Hostitel

21. srpna 2013 v 8:00 | Klára |  Jednodílné knihy
Autor: Stephenie Meyer
Nakladatelství: Tatran
Rok vydání této knihy: 2013, 2008 (originál)
Originální název: The host

Obsah: Představte si Zemi, kde se neválčí, nezabíjí, a nevraždí. Kde se pomáhá a žije v míru. Už jí ale neobývají lidé, nýbrž Hostitelé, což jsou stvoření, které jsou vložené do lidského těla. Existuje ovšem i malá komunita normálních lidí, kteří se brání tomu, aby do nich byl vložen Hostitel. Jednou z nich byla i Melanie, ale tu nakonec také dostihli, takže do ní vložili hostitele jménem Poutnice. Melanie se ale nevzdává a stále žije uvnitř, i když je to skoro nemožné. A co se stane potom? Budou spolu bojovat proti Hostitelům nebo budou žít normální život?

Můj komentář: První jsem viděla film (zase :D) a chtěla jsem si přečíst i knihu. Páni, je to teda dost velká kniha, má asi 550 stránek, což mi absolutně vyhovuje. Příběh byl zajímavý a někdy i dost napínavý, ale místy byl také docela nudný.

Ukázka: Podle instinktu svého druhu jsem se bezpečně vpletla do centra myšlení lidského hostitelského těla, vetkala jsem se nevyhnutelně do každého jeho dechu a reflexu, až nakonec přestalo být svébytným úplně. Byla jsem to já. Ne to tělo, moje tělo.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama