Srpen 2013

Omlouvám se za moji krátkou neaktivitu!

31. srpna 2013 v 8:30 | Klára |  Ostatní
Ahoj všichni čtenáři! Omlovám se za mojí neaktivitu, ale momentálně sem nemám jakou knihu napsat, už jsem sem všechny, co jsem přečetla a chtěla sem dát, napsala. Ale nebojte, teď čtu knihu Divergence a už jsem za polovinou, takže v následujících dnech by tady mohla být další recenze. Smějící se A mimochodem, vypadá to, že kniha Divergence se zařadí mezi mojich Top 5 nejlepších knih, společně s Hunger games, Terapie láskou, Struck by lightning a Roztomilými malými lhářkami! Příběh se může zdát podobný knize Hunger games, ale ve skutečnosti je to něco jiného než Hunger games, jestli mi rozumíte :).

Deník Anne Frankové

29. srpna 2013 v 17:39 | Klára |  Jednodílné knihy
Autor: Anne Frank
Nakladatelství: Státní nakladatelství dětské knihy
Rok vydání této knihy: 1966, 1955 (originál)
Originální název: Het achterhuis

Obsah: Za druhé světové války byli Židé krutě zabíjeni nebo posíláni do koncentračních táborů. Anne byla původem Němka, ale s rodinou se kvůli válce musela přestěhovat do Holandska. Avšak i tam je začali hledat a posílat do táborů, a tak se Anne s rodinou musela schovat v ,,zadním traktu '' domu, kde dříve pracoval její táta. V ,,zadním traktu '' se skrývali ještě s rodinou Van Daanových a s panem Dusselem. Žili dva roky v nepochopitelných podmínkách a celou tu dobu si tam Anne psala deník, který dostala ke svým třináctým narozeninám, takže máme možnost nahlédnout a představit si, jak to tam u nich probíhalo. A když už se konečne blížil konec války....

Můj komentář: Deník dívky, která žila dva roky v celkem hrozných podmínkách, na konci už skoro neměli co jíst a museli být stále potichu a žít ve strachu, že na ně někdo přijde. Bylo krásné, jak v některých zápiscích doufala, že zase jednou bude moct ven nebo že zase usedne do školní lavice. Ale myslím, že závěr všichni znáte.

Ukázka: Když mě tak pozorují a hlídají, tu začnu být nejdříve uštěpačná, pak zesmutním a nakonec obrátím své srdce opět naruby, obracím všechno špatné navenek a dobré dovnitř, a neustále hledám cestu, abych byla taková, jakou bych tak ráda chtěla být a jakou bych mohla být kdyby....ano, kdyby na světě nežili ještě jiní lidé. Anne


Roztomilá malá tajemství- speciál

26. srpna 2013 v 10:50 | Klára |  Roztomilé malé lhářky
Na tuhle knihu bych málem zapomněla a to už jsem ji četla hodně dávno! :) Tak tady je.

Autor: Sara Shepard
Nakladatelství: BB art
Rok vydání této knihy: 2013, 2011 (originál)
Originální název: Pretty little secrets

Obsah: Určitě vás zajímá, jak naše lhářky prožily vánoční prázdniny ve třetím ročníku. A rozhodně nebyly plné pohody a odpočinku, jak to u těchto prázdnin bývá. Začneme s Arií. Ta se nečekaně setkala s někým, koho potkala, když bydlela na Islandu. A s ním Aria udělá velkou chybu. Ten někdo se ukáže být také velkým lhářem! Spencer se zase zamiluje do jednoho kluka.... Ale je skutečně tak mladý? Kolik mu vůbec je let? Emily má za úkol vyhledat zloděje vánočích ozdob, ale nějak se do toho zaplete. A Hanna celé prázdniny stráví v jednom programu fitness centra.

Můj komentář: Nejdřív jsem si myslela, že tohle je pokračování, ale pak jsem se dozvěděla, že tohle je vlastně takový speciál. A byl dobrý, napínavý jako vždy, s lehkým nádechem zimy a vánočních svátků.

Ukázka: Hádáte, kdo jsem? Včas se to dozvíte. Než dozraje správný čas, budu stínem v okně, větrem v komíně, nepříjemným pocitem, že někdo čeká a sleduje vás.


Budu číst 2

25. srpna 2013 v 14:23 | Klára
A máme tady knihu, kterou jsem si koupila ve slovenštině- Divergencia, u nás Divergence. O této knize jsem slyšela, ale nikdy mě nenapadlo si ji koupit, ani nevím proč. Ovšem jakmile jsem si přečetla obsah, tak jsem věděla, že to bude dobré a napínavé. Teď se ptám těch, kdo jí třeba náhodou četl: Byla ta kniha dobrá nebo vás nebavila? Pište do komentářů! :)


Právě čtu 2

25. srpna 2013 v 14:18 | Klára
Knihu Deník Anne Frankové jsem si docela dost dlouho chtěla přečíst, protože mě to zajímalo, ale v obchodech jsem ji nikde neviděla. Našla jsem jí až u strejdy a půjčila si ji. A zatím je to vážně dobré, ale nejsem ještě na konci, u kterého budu určitě brečet, protože samozřejmě vím, co se stalo....


Zpět na blogu!

25. srpna 2013 v 14:09 | Klára |  Ostatní
Zdravím vás, mí milí čtenáři! Doufám, že si užíváte poslední týden prázdnin, relaxujete, chodíte na výlety, sportujete nebo třeba čtete.... :) Jestli jste tyhle prázdniny četli něco zajímavého a chtěli se o to podělit, tak neváhejte a napište to do komentářů! Za chvilku očekávejte dva nové články!

Hostitel

21. srpna 2013 v 8:00 | Klára |  Jednodílné knihy
Autor: Stephenie Meyer
Nakladatelství: Tatran
Rok vydání této knihy: 2013, 2008 (originál)
Originální název: The host

Obsah: Představte si Zemi, kde se neválčí, nezabíjí, a nevraždí. Kde se pomáhá a žije v míru. Už jí ale neobývají lidé, nýbrž Hostitelé, což jsou stvoření, které jsou vložené do lidského těla. Existuje ovšem i malá komunita normálních lidí, kteří se brání tomu, aby do nich byl vložen Hostitel. Jednou z nich byla i Melanie, ale tu nakonec také dostihli, takže do ní vložili hostitele jménem Poutnice. Melanie se ale nevzdává a stále žije uvnitř, i když je to skoro nemožné. A co se stane potom? Budou spolu bojovat proti Hostitelům nebo budou žít normální život?

Můj komentář: První jsem viděla film (zase :D) a chtěla jsem si přečíst i knihu. Páni, je to teda dost velká kniha, má asi 550 stránek, což mi absolutně vyhovuje. Příběh byl zajímavý a někdy i dost napínavý, ale místy byl také docela nudný.

Ukázka: Podle instinktu svého druhu jsem se bezpečně vpletla do centra myšlení lidského hostitelského těla, vetkala jsem se nevyhnutelně do každého jeho dechu a reflexu, až nakonec přestalo být svébytným úplně. Byla jsem to já. Ne to tělo, moje tělo.Naše knihovna- Část osmá

20. srpna 2013 v 8:00 | Klára |  Naše knihovna
A poslední část naší knihovny a tudíž této rubriky!


Toto je část sestry Ádi. Moc se jí líbila série Alchymista, ale zrovna tento díl jí na obrázku zase chybí! Ale tuto sérii velmi chválila. Líbila se jí také série Smečka a byla smutná, že už není další díl. A to je asi vše, co bych vám k této části řekla. Doufám, že se vám rubrika líbila a kdoví, možná sem ještě někdy něco přidám! :D

Naše knihovna- Část sedmá

19. srpna 2013 v 8:00 | Klára |  Naše knihovna
A další část- tentokrát zase společná.


Tato část je převážně část anglických knih. Ta kniha v čereveném obalu je kniha Se šarmem Pařížanky, která se mi strašně, strašně, strašně líbila, je v ní spoustu zajímavých informací jak o módě, tak o Paříži- nejlepší obchody, místa, hotely. Další jsou knihy Kruh a Oheň, které znáte z mých recenzí. Netrpělivě čekám na poslední díl! Další kniha je Ádina kniha od jejího oblíbeného Chrise Colfera- The land of stories. Říkala, že se jí to moc, moc líbilo. Já se tuto knihu chystám taky někdy přečíst. Ano, je to možná pohádka, ale co? :) Další knihy jsou taky Ádi a jsou v angličtině- myslím ty v tom jasně červeném obalu. Jsou to doplňkové knihy Harryho Pottera- patří tam, myslím, Bajky Barda Beedleho, něco o famfrpálu (doufám, že jsem to napsala správně, myslím tu hru, jak se tam chytá zlatonka) a něco o zvířatech. Další kniha je Ádi (ano, zase!) :) a to Netvor, kterého si velice pochvalovala. Tento příběh je něco jako Kráska a Zvíře, ale v současnosti v New Yorku, kdy se jeden normální, krásný, ale namyšlený kluk změní díky čarodějnici a její kletbě ve Zvíře. Struck by lightning, o tom jsem vám už říkala a psala. Ta modrá malá knížečka je knížka v angličtině (myslím, že se to jmenuje Dear dumb diary), ale tu jsem nedočetla, ani nevím proč. Série Ďábel nosí Pradu a Velký Gatsby, ty už jsem sem taky psala. To je vše!

Naše knihovna- Část šestá

18. srpna 2013 v 8:00 | Klára |  Naše knihovna
A obrázek části mojí sestry Ádi!


Upřímně, o těchto knihách moc nevím, ale vím, že četla sérii Zavržený (ale tenhle díl jí tady na fotce zrovna chybí) a líbilo se jí to, ale poslední díl- Finále- jí prý moc nebavil. Tygří sága jí, tuším, bavila zezačátku, ale potom to prý byla nuda. Paříž, New York a Londýn jsou naše hezké průvodce, kde je spoustu informací. Říkala mi, že na čarodějnici od Roalda Dahla moc ráda vzpomíná a když může, tak si tuto knihu znovu přečte. Erebos byl podle ní vynikající kniha, kterou může jen doporučit. A nakonec (na obrázku to není moc vidět) malá edice Sherlocka od Arthura Conana Doyla. Do Sherlocka se úplně zamilovala a stejně tak i do toho seriálu. :)