Struck by lightning

6. srpna 2013 v 19:06 | Klára |  Jednodílné knihy
Autor: Chris Colfer
Nakladatelství: Atom (zakoupeno v anglickém jazyce)
Rok vydání této knihy: 2012 (originál)
Originální název: Struck by lightning

Obsah: Carson není zrovna ,,dítě štěstěny ''. Jeho otec od něj odešel, když byl malý, z čehož se jeho matka zhroutila a jejími jedinými přáteli jsou televize, gauč a kapesníky. Jeho babička byla úžasná a jako jedna z mála se mu věnovala, ale poté dostala Alzheimerovu chorobu, takže často vlastně zapomíná, že Carson je její vnuk. Ani ve škole to nemá lehké- všichni se mu pouze posmívají a kluby, které vede, nejsou vůbec úspěšné. On má však jediný sen- stát se novinářem. Ale podaří se mu to, když má takový život?

Můj komentář: Tak a tohle je moje třetí nejoblíbenější kniha. OPRAVDU. Původně jsme tuto knihu koupili pro moji sestru Áďu, protože ta zbožňuje Chrise Colfera, ale jelikož jsem neměla co číst, tak jsem si řekla, že to zkusím. A jsem ráda, že jsem to udělala. Způsob, jakým se Carson vyrovnává se svým osudem a jde si za svým snem.... A v tomto také obdivuji mladého spisovatele Chrise Colfera, protože takhle mladý napsat (alespoň pro mě) tak dobrou knihu, to je výkon. Moc se mi to líbilo, ale ještě to nevyšlo v češtině, takže jsem si to zase přečetla v angličtině. :)

Něco o spisovateli: Chris Colfer je mladý americký spisovatel a také zpěvák a herec známý z muzikálního a velice populárního seriálu Glee. Za roli Kurta získal dokonce Zlatý glóbus.

Ukázka: ,,You're sad-looking, '' she said. ,,My grandson used to be such a happy boy. He used to write me stories. I remember the first story he ever wrote me- ,Once upon a time, there was a boy. ' And that became ,Once upon a time there was a boy who wanted to fly. ' And they kept getting better and better over time. I never found out if the boy got to fly. ''
,,Vypadáš smutně, '' řekla. ,,Můj vnuk býval šťastným chlapcem. Psal mi povídky. Pamatuji si na první povídku, co mi kdy napsal- ,Kdysi dávno žil kluk. ' A poté ,Kdysi dávno žil kluk, který chtěl létat.' Pokaždé to bylo to lepší a lepší. Nikdy jsem nezjistila, jestli to ten kluk dokázal. ''


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama