Červenec 2013

Nádherné vykoupení

31. července 2013 v 17:24 | Klára |  Kronika prokletých zaklínačů
Autor: Kami Garcia, Margaret Stohl
Nakladatelství: Knižní klub
Rok vydání této knihy: 2013, 2011 (originál)
Originální název: Beautiful redemption

Obsah: Lena truchlí po Ethanovi, který v minulém díle seskočil z vodárenské věže, protože mu došlo, že on je Jeden, jenž jsou dva. Mezitím Ethan je v říši mrtvých a setká se se svou milovanou osobou, která zemřela- jeho mámou. Ta mu však poradí, aby se nevzdával. Ethan začíná hledat cestu ven z Říše mrtvých a posílá Leně a ostatním zašifrované vzkazy. Vydává se na dlouhou cestu, na jejímž konci by mohl zase patřit mezi živé.... Podaří se mu to a budou moci s Lenou být konečně spolu bez jakýkoliv zábran?

Můj komentář: Po přečtení třech dílů jsem vůbec netušila, že existuje i čtvrtý, takže to bylo takové příjemné překvapení. :) A z této knihy jsem byla nadšená! Ano, zase se příběh někdy táhl, ale z velké části tam bylo hodně napětí a bavilo mě to. Krásné ukončení Kroniky prokletých zaklínačů. Kronika prokletých zaklínačů je moc hezká, romantická a zajímavá série a určitě si ji ještě někdy přečtu.

Ukázka: Vklouzla mi do náruče a rozvzlykala se tak, až se její tělo otřásalo. Mně se to stalo taky. Nedalo se nijak poznat, kdo z nás brečí víc. Ani nevím, jestli jsme se nezapomněli políbit. Protože mezi náma se odehrávalo něco daleko hlubšího než polibek.Nádherný zmatek

31. července 2013 v 16:15 | Klára |  Kronika prokletých zaklínačů
Autor: Kami Garcia, Margaret Stohl
Nakladatelství: Knižní klub
Rok vydání této knihy: 2012, 2011 (originál)
Originální název: Beautiful chaos

Obsah: Jelikož Lena přivolala měsíc vyžádání dříve, než měla, tak se na světě dějí velice podivné věci- jako třeba invaze kobylek, rekordní horka nebo vedro v zimním období. Lena se nakonec stala Světlou i Temnou zaklínačkou, což byla asi ta nejlepší volba, jelikož se stále bála, aby se nestala Temnou. Její oči jsou nyní krásně dvoubarevné- jedno oko zlaté a druhé zelené. Lena, Ethan a ostatní se snaží zjistit, jak spravit situaci ve světě, aby už nebyla horka a kobylky. Snaží se najít někoho, kdo je- Jeden, jenž jsou dva. A nikdo by snad nikdy nečekal, kdo to nakonec je....

Můj komentář: Tento díl byl- dle mého názoru- lepší než ten předešlý. Bylo tam napětí a.... prostě to hodnotím jako velice dobrý díl s překvapivým a smutným koncem. Už ani ten John Breed mi tam nevadil.... :)

Ukázka: Stál jsem na vrcholku bílý vodárenský věže a díval se na měsíc. Postrádal jsem už úplně stín. Jestli v tu chvíli svítily hvězdy, neviděl jsem je. Pode mnou se rozprostíralo Summerville a jeho roztroušený, osamělý světýlka. A pak už jen temnota směrem k jezeru.
Nádherná temnota

31. července 2013 v 15:51 | Klára |  Kronika prokletých zaklínačů
Autor: Kami Garcia, Margaret Stohl
Nakladatelství: Knižní klub
Rok vydání této knihy: 2011, 2010 (originál)
Originální název: Beautiful darkness

Obsah: V minulém díle se zaklínačka Lena ještě nevyžádala, takže se neví, zda bude Temná nebo Světlá. Při krutém boji s její matkou Sarafine ovšem přišla o toho nejbližšího- jejího strýčka Macona Ravenwooda. Lena se tedy od všech oddaluje, dokonce i od Ethana a začne se stýkat s tajemným napůl zaklínačem- napůl inkubem (inkubus je bytost, která se živí lidskými sny, avšak existují i krvaví inkubové, ktří se živí krví) Johnem Breedem, se kterým pak i uteče. Ethan se ale jen tak nevzdá. Seznámí se s pomocnicí knihovnice Liv, která ví vše o celém světe zaklínačů. A s ní a s kamarádem Linkem cestují za Lenou, protože Ethan jí samozřejmě nechce ztratit a chce jí chránit. Po cestě zachrání i někoho velice důležitého a utkají se v dalším hrozném boji.

Můj komentář: Další, ovšem trošku slabší díl. Sympatická mi byla nová postava Liv, normální holka, která ví o světě zaklínačů. Ale John Breed mi sympatický nebyl. No, příběh byl místy zdlouhavý, ale jinak ho hodnotím celkem pozitivně. Byl to dobrý díl. Ale těším se na další.

Ukázka: Neexistovala jediná barva, kterou by se dala namalovat tahle holka z Ravenwoodu. Byla červenej svetr a modrý nebe, šedivej vítr a stříbrnej vrabčák, černej pramínek vlasů, kterej jí vyklouznul zpod ucha.
Nádherné bytosti

30. července 2013 v 13:27 | Klára |  Kronika prokletých zaklínačů
Autor: Kami Garcia, Margaret Stohl
Nakladatelství: Knižní klub
Rok vydání této knihy: 2011, 2009 (originál)
Originální název: Beautiful creatures

Obsah: Ethan žije v nudném městečku- nebo spíše ,,zapadákově''- jménem Gatlin. Je úplně normální kluk, který má rád basketbal a má nejlepšího kamaráda jménem Link. Nikomu ovšem nepřizná, že má rád knihy a že se mu každou noc zjevuje ve snu jedna a ta samá dívka. Jaké je překvapení, když tato dívka jménem Lena Duchannesová najednou přijde do jeho školy. Ethan má potřebu jí chránit, a tak s ní je na každém kroku. Ona s tím nejdřív nesouhlasí, ale poté se jejich vztah čím dál tím více prohlubuje. Prohloubí se tak moc, že mu Lena řekne své největší tajemství.... A dobrodružství může začít!

Můj komentář: Tuto knihu jsem si koupila, protože jsem na její zfilmovanou verzi viděla upoutávku v kině a řekla jsem si, že by to mohlo být dobré. A ono opravdu bylo. Mně osobně je velice sympatické, když je kniha psaná v první osobě, jako kdyby to někdo vyprávěl a tys tam byla s ním. Takže to je bod k dobru. Další co se mi velice líbilo bylo to, že se tam musela hodně používat vlastní fantazie, protože tam bylo tolik věcí, které si člověk musí představit. Samozřejmě bylo dobré i to, že v knize vystupují lidé s nadpřirozenou silou, ale takovou silou, která mě ještě nikdy nenapadla. Takže žádní upíři nebo vlkodlaci, nýbrž něco úplně jiného. A pak samozřejmě láska mezi Ethanem a Lenou.... Takže tuto knihu rozhodně doporučuji! :)

Něco o spisovatelkách: Kami Garcia vyrostla ve Washingtonu. Kromě spisovatelky se živí tak, že je učitelkou a společně s Margaret Stohl napsaly tuto sérii. Margaret Stohl zase vyrůstala v Kalifornii a kromě toho, že je spisovatelkou, pracuje ve videohrách.

Ukázka: Byla to holka. Pomalu si stáhla kapuci a nechala si po obličeji stejkat déšť. Zelený oči, havraní černý vlasy. Lena Duchannesová.
Jsem zpátky!

30. července 2013 v 12:59 | Klára |  Ostatní
Ahojky! Moc se omlouvám, že jsem sem už déle nic nenapsala, ale bylo toho prostě moc, neměla jsem moc času. Ale za chvíli očekávejte recenzi! Mrkající

Hra lží- Nikdy v životě

25. července 2013 v 9:56 | Klára |  Hra lží
Autor: Sara Shepard
Nakladatelství: BB art
Rok vydání této knihy: 2013, 2011 (originál)
Originální název: The Lying game- Never have I ever

Obsah: Emma stále pátrá po vrahu Sutton. Dozvěděla se, že Sutton měla s kamarádkami klub jménem Hra lží, při kterém prováděly hrozné kanadské žertíky a jedním z nich bylo i hrozné video se Sutton, díky kterému se o ní v prvním díle dozvěděla. Emma stále předstírá, že je Sutton, žije její život a občas se jí i ten život v přepychu líbí, konečně žije v úplné rodině a ne v nějaké pěstounské. Dozvěděla se, že jeden strašný kanadský žertík provedly i dvojčatům Gabby a Lili, které se stále snaží dostat do klubu Hry lží. A právě tyto dvojčata začíná podezírat ze Suttoniny vraždy.... Budou to skutečně ony?

Můj komentář: I tento díl se mi velice líbil, i když musím přiznat, že ten předchozí byl o trošku lepší. Nevím proč, asi mě víc bavil. Nicméně i tady je toho spoustu překvapivého a šokujícího a nejvíc nedokážu pochopit klub Hra lží- jak jim takové strašné kanadské žertíky vůbec mohly připadat vtipné?

Ukázka: Děsí mě to? Ano. Ale prostřednictvím Emmy jsem dostala příležitost zjistit, co se odehrálo v posledních chvílích, než jsem naposledy vydechla. A čím víc se dozvídám, kdo jsem byla a jaká jsem měla tajemství, tím víc si uvědomuji, jaké nebezpečí hrozí mé znovunalezené sestře. Moji nepřátelé jsou všude. A občas vykoukne na povrch, že největší hrozbou jsou pro nás ti, které podezíráme nejméně.


Hra lží

25. července 2013 v 9:14 | Klára |  Hra lží
Autor: Sara Shepard
Nakladatelství: BB art
Rok vydání této knihy: 2012, 2010 (originál)
Originální název: The Lying game

Obsah: Představte si, že se dozvíte o svém dvojčeti, které jste nikdy v životě neviděli a když se s ním máte setkat, tak zmizí. Emma střídá jednu pěstounskou rodinu za druhou a doposud vůbec nevěděla, že má i sestru, o které se dozvěděla z jednoho hrozného videa, díky kterému byla vyhozena z poslední pěstounské rodiny. Sutton je v bohaté rodině, má vše, na co si pomyslí a je hrozně populární. Emma se rozhodne Sutton napsat a setkat se s ní, ale když dojede na místo setkání, nikdo tam není a všichni si myslí, že je Emma Sutton. Emma tedy začne řešit záhadné zmizení své sestry a podezírá všechny kolem sebe.

Můj komentář: Když jsem se dozvěděla, že tato kniha je od Sary Shepard, byla jsem moc ráda. Ani o této knize jsem nic nevěděla, ale příběh byl velice zajímavý. Bylo to něco trochu jiného než Roztomilé malé lhářky, ale něco je tam podobné, jako třeba že tam zase někdo řeší něčí zmizení nebo vraždu. Námět byl však velice zajímavý, vážně, představte si, že byste se najednou dozvěděli o dvojčeti, které zmizí, když se s ním máte setkat? Mně osobně se více líbila Emma, protože má ráda psaní novinových článků. Prostě, pro ty, kdo má rád napětí nebo Roztomilé malé lhářky, je tato kniha správná volba.

Něco o spisovatelce: Sara Shepard absolvovala univerzitu v New Yorku a psaní se věnuje od okamžiku, kdy se naučila písmena.

Ukázka: Nikdy nepovažuj nic za samozřejmost. Tvoji nejlepší přátelé mohou zrovna tak být tvoji nepřátelé. A co bylo nejdůležitější, neměla by věřit ničemu, co se o mně zatím dozvěděla. Sladké sny, má znovunalezená sestro. Uvidíme se ráno....ačkoli ty mě vlastě neuvidíš.Revenge wears Prada- The devil returns

24. července 2013 v 20:29 | Klára |  Ďábel nosí Pradu
Autor: Lauren Weisberger
Nakladatelství: Harper (zakoupeno jako anglická kniha)
Rok vydání této knihy: 2013

Obsah: Vracíme se zpátky k příběhu Andy o deset let později. Se svojí bývalou kolegyní z Runwaye- Emily- řídí velice známý svatební časopis The Plunge. Její osobní život je také skvělý, konečně se vdává. Všechno se zdá být v pořádku, avšak nic není, jak se zdá. Tchýně jejího manžela Andy nesnáší a přijde ještě jedna nečekaná novina- jejich časopis chce koupit velice známá firma, ovšem s velice nechtěnou ředitelkou, kterou doufaly, že už nikdy nepotkají....

Můj komentář: Na tuto knihu jsem se velice těšila, protože- jak jsem již psala- první díl se mi hodně líbil. Když konečně přišla v angličtině do knihkupectví, byla jsem přímo nadšená a nemohla se dočkat, až si ji přečtu. Ano, bylo to dobré, ale můžu i říct, že mě to trochu zklamalo. V podstatě se stále jen obávaly, aby ta osoba do jejich života nepřišla, avšak ta osoba tam skoro nebyla. Neříkám, že to bylo špatné, to ne, byla to příjemná oddychovka, ale očekávala jsem víc.

Ukázka: A few years and tens of thousands of words later, she was able to launch her very own magazine, The Plunge, a beautiful glossy high- end book.
O několik let a desítky tisíc slov později byla schopna založit si svůj vlastní časopis, The Plunge, krásnou lesklou knihu.

Ďábel nosí Pradu

23. července 2013 v 20:12 | Klára |  Ďábel nosí Pradu
Autor: Lauren Weisberger
Nakladatelství: Harper (zakoupeno jako anglická kniha)
Rok vydání této knihy: 2006
Originální název: The devil wears Prada

Obsah: Kdo by nechtěl práci, ve které dostáváte zdarma oblečení od těch nejlepších návrhářů, chodíte na módní přehlídky a na párty a vůbec, práci, pro kterou by miliony holek vraždily? Má to však háček- šéfka z pekla jménem Miranda. Hrdinka tohoto příběhu Andrea dostane práci v módním časopise Runway a stane se její druhou (ano,má dvě!) asistentkou. Musí plnit všechny její rozkazy i když jsou třeba neřešitelné. Donášet jí jídlo, objednávat tohle, zrušit tamto, dostat se tam.... Její mobil neustále zvoní, osobní život na vlásku, ovšem Andrea má pouze jediný cíl- vydržet v tomto zaměstnání rok, aby byla všude žádaná.

Můj komentář: Dlouho předtím, než jsem četla knihu, jsem viděla film a ten se mi moc líbil. Váhala jsem, jestli si mám tuto knihu koupit a nakonec jsem se rozhodla, že ano. A jsem za to moc ráda, protože se mi to moc líbilo, bylo zde spoustu detailů, které ve filmu nebyly. A také jsem velice vděčná, že jsem si tuto knihu přečetla v angličtině, protože jsem si ji aspoň procvičila a mám strašně ráda čtení v angličtině, hrozně mě to baví! :) Anglické knihy jsou super! :D

Něco o spisovatelce: Lauren Weisberger je americká spisovatelka. Pracovala téměř rok v časopisu Vogue jako asistentka šéfredaktorky.

Ukázka: ,,Oh, don't be silly. Everyone wants this. Everyone wants to be us. ''
,,Oh, nebuď hloupá. Každý chce tohle. Každý chce být námi.''

Hunger games- Síla vzdoru

23. července 2013 v 17:04 | Klára |  Hunger games
Autor: Suzanne Collins
Nakladatelství: Ikar
Rok vydání této knihy: 2012, 2010 (originál)
Originální název: Mockingjay

Obsah: V posledním dílu této trilogie jde opravdu do tuhého. Jelikož dvanáctý kraj už neexistuje, musí se všichni ubytovat ve třináctém kraji, který ovšem- jak si všichni mysleli- měl být srovnaný se zemí. Peeta byl zajat Kapitolem. Lidé ze třináctého kraje se tedy rozhodnou, že už proti tomuto městu vážně musí zakročit. A zapojí do toho Katniss, která se tímto stane tváří celé revoluce.... Podaří se Peetu zachránit a konečně osvobodit kraje od příšerného Kapitolu? Budou všichni už konečně žít v míru? A co její rodina? A Hladové hry? Tohle všechno už je jen na Katniss....

Můj komentář: Ach.... Poslední, nádherný, smutný, strhující a napínavý díl. Skvělý příběh celé knihy. Akční průběh a krásný konec. Série Hunger games jsou knihy, které považuji za nejlepší knihy všech dob a strašně na mě zapůsobily. Hunger games budou navždy patřit mezi knihy, které si ráda přečtu a na které budu vzpomínat jako VÝBORNÉ DÍLO....

Ukázka: Prezradím im, vďaka čomu ich zvládám. Poviem im, že sú rána, keď mám pocit, že sa nedokážem z ničoho tešiť, lebo mám strach, že o to prídem. Vtedy si v mysli píšem zoznam všetkých dobrých skutkov, ktorých som bola svedkom. Je to ako hra. (zakoupeno ve slovenském jazyce :))