Velký Gatsby

12. srpna 2013 v 9:55 | Klára |  Jednodílné knihy
Autor: F. Scott Fitzgerald
Nakladatelství: Dokořán
Rok vydání této knihy: 2013, 1925 (originál)
Originální název: The great Gatsby

Obsah: Jednoho dne se mladý pan Carraway rozhodne přestěhovat do New Yorku, protože je tam právě ,,Zlatá horečka ''. Přistěhoval se do malého domečku blízko své sestřenice Daisy a jejího manžela. Vedle sebe má ovšem velký dům, jehož obyvatele nikdy neviděl, jediné, co viděl, je to, že každý večer pořádal velké večírky, na které lidi prostě chodili, ani nepotřebovali pozvánku. Pan Carraway ho jednou viděl pouze zdálky, když vztahoval ruku k zelenému světlu na druhé straně. Carraway byl zřejmě jediným, kdo kdy dostal pozvánku na jeho večírek. A tak poznal pana Gatsbyho- mladého, bohatého, ovšem i romantického muže. Společně se začnou přátelit a Carraway mu pomůže znovu se setkat s Daisy, kterou předtím pan Gatsby miloval a stále miluje. Jak se tohle ale vyvrbí? Daisy má přece manžela, ale Gatsbyho také stále miluje. Utečou spolu nebo se Daisy bude moc bát?

Můj komentář: Velkého Gatsbyho jsem nejdřív zase viděla v kině. Já vím, že nejdřív by se měla číst kniha, ale já to tak prostě mám, když se mi líbí hodně v kině film, tak si to chci přečíst. Knížka byla velice dobrá, romantická a zajímavá. Příjemná.

Něco o spisovateli: F. Scott Fitzgerald byl romanopiscem, povídkářem a scénáristou. Je nazýván autorem takzvaného ,,džezového věku ''. Mezi jeho další významnou knihu patří i Podivuhodný případ Benjamina Buttona.

Ukázka: Gatsby věřil v to zelené světlo, vzrušující budoucnost, která před námi rok od roku ustupuje. Dnes nám unikla, ale nevadí- zítra poběhneme rychleji, rozpřáhneme paže dále- A jednoho krásného rána- A tak sebou zmítáme dál, lodě deroucí se proti proudu, bez přestání unášeni zpátky do minulosti.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama