu samotný Fantom Opery. Když Fantom zpíval, všichni byli jako omámení, protože jeho hlas byl tak nádherný. Tenhle Fantom nikdy nepoznal lásku, protože měl od narození děsivou tvář a musel kvůli ní nosit masku. Byl zamilovaný do Kristýny, ale postupně se z té lásky téměř zbláznil a stal se z něj tyran, Kristýnu věznil. Raoul jí chtěl zachránit. Ale povedlo se mu to? Nebo Kristýna navždy zůstala ve spárech Fantoma Opery?

Můj komentář: Fantom Opery toužil pouze po lásce, ale stal se z něj učiněný tyran! Když si představíte, že tahle postava zřejmě vážně žila v opeře v Paříži.... Příběh byl dobrý, napínavý, ale někdy trochu nesrozumitelný a zdlouhavý.

Něco o spisovateli: Gaston Leroux byl francouzským spisovatelem, dramatikem a novinářem. Vystudoval práva a Fantom Opery patří mezi jeho nejznámější knihy.

Ukázka: Máme ho ľutovať? Máme ho zatracovať a preklínať? Chcel byť taký ako ostatní. Lenže bol veľmi mrzký! Musel svoju genialitu ukrývať alebo ju prepožičať zlu, zatiaľ čo s obyčajnou tvárou by bol jedným z najušľachtilejších ľudí. Mal srdce, schopné obsiahnuť celú zem, a musel sa napokon uspokojiť s pivnicou. Fantóm Opery si bezpochyby zaslúži náš súcit.


Co bych chtěla číst 1

6. září 2013 v 9:21 | Klára
Přidávám první článek do rubriky Co bych chtěla číst.

1.Rezistence (druhý díl série Divergence, Veronica Roth) Proč? Protože se mi série hrozně líbí a nemůžu se dočkat, co bude v dalším díle!


2.Twisted (deváty díl série Roztomilé malé lhářky,Sara Shepard) Proč? Taky jsem zvědavá, jak to dopadne a co bude dál. Minulý díl skončil tak....uzavřeně. Co se jim asi v další knize stane?

3.Loď mezi hvězdami (autor Beth Revis) Proč? Viděla jsem ji v knihkupectví a zdála se mi dost zajímavá a má nádhernou obálku. :)

A to je zatím vše!

Divergence

5. září 2013 v 9:15 | Klára |  Série Divergence
Autor: Veronica Roth
Nakladatelství: Slovart (zakoupeno ve slovenském jazyce)
Rok vydání této knihy: 2012, 2011 (originál)
Originální název: Divergent

Obsah: Když je člověku šestnáct let, musí si vybrat, do jaké frakce bude navždy patřit-Upřímnost, Obětavost, Statečnost, Mírumilovnost a Moudrost. Znamená to, že bude muset opustit třeba i rodinu a přátele, když si vybere jinou frakci, než ve které vyrůstal. Když si vyberou, musí ještě udělat vstupní testy a pokud je neudělají, stanou se bezprizorními- nepatří do žádné frakce. Hrdince tohoto příběhu Tris vyjde při testu, který jí ukáže, jakou frakci si má vybrat, výsledek neurčitý- je divergentní. Vybere si svoji nynější frakci-Obětavost i když cítí, že nikdy taková nebyla nebo nějakou jinou frakci? A co ji tam čeká? Přijmou ji?

Můj komentář: Nějak jsem neplánovala si tuhle knihu koupit. Ale když jsem neměla co číst, tak mi padla do oka a já si řekla, že si to zkusím přečíst. Kniha mě upoutala už od první kapitoly a já vždycky čekala, co se stane dalšího. Tuhle knihu bych doporučovala rozhodně pro fanoušky Hunger games(ale nejen pro ně),protože tohle je přesně něco ve stylu Hunger games, ale na druhou stranu to je úplně jiné než Hunger games. :)

Něco o spisovatelce: Americká spisovatelka Veronica Roth se psaní věnuje od dvanácti let. Studovala tvůrčí psaní a její první kniha Divergence se zařadila mezi bestsellery.

Ukázka: Nemám domov, budúcnosť ani istotu. Už nie som obetavá Tris ani statočná Tris. Myslím, že ich budem musieť obe prekonať.


Soutěž Blog.cz- Setkání s literární postavou

4. září 2013 v 9:38 | Klára |  Ostatní
Nejlepším odpočinkem je lehnout si do postele se skvělou knihou.Tentokrát tou knihou byla Terapie láskou.Tiše se usmívám, když Pat věří, že na světě vždy musí existovat ,,stříbrné lemování'', jak to on nazývá a vzlykám, když zjistí, že mu lhali a že se k němu Nikki už nevrátí.Zavřu knihu a zachumlám se do peřin.
Najednou se vzbudím, ale zjišťuji, že jsem v domě, který nepoznávám.Z obýváku se ozývá televize a lidé křičí:,,Eagles!''Jdu se podívat a užasnu:To je Pat!Ten Pat, kterého jsem litovala a obdivovala!Přejdu k němu a zeptám se:,,Co tady dělám?''Pat bezstarostně odpoví:,,Nechceš s námi fandit?''Po chvíli si sedne na sedačku a já se znovu zeptám:,,Co se to děje?Ty jsi přece z knihy!'' ,,Copak na tom záleží?Možná jsem, ale to neznamená, že nemůžu existovat v tvé fantazii.''A pak mi to dojde-tohle je pouze sen, ale já mám jedinečnou příležitost zjistit, jak pokračuje příběh. ,,S Tiffany se vzájemně podporujeme a zapomínáme na bolestivou minulost.Byly dny, kdy jsem brečel kvůli Nikki, ale lepší se to.Dokonce už můžu poslouchat píseň od Kennyho G, která hrála mně a Nikki na svatbě a taky při tom...vždyť víš, incidentu.Tiffany mi pomáhá, společně se připravujeme na další ročník taneční soutěže.Našel jsem si práci a hledáme dům.Mám pocit, jako by už i v mém příběhu bylo ,,stříbrné lemování''.'' Tiše se pousměji a oči mám plné slz.,,Jsi opravdu statečný a silný člověk, víš to, Pate?'' ,,Děkuji.A nezapomeň.Pokud je slunce schované za mrakem, vždycky je na okrajích vidět ,,stříbrné lemování'', které mi a všem tady připomene, že to nesmíme vzdávat.''
Odvede mě ven, koukáme na mraky.Jsem zpátky ve svém pokoji,oči opuchlé a červené od pláče,ovšem okouzlená příhodou,kterou jsem právě snila.Mám pocit, jakoby Pat na obálce knihy mrknul přímo na mě.