Roztomilé malé lhářky

1. srpna 2013 v 12:43 | Klára |  Roztomilé malé lhářky
Autor: Sara Shepard
Nakladatelství: BB art
Rok vydání této knihy: 2011, 2006 (originál)
Originální název: Pretty little liars

Obsah: Tento příběh pojednává o partě pěti dívek jménem Aria, Spencer, Emily, Hanna a nejhezčí, nejpopulárnější Alison. Jenomže jedné osudové noci právě Alison zmizí. Začne se kruh vyšetřování plný lží a tajemství. Alison o nich věděla každé jejich tajemství. I teď má každá jedno- Aria se zamilovala do svého učitele, Spencer se líbala s klukem své sestry, Emily se líbí holka a Hanna chce být stále krásná. Od zmizení Alison si vůbec neodpočinou a jsou vydírány esemeskami, e-maily a dopisy od někoho jménem A, který/á zná jejich temná tajemství a sleduje je na každém kroku.

Můj komentář: Roztomilé malé lhářky je výborná, napínavá kniha. Mnohokrát se mi u ní rozbušilo srdce. Já prostě zbožňuju napínavé dívčí romány a tohle je zatím nejlepší kniha tohoto typu, kterou jsem četla. Zkuste si to představit, jak musí být hrozné, když se pohřešuje vaše nejlepší kamarádka, která o vás věděla všechno a vydírá vás někdo jménem A. Kdo to tak může být? Tuto knihu rozhodně doporučuji! Ale vím jedno: když člověk čte knihy a poté se koukne na seriál, je to pro něj docela zklamání, protože v seriálu je to jinak než v knize. Neříkám, že se mi nelíbil i já jsem se na pár dílu koukla, ale potom jsem se vrátila zase zpátky k mým milovaným knihám. A zase kdo první viděl seriál, tak se mu nemusí líbit kniha. Ale já rozhodně doporučuji knihy!

Něco o spisovatelce: Sara Shepard absolvovala univerzitu v New Yorku a psaní se věnuje od okamžiku, kdy se naučila písmena. Kromě Roztomilých malých lhářek napsala i další úspěšnou sérii jménem Hra lží.

Ukázka: Jistěže, Alison byla Alison. Její rameno bylo vždycky nablízku, když ses potřebovala vyplakat. Byla to ona, komu jsi volala, aby od nového kluka zjistila, jestli se mu líbíš. Byla to ona, kdo ti popravdě řekl, jestli ti džíny dělají velký zadek. Jenže to byla právě ona, koho se všechny bály. Je to příšerná představa, že by Ali mohla být mrtvá, ale.... pokud by skutečně byla, jejich tajemství by byla skrytá. A tak už je to tři roky. 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama