Nádherné bytosti

30. července 2013 v 13:27 | Klára |  Kronika prokletých zaklínačů
Autor: Kami Garcia, Margaret Stohl
Nakladatelství: Knižní klub
Rok vydání této knihy: 2011, 2009 (originál)
Originální název: Beautiful creatures

Obsah: Ethan žije v nudném městečku- nebo spíše ,,zapadákově''- jménem Gatlin. Je úplně normální kluk, který má rád basketbal a má nejlepšího kamaráda jménem Link. Nikomu ovšem nepřizná, že má rád knihy a že se mu každou noc zjevuje ve snu jedna a ta samá dívka. Jaké je překvapení, když tato dívka jménem Lena Duchannesová najednou přijde do jeho školy. Ethan má potřebu jí chránit, a tak s ní je na každém kroku. Ona s tím nejdřív nesouhlasí, ale poté se jejich vztah čím dál tím více prohlubuje. Prohloubí se tak moc, že mu Lena řekne své největší tajemství.... A dobrodružství může začít!

Můj komentář: Tuto knihu jsem si koupila, protože jsem na její zfilmovanou verzi viděla upoutávku v kině a řekla jsem si, že by to mohlo být dobré. A ono opravdu bylo. Mně osobně je velice sympatické, když je kniha psaná v první osobě, jako kdyby to někdo vyprávěl a tys tam byla s ním. Takže to je bod k dobru. Další co se mi velice líbilo bylo to, že se tam musela hodně používat vlastní fantazie, protože tam bylo tolik věcí, které si člověk musí představit. Samozřejmě bylo dobré i to, že v knize vystupují lidé s nadpřirozenou silou, ale takovou silou, která mě ještě nikdy nenapadla. Takže žádní upíři nebo vlkodlaci, nýbrž něco úplně jiného. A pak samozřejmě láska mezi Ethanem a Lenou.... Takže tuto knihu rozhodně doporučuji! :)

Něco o spisovatelkách: Kami Garcia vyrostla ve Washingtonu. Kromě spisovatelky se živí tak, že je učitelkou a společně s Margaret Stohl napsaly tuto sérii. Margaret Stohl zase vyrůstala v Kalifornii a kromě toho, že je spisovatelkou, pracuje ve videohrách.

Ukázka: Byla to holka. Pomalu si stáhla kapuci a nechala si po obličeji stejkat déšť. Zelený oči, havraní černý vlasy. Lena Duchannesová. 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Addie Addie | 1. srpna 2013 v 12:55 | Reagovat

Skvělý popis! Možná bych konečně mohla zvednout svůj línej zadek a jít si to číst! :D

2 klarinyknihy klarinyknihy | 1. srpna 2013 v 12:57 | Reagovat

Rozhodně doporučuji přečíst si tuto sérii. Děkuji za pochvalu! :-)

3 Addie Addie | 1. srpna 2013 v 13:00 | Reagovat

A mám malou prosbu ;D nečetlas náhodou Kruh?

4 klarinyknihy klarinyknihy | 1. srpna 2013 v 13:02 | Reagovat

Ano, četla, ale ještě jsem nedočetla druhý díl, takže sem recenzi zatím dávat nebudu. ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama