Ďábel nosí Pradu

23. července 2013 v 20:12 | Klára |  Ďábel nosí Pradu
Autor: Lauren Weisberger
Nakladatelství: Harper (zakoupeno jako anglická kniha)
Rok vydání této knihy: 2006
Originální název: The devil wears Prada

Obsah: Kdo by nechtěl práci, ve které dostáváte zdarma oblečení od těch nejlepších návrhářů, chodíte na módní přehlídky a na párty a vůbec, práci, pro kterou by miliony holek vraždily? Má to však háček- šéfka z pekla jménem Miranda. Hrdinka tohoto příběhu Andrea dostane práci v módním časopise Runway a stane se její druhou (ano,má dvě!) asistentkou. Musí plnit všechny její rozkazy i když jsou třeba neřešitelné. Donášet jí jídlo, objednávat tohle, zrušit tamto, dostat se tam.... Její mobil neustále zvoní, osobní život na vlásku, ovšem Andrea má pouze jediný cíl- vydržet v tomto zaměstnání rok, aby byla všude žádaná.

Můj komentář: Dlouho předtím, než jsem četla knihu, jsem viděla film a ten se mi moc líbil. Váhala jsem, jestli si mám tuto knihu koupit a nakonec jsem se rozhodla, že ano. A jsem za to moc ráda, protože se mi to moc líbilo, bylo zde spoustu detailů, které ve filmu nebyly. A také jsem velice vděčná, že jsem si tuto knihu přečetla v angličtině, protože jsem si ji aspoň procvičila a mám strašně ráda čtení v angličtině, hrozně mě to baví! :) Anglické knihy jsou super! :D

Něco o spisovatelce: Lauren Weisberger je americká spisovatelka. Pracovala téměř rok v časopisu Vogue jako asistentka šéfredaktorky.

Ukázka: ,,Oh, don't be silly. Everyone wants this. Everyone wants to be us. ''
,,Oh, nebuď hloupá. Každý chce tohle. Každý chce být námi.''
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama